Jump to content
lubo89

Бедна смес на бензин и на газ

Recommended Posts

Здравейте.От доста време ми светва чек лампата с грешка на обд - The P0171 system to lean.Грешката се показва и на бензин и на газ.Газаджиите ми казаха карай,от сервиза ми викат карай,обаче мен много ме дразни тази лампа като светка почти всеки ден.Газаджиите ми настроиха компютъра на газта да изпраща команда към този на колата и като дам на контакт за 3 секунди всички грешки се чистят,но много ме дразни,като светне по време на каране.Да не би да трябва да се почисти този маф сензор,гледах някакви клипчета.Катализатор нямам след като се разпадна миналата година на магистралата ми го махнаха.Някой има ли такъв проблем?Мериха ми и газовете и казаха че е бедна сместа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За начало пробвай да караш 100-200км. само на БЕНЗИН, ако не се появи после грешката, вероятно от газовото, ако остане грешката, проверка налягането на бензиновата помпа, спукани вакумни маркучи и PCV клапан, ламбда сонда...Другите възможни проблеми са описани тук:> https://www.obd-codes.com/p0171

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Изключи газта за един ден,откачи си захранването да се нулират стойностите на адаптацията.

2.Покарай 40-50 км на бензин ,нормално градско.Покарай 20-30 км извънградско.Провери стойностите на SFT и LFT ,чрез диагностичен уред или ЕЛМ блутут устройство.Може да ги наблюдаваш и в реално време в какви стойности се движат.Ако са над +/- 10% смени предна ламбда сонда.Ако са под тези стойности,намери газаджии ,които си разбират от работата и не са дърводелци.....

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за насоките ще опитам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...