Jump to content
honda_japan

Велоергометър или бягаща пътека

Recommended Posts

Не се мъчи. Чета те и си давам сметка че "рано ти е още". :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е рано признавам си и аз. Засега, акто з аначало пътеката ми стига. Дори да се похваля - нов рекорд днес за 30 минути 2 километра и 50 метра, което ЗА МЕН е символичен рекорд. На моменти се пусках на 6,5 км/ч с леко тичане, но понеже съм по-тежък се притеснявам да не я счупя, въпреки че била уж до 110 кг, но знае ли човек. Чувствам се като нов, дори, като знам как хабя енергия по тази пътека като че ли избягвам да ям толкова и безразборно. Не че не ми се яде..............................

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Ще си позволя и аз коментар.

Първо е много похвално че се заюисляш и се опитваш да промениш положението към по добро. Както са казали и преди това спорта е важен но храненето е основата. Както се казва шкембе се сваля в кухнята не във фитнеса. Най добре да се образоваш и да започнеш да се храниш правилно. Аз мога да ти препоръчам Зоната на доктор Бари Сиърс. Има в нета много писано и български сайтове и книги има на български. Аз следвам зоната от вече 8 години :)

Не съм против спорта напротив... Може само да помогне и е мега полезен. Но ако не се храниш правилно няма да постигнеш нищо... Успех :)

Изпратено от моят VKY-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, ще я потърся тази книга в нет-а, ако мога да я сваля. Чувал съм и преди за въпросния доктор, но там май ще трябва да ходя с везната и да меря всичко.

Намерих един pdf,  ще го прочета да видим.

Редактирано от honda_japan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Съгласен съм, ще я потърся тази книга в нет-а, ако мога да я сваля. Чувал съм и преди за въпросния доктор, но там май ще трябва да ходя с везната и да меря всичко.
Намерих един pdf,  ще го прочета да видим.
В началото ще е необходимо но с времето се свиква и на око ще се ориентираш. Важното е да разбереш принципа... Ако имаш въпроси съм на линия :)

Изпратено от моят VKY-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съдействието ще се зачета и ако видя, че е за мен ще споделям опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 човека да питаш, 100 мнения за храненето ще ти дадат. Един яде на корем, един не яде въглехидрати, един набива мазнини и пак слабее, шести тича кат откачен и не яде нищо и пак дебелее - всичко е строго индивидуално. Policeman( Пепи) ти го е казал най-добре. Трябва постоянство и в движението и в храненето. Не да ходиш с кантар да мериш всеки грам, това са крайности. Много добре си го беше казал в началото - без сладко, без хлебни и без газирано е супер ефективно начало, комбинирано с движение и упоритост резултатите няма да закъснеят. И като много ти се дояде нещо, хапни си малко - душа носиш. И после продължи по същия път. ИНАТ трябва за свалянето на дългогодишната инвестиция. Айде и аз докато давам акъл, да се мятам на пътеката за днешните 45мин на 5% наклон с 4.5км/ч. :)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На дръжките на пътеката имам сензори и те отчитат пулса, гледам да го държа на 120-130 макс. Днес направих 2540 метра за 35 минути ходене, поизпотих се и съм доволен.С всеки ден си вдигам нормата по малко. А място за обиди няма.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфф това са доста кила, аз съм 173 и съм 76кг, като преди коледа бях 74, иска ми се да изчистя и да стана 70, а след това да почвам да качвам мускули. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта се  мерих и незнайно как съм точно 100, пак без дрехи на гладно.Усещам си леко ризите да са ми широки ама чак пък 4 кила за близо 2 седмици малко ме съмнява. Пулса избягвам да го държа много висок или на 80% от максимума поради причините с високото кръвно и да не  гръмне турбината в даден момент. Иначе и моята работа е само в офис на стол и по срещи но те пак са на стол.

Това сега го взех от сайта на линка даден в по-горното мнение:

When you're doing cardio to burn fat, you want to stay in the range of 65%-70% of your maximum heart rate

И аз го държа на толкова според моите години между 120-130, рядко до 140.

Редактирано от honda_japan
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото при кардиото и свалянето като цяло е че гориш и мускули :(

 

Аз с 2 дена глад заради вируса съм пак 74 и минах на режима за fatloss. Преди бях правил 30 дневно предизвикателство на Live To Lift и още си пазя нещата, та следвам този режим. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С пътеките се натоварват и ставите! Дори тези на пръстите на краката ще почнат да пукат.

Приемай по малко калории от колкото са необходими за да почнеш да гориш запасите. Първо се отслабва от краката и ръцете, а после от корема и лицето.

Прави и базови упражнения, след третата седмица ще имаш видим резултат. Направи си една две снимки и след месец ги сравни с актуалния си вид.

Всичко се постига само с желание. Първите две седмици са най трудни и тогава хората се отказват.

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите колега, аз смея да твърдя, че вече имам видими резултати - почти 5кг офф, вървя по 4 дена на пътеката в седмицата, спрял съм сладкото и тестото. Минавам по 2,5 километра за 34 минути, което сравнено с преди е много сериозно постижение (за мен).  Дори на моменти качвам скоростта на около 6 километра в час и тичам, но това е само моментно. Като цяло засега съм доволен от инвестицията, а и като видях колко трудно се минават тези 2 километра и сам се ограничих с другите неща като храната например. Май напролет ще подновявам гардероба.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това с канелата го знам, всяка сутрин в кафето си слагам канела,какао и куркума. Мисля, че се движа в правилната посока, но да видим. Кисело мляко няма как да ям по време на работа, но ядки имам и ям по малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...