Jump to content
kyna

Дневни светлини DRL - лесен монтаж

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

И аз съм от две години с подобни дневни.

Не съм ги запоявал и нямам никакви грижи.

В началото бяха на дългите на мин.процент, но след дълго пътуване с приятели зад които съм карал и мнението им че ги дразни светлината ги преместих на късите. Няма ядове.

Редактирано от Petyo_ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Снимки без думи, един URL и много благодарности към колегата - kyna.

https://www.aliexpress.com/item/5-Pieces-ACN-Blade-Fuse-Tap-Holder-Block-Wire-for-Low-profile-Mini-Fuse/32850068890.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1cf94c4dsOzxnM

 

IMG_20190529_130737_HDR.jpg IMG_20190529_133112_HDR.thumb.jpg.a808e2fff5176c00e464b7617a758f73.jpg  IMG_20190529_203726_HDR.thumb.jpg.4fd9b9481f198e460bb0e58d3823d38b.jpg  IMG_20190530_192601_HDR.thumb.jpg.28c4b49e24c99e492d3d84c3268e90a3.jpg  IMG_20190530_192729_HDR.thumb.jpg.c7951af791025bef185dd4eb4d28b548.jpg

Редактирано от iskel
за да подредя хоризонтално снимките
  • Харесвам 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Да по съживя тази тема с една голяма благодарност към колегата @kyna за предоставената от него информация тук в тази тема за дневните светлини!

След ходене по мъките в гр.Плевен,без да цитирам имена се реших да се пробвам сам в това начинание с моето ЦРВ 3.

Поръчах си разклонителите за бушоните и както вече казах благодарение на труда на колегата и тази тема всичко стана за час и половина! Признавам си най-трудната част беше изваждането на бушон номер 12 :bash: !

  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, мога ли да монтирам модул с +(плюсово) управление. По магазините за електроника намирам само такива, а имаше и едно за японски автомобили, без упътване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Значи ако ще е без упътване не върши никаква работа, за каквато и да е кола. 

Взимай с плюсово управление (интересно но неправилно определение), япончетата се отказаха от "обратно" захранване преди повече от 20 години. 

 

Редактирано от CCord
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, CCord написа:

Значи ако ще е без упътване не върши никаква работа, за каквато и да е кола. 

Взимай с плюсово управление (интересно но неправилно определение), япончетата се отказаха от "обратно" захранване преди повече от 20 години. 

 

Благодаря за отговора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, хора, аз съм малко от поколението дето по труд и техника не е запоявал нищо..

Та, има ли някой от София, който вече да го е направил и да отдели малко време и да помогне с монтирането на модула. 

Ще съм мега благодарен и ще си платя ест.. все пак времето си е важно!
В момента аз съм затъмнил датчика за ден и нощ.. на предното стъкло за да светят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе как се стига до тези бушони, аз едва ги виждам къде са. Блока може ли да се сваля или нещо което да улесни достъпа.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да кажете къде свързвате кабела ,който взема сигнал от светлинния клаксон ( светкавицата) ?

С него става програмирането на модула (CarDLR5s ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не го свързваш никъде, с него се прави само настройка така че не ти трябва да е свързан някъде константно, все пак не правиш настройка всеки ден.

Като решиш да правиш настройка използвайки инструкцията там където пише че се натиска светлинния клаксон за няколко секунди и т.н. опираш кабела за същото време някъде където има плюс и слушаш звуковия сигнал както е по указание, след като свършиш с настройките изолираш края на кабелчето и го прибираш към общия сноп кабели, така че ако пак ти потрябва да регулираш и настройваш модула да свалиш изолацията и да повториш упражнението. 

Дано да съм го обяснил разбираемо! - Успех!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз управлението го вързах заедно с единия жълт кабел, гледам, че колегата (който е пуснал темата) също го е свързал там само че малко по-нагоре на F12. (на втората снимка се вижда)

Така може когато си пожелаеш да го настройваш, но колегата е прав, че надали след като си го настроиш веднъж, ще ти се наложи втори път. Но пък веднъж се прави, свържи си го като хората.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...