Jump to content
smirky

Препоръчайте LED за задни габарити и стопове

Recommended Posts

На седана ги сменям като сваля трите пластмасови щипки в долната част на капака (те са като винт с дюбел), две в ляво и една в дясно, повдигам тапицерията внимателно , държи се на едни като гумени такива, на бравата и около дръжката за затваряне. Бъркаш и стигаш много лесно до плафоните. Вземи си огледалце, за да видиш точно как се захващат, че е малко особено. Даже пробвай дали няма да стане ако махнеш само едната щипика от дясно. Аз свалях и левите, че там също сменях лампи заедно с другите. Сложи светодиодни, по възможност качествени, които са тествани, че не се нагряват, за да не изгорят след 2 седмици. Даже ако слагаш такива "error free", преди монтажа махни резисторите за кан-чек-а, защото те отделят много топлина, а може и без тях. Лампичките са W5W, или още T10.

 

Ред.: Сега видях какво си поръчал, изглеждат без резистори за КАН. Значи преди да сложиш тези белите, включи една директно към 12 волта на акумулатора и нека посвети 5 минути. Ако се затопли, но все пак можеш да я държиш с два пръста за светещата часта без проблеми, може би ще е ок. Ако обаче е гореща и не можеш да я държиш по този начин повече от 5 секунди, защото те изгаря, то задължително смени тези резистори, които се виждат, 150-омовите, с някакви 300-400 ома, каквито намериш. Това ще намали тока, ще светят по-слабо, но пък и ще се нагряват много по-малко, което ще ти гарантира, че там повече няма да пипнеш. 

 

Редактирано от ogi28b
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е буксата,единият вариант е от вън и другият колегата го е казал.Аз имам една пластмасова добавка,която ми пречи да ги изкарам от вън и за това бъркам от вътре.SEA5E20J32100037301KBAD01.thumb.PNG.0c8a5bc059a7284a2a6ff876d2160e8d.PNG като стиснеш странично в двата края корпуса на плафона.

Редактирано от JHM
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за помоща вдругиден ще ги монтирам. Днес тъкмо ровех под кората слагах задните габарити, лампата за задна предавка също и за мъгла 7440 50w. Стоповете също смених 7443 светят много силно и се опасявам, 50w дали няма да вадя очи, на тези които карат зад мен. Струва ми се, че светлината е адски силна мисля да ги сменя с 30w.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отвориш багажника откачаш кората която се държи на 3 щипки които се отвъртат с отвертка и после 2 гумички от двете страни.После крушките излизат като ги стиснеш отстрани и дръпнеш.Общо взето е лесно.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, nistel_87 написа:

Благодаря Ви за помоща вдругиден ще ги монтирам. Днес тъкмо ровех под кората слагах задните габарити, лампата за задна предавка също и за мъгла 7440 50w. Стоповете също смених 7443 светят много силно и се опасявам, 50w дали няма да вадя очи, на тези които карат зад мен. Струва ми се, че светлината е адски силна мисля да ги сменя с 30w.

Екстра си, точно това е целта, като натиснеш стопове - тоя зад теб да разбере ясно и категорично, че спираш, за да спре и той преди да влезе в багажника ти. Ако не му харесва - да стои по-назад. А това с 30 W, 50 W, е търговски трик, нищо общо. Едва ли са повече от 4-5 вата. Една молба? Ако можеш - измери тока на тези с двете светлини, искам да ги сравня с моите, защото не съм сигурен, че ми харесва силата на светлината и може да си поръчам като твоите, щом са толкова силни. Моите: на 14 волта минава 0.160 А ток през тях, на стоп-светлината, т. е. около 2.3 вата, а на габаритната е 4 пъти по-малко.  А имах и едни от $ 2.50, уж с диоди CREE, ама точно на втория месец започнаха да мигат и ги изхвърлих. 

Съвет към всички, които ще си поръчват: Няма смисъл да поръчвате лампи 7440, защото те влизат само на място за лампа с една светлина. Винаги поръчвайте лампи САМО от модела 7443 - двойната светлина. Тях можете да сложите и на единия, и на другия цокъл.

Редактирано от ogi28b
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така 7440 само за задна пасва, за мъгла идва дълга и не може да се закрепи, обаче аз я оставих да стои. Забравих да спомена,Благодаря че ме подсети. Аз вече се набутах с три комплекта поне да имам резерви.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes:

Редактирано от chavdarbs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук ЛИНК предлагат нещо "по-така" :D

 

Бих боднал такова на задните светлини и някой да ми присветне отзад, от тези най-бързащите дето са... 

 

Сериозно, дали някой случайно е пробвал такъв комплект? 

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 10.02.2018 г. at 12:09, ogi28b написа:

3.  Във вратите и в самостоятелния габарит в задния капак сложих тези, в червен цвят: ЛИНК  

HTB1E5HRPFXXXXc0XXXXq6xXFXXXI.jpg?size=1

Забелязах, че половината светодиоди не светят от няколко дни, т.е. не ги препоръчвам точно тези. Китаецът предложи да изпрати нови със седващата ми поръчка. Чудя се дали да заложа отново на такива, само че ще ги монтирам с одпълнително съпротивление, както на номера, за да няма нагряване, или без да правя нищо, да пробвам Osram LEDriving, тук намерих едни нашенци ги продават по 16 лв, което е дори по-евтино от Алито, а дават и 3 години гаранция. 

