Jump to content
mimors

2.2 i-CTDi Тресе при ускорение

Recommended Posts

За много години колеги!

От скоро (май от като сложих зимните гуми) ми се появи едно тресене при ускорение. Тресе само при ускорение межди 80 и 110 км/ч ! Има доста противоречиви коментари за това от какво може да се появява това тресене, от вътрешно каре през лагер на дългата полуоска, криви джанти (гуми), кардан, упорен лагер на кардана, маховик, дюзи...... Всичко това го четох във форуми за други марки и модели, таз за това реших да попитам баш където си трябва.
Някой имал ли е такъв проблем с CR-V III ?

Съмнявам се, да не е от крива гума, понеже съвпада проблема със смяната на гумите, но пък от какъв зор, от крива гума да тресе само при ускорение... не знам. Помагайте
Кофти е, че летните ми гуми са в гаража на един приятел който е в чужбина и в момента нямам достъп до тях за да направя проба.

Всъщност, сега видях, че sttekata  е имал подобен проблем, но не е споменал как го е решил.

Редактирано от mimors

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да оставим разни предположения и да въведем мисъл... :)

Първо, за да се усеща тресене само при ускорение трябва да е част, която се натоварва само при ускорение.

Сега да изложим , че части като каре, джанта, дискове, кардан, лагер и т.н. са постоянно натоварени, т.е. ще има вибрации и в друг момент - по инерция...или само в завои... и т.н.

Идва момента кои механизми са натоварени при ускорение - двигател и съединител.

Лично аз не приемам версията, да тресе от дюза особено при високи обороти, може при ниски, но не и при толкова високи.

Остава - съединителя - може да е от разбит демферен маховик, който има допустим максимален/износен ход - аксиално  и тангенциално.

Т.е. при аксиален луфт може да има вибдации, което ще доведе до неправилно зацепване и ще причини неравномерно износване на феродовия диск, а от

там ... вибрации при натоварване/приплъзване.

 

Редактирано от sttekata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тебе как се оправи тресенето ? Нали ти тресеше над 100 онзи път когато се беше появил белият дим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е имало бял дим :)

Относно тресенето просто се е случило , че когато набирам асфалта да е неравен и затова така ми се е сторило.

Няма тресене :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е РЕШЕН !!!

Смяна на вътрешно каре и опорен лагер на предна дясна полуоска.
Как да сложа в заглавието на темата (РЕШЕНО) ?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен същия проблем се реши със смяна на биалетка и тампони на стабилизираща щанга 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...