Jump to content
babuna7777

Капачка за воден радиатор 0,9 бара???

Recommended Posts

Привет на всички от няколко дена съм собственик на црв 2.0 147 к.с. Колата се държи добре с газов инжекцион ловато.Имам питане за капачката на радиатора дали трябва да е 1,1бара защото така я дават по каталог ,а моята е 0,9 дали е проблем за мотора.Друго впечатление ми направиха свещите до колкото знам цвета им трябва да е керемиден а моите са бели къдеда търся проблем ако изобщо има такъв.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш никакви проблеми с колата не се мъчи да си създаваш такива. Мисълта ми е, че ако колата си пали нормално и поддържа постоянна температура на водата няма какво да сменяш. И да така е по каталог капачката е на 1.1 бара, но при теб щом нормално работи 0.9бара не мисля, че е проблем. Карай смело и много безаварийни километри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря но мен ме притеснява да не е да има някакъв проблем та за това да са сложили капачка с по малко налягане за отваряне плюс това когато купувах автомобила в разширителното казанче нямаше грам антифриз целия вътре беше с нещо като кал е измих го сега е като ново но това са ми притесненията.И дали е нормално да загрява за около три четири минути?? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Тази кал се получава ако е имало теч някъде и са го запушвали с разни силикони или препарати. Възможно е да е имало и теч  и да пада налягането за това да са сложили 0.9 бар. капачка.

Редактирано от Sleep4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами карам я колата за сега нама теч но ако намалее антифриза ще излезе проблем нкъде може би.А как да разбера дали има някакъв сериозен проблем в смисъл ако нивото си стои както трябва не вдига температурата и не надува маркучите.Къде най често става проблем при този деигател. Четох за радиатора но не се вижда никъде теч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, babuna7777 написа:

Благодаря но мен ме притеснява да не е да има някакъв проблем та за това да са сложили капачка с по малко налягане за отваряне плюс това когато купувах автомобила в разширителното казанче нямаше грам антифриз целия вътре беше с нещо като кал е измих го сега е като ново но това са ми притесненията.И дали е нормално да загрява за около три четири минути?? 

Следи нивото на водата, ако е постоянно и не се променя, няма за какво да се притесняваш. А относно загряването на колата това е нормално. Тези автомобили загряват много бързо. Моята при минус 10 за 5-6 минути стига 90 градуса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че стрелката е достигнала обичайната си позиция не значи че температурата е 90 градуса

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Белите свещи не са ли признак за бедна смес?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, DOXATA написа:

Белите свещи не са ли признак за бедна смес?

 Как да разбера???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...