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Osram.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така го реших и аз. Може би проблемът на тези светлини е в долнопробните контролери, които вграждат за по-евтино, защото като общо нагряване остават доста хладни, а все пак сдават багажа. Днес останалата работеща част от единия започна да мига, заради което ги свалих и двата. Заръчал съм си в едно магазинче, на което отдавна имам доверие за оригинални продукти на Осрам. Навремето първи доставиха лампите Найт Брейкър, на цена 6.80 при цена на стандартна лампа 3.80. Сега - цена на 2 бр. от модела T10 - 2880-R - 18.40 лв. - съизмеримо с цената при китайците. Ще видя дали ще дадат и гаранция. За съжаление нямаха налични, но ще доставят в понеделник. Като монтирам ще направя няколко снимки за сравнение между обикновени, китайските, които ми изгоряха, и Осрамките. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мигачите реших да се доверя на доказана марка като Осрам и заложих на лампите Osram LEDriving 7705 YE:

 

s-l300.jpg

 

Времето днес е хубаво и направо ги подмених. Ето как работят:

 

 

Ето и един клип, на който се вижда разликата между LED-лампите в огледалото и лампата с жичка във фара, преди да я подменя. Клипът е на забавен кадър и сравнително добре се вижда. Лампата с жичка дори не успява да изгасне напълно, когато вече е време да светне отново.

 

 

Редактирано от ogi28b
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре колега,без никакви товарни съпротивления ли ги монтира?Мигането си е както с обикновенните или по бързо,би ли снимал и отпред клипче?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, без съпротивления, исках да намаля консумацията и топлината от обикновените лампи. Затова толкова го забавих, докато ми дойде музата да направя модула да работи с такива лампи. Само не успях да уцеля да го направя така, че при една неработеща пак да си мига бързо, но и така става. Надявам се никога да нямам изгоряла лампа, уж затова слагам качествен LED. Мигането е така, както модулът си подава импулсите, все едно с обикновена лампа. Той е програмиран по определен начин и това не се променя. Има само бавна и бърза честота. Промених му бързата да сработва при друга консумация. Чакам залез-слънце за клипчето, че искам да видя в тъмното какво точно се вижда. Иначе ззасега имам снимка (ако успея да я кача от телефона), на която се вижда как вече мигачът не е жълт - в левия фар, и как жълтее - в десния: (скрил съм си номера, че един глупак има да си отмъщава и като разбере коя ми е колата, започва да ми я чупи) 

IMG_20180403_185853.jpg

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ogi28b написа:

Затова толкова го забавих, докато ми дойде музата да направя модула да работи с такива лампи.

Какъв е този модул,аз мислех че са без нищо,просто си ги монтирал,на мястото на старите халогенки? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де, просто ги монтирах на мястото на старите :) А "модулът" наричам модула, който служи за управление на мигачите и аварийните светлини. Повечето хора го наричат "релето", но то е една платка с микроконтролер и две релета на нея, затова му казвам модул. Та направих си моя, оригиналния на колата. Ето още един клип съм снимал:

 

 

 

Иначе ето на това казвам "модула":

 

 

IMG_20180403_171103.jpg

IMG_20180403_171119.jpg

 

По принцип ще направя едно ръководство и ще го кача във форума в отделна тема за да е от полза на всеки, който иска да направи същото. там ще обясня надълго и нашироко какво защо и как се прави. То даже си го има по-назад в темите, но странно за мен, по някаква причина никой не го е правил (или не е споделил), а темата е останала незавършена и мненията в нея са, че не става. Е, става, и иска още :)

Редактирано от ogi28b
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, ogi28b написа:

По принцип ще направя едно ръководство и ще го кача във форума в отделна тема за да е от полза на всеки, който иска да направи същото. там ще обясня надълго и нашироко какво защо и как се прави.

Би било полезно!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В един от щатските форуми има някакво ръководство, но ми се видя сложно за мен, в руския мисля го има същото.

 

Хубаво ще е да има и тук нещо такова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фотограф бях макло ас. Това са едни бели китайски, които бях показал по-назад. Колата е с две светлини за движение назад, с лява от кола с десен волан. Снимката е в 20:15, точно 20 мин след залез.

IMG_20180403_201411.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже какъв е номера на сокета на дългите светлини? HB3 (9005) или това е за американския, а нашия е съвсем друг?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Малко се прецаках, но ще си поръчам H1 явно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента в Али-то тече техния Global Shopping Festival и има Т-10 лампички Philips Ultinon за < 11$ - комплект от 2 бр., с безплатна доставка. Според мен е чудесна цена за лампички с високо качество и дълъг живот. Давам линк към търговеца:

 

ЛИНК

 

D2S - стандартна - за 33 $ пак с безплатна доставка. 

Редактирано от ogi28b
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...