Jump to content
dzrasd

Разходи за 1 година по Honda Accord 2.2 i-Dtec Manual

Recommended Posts

Здравейте. Тъй като си водя подробна информация за всички разходи, реших да пусна една тема за евентуални нови собственици да видят колко би им струвало удоволствието да притежават такава кола. Аз знам със сигурност, че на мен щеше да ми дойде много добре такава тема когато аз решавах каква кола да си взема.

 

Колата е Honda Accord 2.2 I-DTEC, ръчка, от 2008.

Това са –всички– разходи по колата за тази година (вкл. гориво):

Screenshot_20180111-143218.thumb.jpg.e32c6e12f16a7be11f6c8b55894d74bf.jpg

 

Gas - Ще започна от горивото. За този период съм изминал 15 299 километра. Зареждано е САМО с "премиум" нафта от Лукойл, Еко и 1-2 пъти ОМВ. За съжаление, цифрата с разходи по гориво е по-ниска от реалната, защото съм правил няколко споделени пътувания. Щедро ще прибавя 500 лева към нея, защото не мисля, че съм получил повече, за да изисля средният разход. Литър премиум нафта струва (ако не ме лъже паметта) 2.38 => среден разход с тези прибавени 500 лева излиза 5.6л/100, което им изглежда напълно нормално, защото най-много 1500 от тези 15299 километра са градско, а аз дори градско в задръствания гледам да не карам.

 

Tax and Insurance - Втората категория нямам какво много да я обяснявам, това са Каско, преглед, ГО и данък.

 

Tyres - Гумите са 4 броя нови летни гуми Barum (225/50/17), една зимна Continental (225/50/17) + всички такси за монтаж/демонтаж/баланс + хотел за гуми. Мога да дам по-подробна разбивка, ако някой иска, но не мисля, че е необходимо

 

Repairs - Това включва поправяне на развалени неща по колата, които не се водят директно консумативи. Ето и по-подробна разбивка:

Screenshot_20180111-144720.thumb.jpg.c6d01d5990a8d42a4155c0951b8145f7.jpgScreenshot_20180111-144758.thumb.jpg.ed2f196941bebc36453d673b76a5704b.jpg

 

Maintenance - Това са разходите по поддръжка на колата - консумативи. Ето и по-подробна разбивка
Screenshot_20180111-144844.thumb.jpg.26bce652917cd3843a8581702954dc9f.jpgScreenshot_20180111-144823.thumb.jpg.96c9da6558f669207625605d6098367c.jpgScreenshot_20180111-144738.thumb.jpg.3250b3f2e7bfe60b8740ff5eb2bf69b1.jpg

 

Всичко по-колата е правно в сервиз, който правят само Хонди, намиращ се в Горубляне :) Профилактика на климатика и круиз контрола са правни в Бултрако.

 

Wash - Тук са разходите за автомивка.

 

Car - Всичко останало - чистачки, течности за чиастачки, ароматизатори и тн.

 

 

Надявам се да съм бил полезен. Ако някой има въпроси, може да ме пита. Колата я имам от 3 години (близо), но подробна статистика си водя от една. Не мога да дам такава за минали години.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли само едно кратко обяснение, какво точно представлява профилактика на круиз контрола и колко от парите са за тази профилактика?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем с круиз контрола (не работи), за това ходих до Бултрако да го видят (но не успяха да го оправят). Профилактиакта е за климатика. Не мога да се сетя кое колко струваше, по спомен профилактика на климатика беше 90 и нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, според мен необходимите разходи за твоята кола би трябвало да са с около с 30% по-ниски. Аз бих си спестил следните неща:

1.Не съм правил профилактика на климатика трета година, но въпреки това си работи прекрасно. 

2. Горивен филтър, масло скорости и спирачна течност не съм сменял и не намирам за необходимо.

3. ЛЕД габарити нямам, а фаровете не съм рециклирал, защото нямам проблеми с тях

4. Маслото ми е Petronas 0W30, цената му е 14 лв/литъра, сменям го на 10 к км.

5. Зареждам обикновена нафта и нямам пълно автокаско - за две години и половина съм изминал над 40 к км, нямам нито една щета. Защо да пълня гушите на застрахователите?

6. Досега съм правил два ремонта - смяна четките на динамото и на една биалетка отпред. 

Оказва се, че един автомобил може да се експлоатира разумно и с доста по-малко разходи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Никога не бях правил профилактика на климатика, реших да му направя.

2. С горивният филтър имах проблеми, писал съм по това тук. Смяната му ми реши проблем. Смених го около 20-ти Май, но бях забравил да го добавя в приложенеито и го добавих заедно с другата профилактика, като се сетих.

3. За това съм съгласен, че може да се пропусне. Лично на мен ми изглеждаше твърде грозно. Сними от преди/след има тук

4. Аз неоригинални консумативи не искам да си слагам в колата

5. Не ми се рискува с нормалната нафта. Разсхода е достатъчно нисък, за да си позволя от хубавата. Относно каското - имаше период в който всеки месец някой ми я беше одрал, я броня, я с ключ. За мен има резон да си направя.

Човек ако иска, винаги може да спести от тук, от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходите зависят от това как искаш да се грижиш за автомобила.

Ако имам гараж може да се замисля за каското, но като стои на улицата, се плаща :-(

Аз имам също разходи които мога да си ги спестя, но кефа цена няма.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...