Jump to content
anatoli.anatoliev92

Проблем с тока.

Recommended Posts

Здравейте момчета, имам Honda Acord 2008, 2.2, CDTI. Вчера по време на движение лампите за ABS, VSA, AIRBAG, ми светнаха, след което всички светлини и километража спряха и изгуби мощтност. Спрях опитах се да запаля, но нестана. Бутахме и запали. Така за 2 дни 2 пъти. Вчера ходих в 5 различни сервиза, но навсякъде ми казаха да я закарам когато се случи.. Но то реално ако се случи колата спира. Изчистиха ми грешките, замериха акумулатора зарежда на 100%. А пропуснах да кажа, че се намирам в Англия. Имам предположение, че някъде има хлабава връзка, но вече съм се отчаял.. Ако някой е имал такова премеждие и се е срамил, ще съм благодарен да споделите опита си. Благодаря. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сервизите провериха ли връзките на масата (акумулатор-шаси и шаси-двигател) ? Може би и плюса до основните/важните предпазители...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами провериха само акумулатор-шаси, но шаси двигател не. Благодаря,  утре ще го погледна. Дано се открие причината, защото ми остават 10 дни до пътуването то България.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А когато палиш забелязал ли си дали ти премигва километража. Аз имах подобен проблем на Пасата ми. Оказа се, че контактния пакет на ключа за палене имаше хлабави контакти, палеше когато си поиска и се гасеше пак когато реши. Когато угаснеше, не светеше таблото а само премигваше и то с доста слаба светлина. След 10-15 опита да запаля с ключа в един момент светваше нормално и запалваше. Смениха ми пакетния ключ и всичко се оправи. Ако искаш пробвай с няколко завъртания на ключа да провериш дали ще се получи като при мен и ще зацепи в даден момент.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различното беше,че включих трансмитер. Изключих го и 3 дни нямаше проблем. Сега пробвах да включа навигацията в същата запалка и отново се появи този Проблем, изключих и пак дадох на контакт и се оправи. Дали и възможно проблема да е в запалката да има нещо прекъснато и като се включи нещо да дава грешка. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробвай да пуснеш запалката да грее и виж дали пак ще направи така. Възможно е тези допълнителни уреди като трансмитера и навито да дърпат доста стартов ток и да не стига.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запалката дърпа много пъти по-голям ток от навигация и подобни...навигацията е не повече от 1А, а всички други консуматори по колата са доста повече...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.12.2017 г. at 18:37, golfy написа:

А когато палиш забелязал ли си дали ти премигва километража. Аз имах подобен проблем на Пасата ми. Оказа се, че контактния пакет на ключа за палене имаше хлабави контакти, палеше когато си поиска и се гасеше пак когато реши. Когато угаснеше, не светеше таблото а само премигваше и то с доста слаба светлина. След 10-15 опита да запаля с ключа в един момент светваше нормално и запалваше. Смениха ми пакетния ключ и всичко се оправи. Ако искаш пробвай с няколко завъртания на ключа да провериш дали ще се получи като при мен и ще зацепи в даден 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отново се случи това светване на повечето лампи и при изключване и стартиране отново изгаснаха. И тъй като не ми се е случвало не предполагах, че проблема найстина може да е от контактния ключ. Но забелязах, че светят точно лампите които светят когато дам на контакт.. Ще видя тези дни да го измисля някак си да издържи до България. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от него, може да се смени само клемореда, ключа си остава същия .. може да пробваш с употребяван, ако има от къде да вземеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...