Jump to content
hyperventilate

Багажникът не се държи отворен

Recommended Posts

Привет! 

Имам следния проблем - когато отворя багажника на Акорда се държи едвам едвам отворен. Двете греди (торсиони) дето са вътре са явно за смяна - пробвах да ги сваля и да ги огъвам насам натам, пък да се затегнат..нищо не стана. Въпросът ми е има ли откъде да си купя две такива нови. Погледнах във hondapartsnow.com ама доставка от 80лв. никак не ми се нрави. Проверявал съм вече как точно седят гредите и са правилно поставени. Ще съм благодарен ако дадете някой линк за нова част (не ми се рискува с втора ръка, защото положението може да е абсолютно същото).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако намериш решение за отварянето на багажника ми пиши, защото аз преди години сложих спойлер и оттогава въобще не се отваря защото натежа още. През годините съм се чудил как да засиля капака, дори и с допълнителна пружина някъде или презацепване на торсионите, но така и нищо не родих като идея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1/17/2018 at 16:58, _pileto_ написа:

Колега, ако намериш решение за отварянето на багажника ми пиши, защото аз преди години сложих спойлер и оттогава въобще не се отваря защото натежа още. През годините съм се чудил как да засиля капака, дори и с допълнителна пружина някъде или презацепване на торсионите, но така и нищо не родих като идея.

 

Привет! В крайна сметка ги взех втора ръка от OLX, тъй като направих поръчка за оригинални такива и бях готов да дам 140 лв., но ми отказаха поръчката, защото не били налични. Накрая ги взех от пичага в OLX за 25 кинта, монтирах ги и сега вече имам багажник, от когото не се страхувам всеки път като оставя нещо в него... Иначе за спойлера, чел съм че спойлерите създават големи проблеми на тоя тип механизъм и не държат капака отворен. Евентуално, в ebay бях гледал някакви подсилващи пружини дето се слагат на такъв тип багажник за никакви пари. Можеш да разгледаш там

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност да уточня нещо-моя багажник се държи отворен като го отворя до край. Просто е по-тежък с спойлера и като го отключвам не се открехва отворен 10-20см, а седи затворен(и отключен) и трябва с ръка да се отвори догоре. Но тва са бели кахъри в крайна сметка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, темата е малко стара, но може да съм полезен на някогo. Проблема при мен е решен за 5 мин, без допълнителни материали. Ако погледнете захващането на тези "пружини" към купето, ще забележите, че има две гнезда в които могат да бъдат поставени, откачате щипката през която минават на средата и с голяма отверка ги премествате на втората (по-вътрешна) позиция и воала. Ще се помъча да направя снимка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...