Jump to content
sttekata

Повдигане на купето CRV III

Recommended Posts

Според мен това да повдигаш кола за магистрала с 30мм подложки е безумие и предпоставка за ПТП, но всеки е свободен да си решава сам,

стига да не се блъсне после в мен!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От колега,който е сложил подложки 2.5см и ги е монтирал само под задните пружини,купето се е вдигнало с близо 5,5см като при това се е вдигнала и отпред,Разкрачената  и увиснала задница се изправила има много добра визия,а и на реглаж е дало 100% регулируемос.Така,че при 30мм вероятно ще се вдигне с 6-7см

Колкото до 30мм подложки Руснаците ги произвеждат в два варианта 20мм и 30мм за отпред и за отзад,който какво реши в комплект с болтове.Предполагам са изпробвани и би трябвало да са напълно безопасни,инак как ще ги предлагат и то в няколко сайта!

Редактирано от orikboj

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Предполагах пе като купя 30мм.ше се вдигне с 30мм. 

В такъв случай 20мм. Ще е по добрия вариант ,така ли да го разбирам?

Защо повдигането не е пропорционално с дебелината на подложката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да отговоря категорично,кое е по-доброто решение но при теб увисването е голямо и ако си на 17 цола джанти ,а и пружините са ти омекнали ще е по-добре да сложиш 30мм но това е твое решение!

При мен увисването е по-малко отколкото при теб и съм на 18 цола а и пружините ги смених скоро като реших,че в тях е проблема но се оказа,че не е в тях.Въпреки това реших да взема и пробвам с 30мм ако е високо ще ги намаля!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 цола са ми джантите. Колебая се кое да поръчам. Увисването ми е с 4см. Аз съм с нови амортисьори. Другото по колата е здраво. Не зная дали подкожки от 2см ше повдигнат колата с 4см. И защо 2 см. Повдигат с 4? 

И за това се колебая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих 15 и се повдигна с 15. Очаквах да е с повече, тъй като при колегата bbozhanov имаше по-голям ефект, но при него имаше ако не се лъжа и други интервенции.

Ако сложиш 30, нааай много си мисля да докараш до 80см. височината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

80 е височината която гоня. Тоест фабричната височина. Отпред ми е 79

 Височината отзад ми е 76см. С половин резервоар бензин,пълна 50литра бутилка с газ и резервна гума в багажник.

Четох из нета мнения някой казват че се вдига двойно на височината на подложката ,други казват че се вдига толкова колкото е подложката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз  в клуба на повдигнатите задници.

Благодарение на колегата _sa6ko_bs се сдобих с транспортна лента 15мм.

Преди подложките беше измерено до веждата с пълен резервоар:
Предна лява-78см      Задна лява-76см

Предна дясна-78см    Задна дясна-76см

 

Размер със подложките и пълен резервоар:

 

Предна лява-78см      Задна лява-78.5см

Предна дясна-78см    Задна дясна-78.5см

Тези дни ще е тествам как е комфорта и стабилността.

Останаха ми метални подложки 2х10мм на страна, рязани на лазер закупени от колегата bbozhanov.Ако някой има нужда от тях да пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Сложих подложки 30мм. И колата се вдигна с 40мм. Сега е точно 80см. До веждата на калника.Стабилноста е същата.Не усетих и разлика във возията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, повдигането на задницата го решихме ,къде временно къде постоянно.Гледам в общите поръчки има решение и за проблема със сходимоста на задния мост - https://www.akr-performance.com/p/hardrace-camber-kit-rear-hardened-rubber-bushings-HR-6732

Има някакъв срок 3-4 седмици - явно не държат наличност .По думите на колегата,който пуска поръчката , частите са читави, а и цената с отстъпката е приемлива.

Може да се организираме ,хората с разкрачени задници да поръчаме въпросните регулируеми щанги и да го оправим тоя дразнещ проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

някой би ли ми казал, тези подложки къде се продават или изработват, че и моята е с доста клекнала задница.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.06.2018 г. at 11:39, _sa6ko_bs написа:

Колеги, повдигането на задницата го решихме ,къде временно къде постоянно.Гледам в общите поръчки има решение и за проблема със сходимоста на задния мост - https://www.akr-performance.com/p/hardrace-camber-kit-rear-hardened-rubber-bushings-HR-6732

Има някакъв срок 3-4 седмици - явно не държат наличност .По думите на колегата,който пуска поръчката , частите са читави, а и цената с отстъпката е приемлива.

Може да се организираме ,хората с разкрачени задници да поръчаме въпросните регулируеми щанги и да го оправим тоя дразнещ проблем.

Веднга се включвам за едни такива :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов съм във форума, но ако колегата _sa6ko_bs може да организира нещата за едни такива щангички веднага бих се включил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Простете за невежеството но срам не срам ще попитам - Каква е идеята за повдигане с 2-3 см, предполагам с по високи гуми пак ще се повдигне с толкова малко

Редактирано от Радо82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех вече, но ми стоят в багажника още. Не ми е останало време да ги монтирам. Най-вероятно ще ги сложа като слагам зимните гуми. Изглеждат добре на пръв поглед и колегата crown_bg, чрез който ги поръчах от общите поръчки е точен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Колко дебели са подложките, какви са (метал, пластмаса...) и от къде ги поръча?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако въпроса е към мен, аз говоря за регулируемите щанги https://www.akr-performance.com/p/hardrace-camber-kit-rear-hardened-rubber-bushings-HR-6732 от общите поръчки. А подложките си ги направих от транспортна лента 15мм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,тези дни монтирах 30 мм подложки за отзад,купувани от Руски сайт и произведени в Новгород,подложките са комплект с по-дълги болтове.Монтажа при майстора отне около 2 часа.Резултата е много добър преди монтажа измерванията бяха отпред 78 см отзад 77 см след монтажа и каране за да слегне окачването измерването отпред 79 см отзад 82 см очаквам след известно каране да слегне още малко и да направя реглаж на предния и задния мост (преди монтажа не можеше да се регулира задния мост,беше отворен и ми дърпаше постоянно на дясно,след монтажа първото нещо което ми направи впечатление,че дърпането изчезна и го няма). Не забелязах никаква промяна и във возията и стабилноста,същата си е както преди монтажа.Другото което ме изкефи е ,че просвета вече около 20 см и няма да се притеснявам като карам до вилата по лошия коларски път с  неравности,бабуни,камъни и др.В същност нищо не се променя във фабричната сглобка амортисьор-пружина,самата подложката ляга отгоре и се захваща с по-дългите болтове.

