Jump to content
valpol

Гарнитура

Recommended Posts

Здравейте. Преди три месеца сменях гарнитурата на капака на капаните. Не помня, каква марка беше, но протече. Ако препоръчате нещо доказано, като марка и евентуално от къде да я закупя, ще съм благодарен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само гарнитурата ли смени 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, само гарнитурата комплект. Какво друго се има предвид. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тапите на болтовете. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, те си бяха към гарнитурата, сменени са. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

елринг или ОЕМ ако пак тече имал съм поне 7-8 случая на крив капак.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как най лесно може да се разбере крив ли е капака. Ако има малко кривина предполагам със силикон по гарнитурата ще уплътни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силикон се слага задължително между бъбреците и равната част в ъглите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених гарнитурата, марка Елринг , както ми препоръча fena. Майстора сложи и силикон, за който съвет благодаря и на Markony. Интересното беше, че когато я стягаше, майстора установи, че свършва резбата на болтовете и не може да се притегне гарнитурата, както трябва и отново нямало да се реши проблема, тъй-като се навиха почти на ръка. Човека подложи шайби, които повдигнаха болтовете и така я стегна, колкото трябвало. Вярвам, че така вече теча няма да се появи отново. Но май трябва да сменя и маслото, защото по капака имаше наслагвания, които отстранихме чрез измиване с пароструйка. На предишната смяна на гарнитурата нямаше. Тогава бях с масло Тотал 5/40, а сега с Вексол10/40. Мисля да сложа Мобил 5/40, добре ли е според вас?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблицата с маслата:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/18IV4V8vpBlpLht78IJwiptLA0RPjpcSvzF97TGIp8cU/edit#gid=1520050194

Темата с общите поръчки:

https://forums.hondabg.com/topic/105933-обща-поръчка-на-масла-от-ato24deвече-и-motul-януари-2018/?tab=comments#comment-1057509713

Препоръка за Petro-Canada Supreme Synthetic 5W-30. Евтино и доказано качествено масло. Сменяш на всеки 5000 км и моторът ще е идеално чист и защитен.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болтовете са с ограничител на резбата, за да е равномерно стегната гарнитурата отвсякъде, няма стягане, просто щом ограничението на болта легне на главата спираш всякакво натягане. Иначе ще превъртиш алуминиевата резба, като мене.;) За да не уплътнява гарнитурата добре трябва да е по-ниска от нужното, но щом те е препоръчана от Дупница трябва да е наред марката. А тия шайби на болтовете не знам как и къде точно ги е сложил, ако са там където си мисля, предполагам сега от тях може да ти текне масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да протече от там, защото шайбите са сложени над тапите точно под главите на болтовете. Така са дръпнати по нагоре за да може да се притегне още гарнитурата. Демек се получи около 1,5 мм допълнително ход за затягане. Стягано е колкото е необходимо да бъде стегната добре. Резбите са наред. С течение на времето ако възникне проблем от това нещо, ще пиша за да не се подведе някой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако все още си в дилема пиши на лс да ти пратя хубаво масло и да си спокоен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря, полезно четиво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...