Jump to content
Georgiev crv

P0341(P344)

Recommended Posts

Здравейте! Както споменах в темата за knock sensor - a, след смяната на двигателното масло (може би след смяната на сезона - времето стана доста по-студено) ми се появи грешка P0341 (по HDS), във Autocom го отчита като P344). Тази грешка ми се появява само и единствено при стартиране на студен двигател. След изчистване не се появява повече, колкото и да карам, вкл. при гасене и стартиране на двигателя. Няма някакъв осезателен шум от двигателя, може би леко почукване на клапани (не съм регулирал още). Двигателя на празен ход работи сравнително тихо и много равномерно, и пали без проблеми, колкото и да е студено времето. Направих скрийншот на HDS за живи данни (на празен ход) . Поствам ги тук, с надеждата някой запознат с нормите на тия данни да коментира за насоки. 58d9a446a66167d504548e133b677651.jpg0c108700d2cffc3003fd5b5e34cc9cb3.jpg
 
Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk
 
 


Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и тогава щях да пиша в оная тема, ама по-добре тук.

Ти имаше подозрения за разхлабена верига - и според мен е така. :) Мисля, че може да се разбере по белезите като се махне капака, ама не съм вещ, някой от майсторите да каже. Според мен като е студена още колата веригата се лашка повече и оттам светва и лампата.

Да не е карано с ниско ниво на маслото?

И вземи си регулирай клапаните.

Редактирано от dindin
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това с клапаните ще бъде направено, но не мога да случа на майстор. Грешката е корелация между броя на пулсациите на датчика на коляновия вал и разпределителния, не разбирам как може от "раздрънкване" на студено да се получи, затова и пуснах данните за cmp и ckp pulser. Знам, че тук има хора, които разбират и затова попитах, но ако се наложи ще отваряме двигателя . Не знам с какво масло е карана преди, аз сложих castrol magnatec 5w30, а нивото на маслото от Англия до тук не мръдна и със милиметър. Даваше грешка още там, но само за knock sensor. Има и друго - запалвам на студен двигател - грешка, трия. Отново запалвам (двигателя все още е студен), няма грешка и не се появява повече.

 

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като нещата най - вероятно ще отидат към смяна на верига, се поразрових из Мрежата и намерих това, мислите ли че това е Веригата?

:Df90c2c30ee611c706099058bd93fb0dd.jpg

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък ме нагънаха доста грижи и нямам време да се занимавам с ремонти. Но, започнах да карам по -често Хондата. От това ли, от друго ли, забелязвам, че тая досадна грешка от чека изчезва след 10 минути каране от само себе си. Като изстине двигателя (докъм 30 °С), при следващото палене пак се появява.... После пак изчезва, и те така те.

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...