Jump to content
Havi

Тракане

Recommended Posts

От известно време при гасене на двигателя се чува някакво тракане. Долу горе същия звук се чува и след натискане на съединителя. Примерно карам бавничко на 1-ва и рязко като натисна съединителя почти винаги се усеща. Иначе, като се движа по-бързо при смянята на предавките се усеща само сабо тупкане. След 2500 оборота има и тресене. Съединител и маховик са сменени. Cr-v i-ctdi 2007. ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демферен маховик

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега маховика е сменен. Проблема го имаше и преди смяната. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм За каре... Провери и тампоните на двигателя...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чул съм преди време при дизелпвите двигатели същите симптпми да има и при демпферна шайба на коляновия вал, която също потракваше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имах със старата дизеларка проблем с демпферната шайба на коляновия вал, но при нея по скоро шума беше постоянен, независимо от обороти и смяна на предавки. То и като цяло на дизела все нещо му тракаше и хлопаше, та и за това го смених :) . Може би по скоро карето... Весели празници!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега лятото ми изгоря намотката в ел магнитния съединител на климатика.Преди това ТРАКАШЕ малко 1-2 седмици и не обърнах веднага внимание  от заетост.

Каква е била първопричината/беше опечена / и кое следствие  не разбрах.Предполагам биене от лагери .Накрая взе да прегрява ,замириса и приятел ме натовари и репатрира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...