Jump to content
Димитров79

проблем алтернатор

Recommended Posts

От скоро се сдобих с Хонда hr v но днес раших да си заредя акомулатора за няколко часа че карам само градско  и преди да го включа на зарядното го замерих и уреда ми показа 13.35V.след  това запалих и алтернатора зареждаше 14.9V без включени светлини и парно.Не зарежда ли много алтернатора и нямя ли опасност да презареди акомулатора  или  да създаде проблем на компютъра.Акомулатора е 45А.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че акумулатора е ок,и заряда също е добре ,карай не се втелясвай,батерията умира от раз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, Димитров79 написа:

От скоро се сдобих с Хонда hr v но днес раших да си заредя акомулатора за няколко часа че карам само градско  и преди да го включа на зарядното го замерих и уреда ми показа 13.35V.след  това запалих и алтернатора зареждаше 14.9V без включени светлини и парно.Не зарежда ли много алтернатора и нямя ли опасност да презареди акомулатора  или  да създаде проблем на компютъра.Акомулатора е 45А.

Голямо е зарядното напрежение.Максимално трябва да виждаш 13.8-14,2 в.

Посъветвай се с някой местен електричар или сервиз за генератори.Най вероятно става въпрос за някоя лоша маса....

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг вариант, смени уреда, пробвай с някой друг.Понякога уреда показва малко повече, или по малко. Хубаво е да  е точен. Но  идеята  с масата  е  вярна. Имахме такъв случай с една Зафира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...