Jump to content
nikineo

Смяна на крушката на пепелника

Recommended Posts

Някой можели да каже ,как се сменя крушката на пепелника?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти пратя снимки  ако искаш? Иначе откачащ лайсната около него (става като дръпнеш за палците маншона на скоростния лост на горе) и я завъртиш на една страна колкото да не ти пречи. После развиваш болчетата (4 на брой) и ще я дръпнеш цялата конзола на пепелника. Това е ако е ти е трудно само кажи.

Редактирано от bobchoo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених я, много лесно, благодаря за помощта. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигаш лайстната и  същото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар и да е от преди 3 месеца ,нека да споделя, как си смених крушката на пепелника втория път. 1-вия път свалях всичко,защото се налагаше и крушката на часовника да сменя.Скоро ,само за пепелника направих следното: Извадих пепелника,напипах малката крушка с пръсти и веднага ми хрумна да взема тънки,закривени   Клещи-човки   и захванах крушката и я извадих.Малка стъклена капсула за 0.75 лири си я купих от UK. После,запомняйки накъде са и крачетата,като я вадя я захванах с клещите и на 3-тия опит я напъхах в цокъла.Дадох габарит и светна.Монтаж-демонтаж ми отне една цигара време(изкл.времето до магазина за купуване на крушката).Благодаря!    :)  :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако може да помогне със същото инфо за акорд  6-та купе? Май е по-различно там. Напипвам я мамка ѝ. Всичко ли трябва да свалям?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ако някой все пак някога потърси, както мен преди дни, нещо за осветлението на пепелника на Акорд Купе CG4, ето кратко инфо от мен. Нямам възможност за снимки:
Инструменти - Кръстачка-отвертка. За предпочитане по-остричка. Трябва ви задължително късо рамо, така че гедоре (тресчотка) с рамо, от най-дребните. Ще ви трябва и дълга кръстачка.  
1.  Сваля се пепелника.
2.  Шината, в която се плъзга пепелника (от която сте го извадили току що) се държи на три винта.
Единият е в дъното на шината и се вижда, ако човек се наведе. Аз започнах с него.
3. Другите ДВА винта се намират на близката страна на шината.  Завити са вертикално. 
С тези два винта имах проблем - адски малко е разстоянието и никакви инструментчета не влизаха. Имах къса дебела кръстачка, но върхът ѝ беше ръждясал и не хващаше.

4. Тук идва малко по-пипкавата част, поне за мен така се оказа, така че или вземете жената с вас или някой майстор с фини ръце и малки пръсти.
ламаринката (шината) пада в ръцете ви. Лампата е захваната за дупката на ламарината доста стабилно, но трябва просто да завъртите фасунгата с кабела вертикално (или обратно) и излиза сама.

5. Лампата е диодче. Сменяте я нежно. 
6. Пробвайте лампата преди мъката с обратния монтаж (включете габарит и изключете). Кабела при мен беше адски къс, така че обратното монтиране успя да го свърши жена, аз нямаше да успея със сигурност. Просто не можех с пръсти да вкарам обратно целия кабел с крушката , така че пластмасовите ушички да влезнат, след което да завъртя за да се застопори, докато през цялото време китката ми е сгъната...  Подозирам, че с криви клещи ще стане много по-лесно.   

7.  Обратния монтаж на ламаринката (шината) е елементарен. Аз лично отново започнах с далечния болт в дъното за да ми държи ламарината. 

 

Надявам се на някой да помогне след време тази глупост... 

Поздрави. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...