  • Нагоре 2
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,а имаше ли проблем с доставката от Русия и за колко време пристигна?Ако не ти е проблем, ще съм ти благодарен и за линк към сайта,че и аз трябва да поръчвам.Благодаря.

Изпратено от моят SM-A520F с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте отново. От къде мога да намеря предни подложки за ЦРВ 3 ? Бих искал един комплект 15 или 20мм.  Но не зная от къде да ги набавя? Ако някой знае ще се радвам да сподели. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно https://tema4x4.ru/

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли една снимка на повдигнато ЦРВ 3 със 30мм подложки, може и на лично, благодар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и аз съм в клуба на разкрачените CR-V-та. След като ходих на стенд се потвърди, че колелата са така - / \ 

След прочетеното в форума по темата ще направя следното:

Подложки 15мм и раздвижни щангички за да могат да се регулират колелата на стенд.

В момента колата отзад е 76.5 см. Някой има ли снимки на кола която е около 80см отзад?

 

Гледам че вече се предлагат и в българия раздвижни щангички - ЦЪК

Въпроса ми е, някой купувал ли е от тези и какви са му впечатленията или да търся от морга и да ги давам на стругар да ми ги прави?

 

Поздрави

 

 

 

Редактирано от manch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имали човек или сервиз /без БУЛТРАКО/,които се занимава и ангажира с доставка на подложки, раздвижни щанги и монтажа им?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две седмици ми вдигнаха задницата за 130 лева. Цената включва и стенд. Гледах руските подложки но ми идваха на 80 лева цена с доставка. Като сложих труда на майстор и цената за стенд реших да платя посочената сума и да не се занимавам с доставки. Сега съм на заводската височина от 80см.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз също сложих 30мм подложки от Русия, както и смених пружините. Отзад ми беше 74 см, сега е 82 см. Ето и снимки:6fbbe145a43b98728de7f3c6087b2e95.jpg976aa35355bf20e891978995b2908ed3.jpg9e1eef2373e43456661f641694e7a0ec.jpg

Изпратено от моят SM-A520F с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз днес се сдобих  подложки 20мм  от руснаците и скоро ще пусна  снимки и размери колко се е повдигнала 

20190715_162757.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези не са ли за 2 генерация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Придадоха ми ги с 3та генерация но знам ли на колко водка са били 😁 ако не някой от колегите с 2ра генерация ще намаже 😐

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте!

Какъв е смисъла на тези подложки!?

Сменях амортисьори ,биалетки и тампони на стабилизираща щанга .Задницата до вежда се вдигна от 77 на 79.5 см с пълен резервоар.

Като залепена е по завоите Хондата.Удоволствие е да се шофира -огромна разлика.

Нали като подпрете с подложка си остава стария поизпуснал амортисьор и износено окачване.Пак си друска като преди по копките?

Има и още нешо при автомобилите с автоматично регулиране на височината на фаровете и автоматичните ск кутии.Тоест датчиците закрепени на десен преден и десен заден амортисьор с купето/снимка/ .С тях компютъра чете сигнал за ниво на купе и странно но накъсяха времевите интервали за сваляне обороти на двигател и авт,ск, кутия при спускане по инерция !

Тоест с тези подложки не обърквате ли и датчика, респ. компа?

 

213557543_.thumb.png.c8984038f7a3218892b4ea5737f0dc47.png

 

 

изображение.png

Редактирано от niko_ni
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми например,като напълниш резервоара,ако имаш и газ,напълваш и газовата 50 литра и стои клекнала.И с нови амортисьопи да си няма как да се изправи като имаш 100 кила в задната част.А самите амортисьори без смята на прожини няма да окажан никва разлика,щото деиствието му е друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Днес я повдигнах моята с 2см подложки разлика в возията не усещам 😀

20190725_204929.jpg

Редактирано от Basatauser

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,  някой да има подложки за продажба?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз,днес сложих подложки 10мм.Височината до веждата от 77 стана 80см.Интересно,че от шофьорската страна стана 80,5,но със шофьора в колата и двете страни се изравняват.Амортисьорите са перфектни и разкрачването преди манипулацията беше в норма на стенда.Чудя се дали да мина пак на стенд или няма смисъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пружини що не сменяте ?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел сменя преди 3 месеца и сега е вече като със старите.Пробвам по-лесния вариант,ако след време се наложи минавам направо на усилените от Маркони.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема колеги. Чак слязох с ролетката да меря :D 

Измерих отпред 77, отзад 77.5. При положение, че съм с нестандартни гуми, които дават разлика 5 мм в радиус реалните стойности трябва да са: отпред 77.5, отзад 78.

Колата ми има добра стойка и не е разкрачена. Сега обаче разбирам защо редовно по улиците виждам виснали ЦРВ-та и все се чудих.

Не, че имам намерение да пипам нещо, но според вас приемливи ли са тези стойности?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...