Jump to content
ken_jay

Хонда джаз - сваляне на табло .

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

от скоро съм собственик (или по-скоро жена ми) на Хонда Джаз @ 2006 година - много симпатична количка. Това е първата ми Хонда и съм много доволен от придобивката.

 

Има само един проблем по возилото - доста е наранено таблото от предишният му собственик. 

Става въпрос за сивата част около конзолата с уреди (скоростомер и оборотомер и централните духалки). Ето снимка за да ви ориентирам (не е от моята кола):

 dash-md.jpg

 

 

Навсякъде има упътвания как да се свали радиото, но никъде не открих информация как да сваля тази част, за да я боядисаме.

 

Ще съм благодарен на помощ от ваша страна и на упътване какви са стъпките за демонтаж.

 

И още една молба - около въртоците на парното  и на температурата има кръгли скали за индикация - много са напукани и искам да ги сменя. Имате ли идея от къде мога да си намеря такива? (вече бях до представителството на Хонда в Пловдив - казаха ми че вървят заедно с радиоконзолата и цената е малко над 450 лв.)

 

Мерси предварително за помощта :)

 

Поздрави от слънчев Пловдив

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравей колега, ето един сайт от който може да се ориентираш за демонтажа на почти всичко  http://www.hondafitjazz.com/manual.html

а тук е конкретно за таблото http://www.hondafitjazz.com/manual/A00/HTML/K0/SAA2EK0J26220200000KDAT00.HTML

Ако не знаеш английски хвани някой познат да помага.

Честито за придобивката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Според мен можеш да се поогледаш за таблото в мобиле и карс бг. Там има отметка "на части". Там цената ще е значително по-ниска. Според мен няма смисъл да се пребоядисва, а направо да го смениш с някое друго по-запазено. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Обръщам се към Вас с молба за помощ.

Някой от Вас свалял ли е арматурното табло (километража с оборотомера и датчика за наличното количество гориво) на honda jazz 2003 година?

Налага ми се да го сваля и моля ако някои от Вас е правил това да сподели как става.Ако е възможно със снимков материал още по добре.

Благодаря много предварително,с пожелания за всичко най хубаво!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.hondafitjazz.com/interior_console_dashboard.html

Или търси в Гугъл "Honda jazz dashboard"

 

Редактирано от ИцоД

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор!

Търсих,търсих ама нищо не намирам.

Още веднъж моля ако има някой,който е правил това да се отзове.

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В линка който съм ти дал е обяснено с подробности и картинки. Ако не хващаш английски има и на други езици - фрренски, испански и немски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...