Jump to content
stanislavnba

Honda Accourd Tourer 2.0 гори 12 на газ

Recommended Posts

Здравейте колеги, искам да питам някой ако има със същия двигател и на газ.
Колко му гори? Извънградско , градско?
С ланди ренцо газова съм , уж хубава, дюзите може би са за смяна ама може и да не са.
Последния месец и нещо викам да пробвам да засека колко ми гори и ми докарав 12 разход. И няма особено значение дали я карам градско на 5та, извънградско с 90 или със 140. Разликата е минимална.
Преди това я карах градско все на 3000+ оборота и гореше по малко, но и времето беше по топло.

Много ли е този разход, нормален ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е напълно нормален, едно че е със слаб мотор и вижда зор, друго че е и комби и тежи повече...
А пък ако е автомат даже е икономична много !

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, няма да го мисля тогава. Просто заводска и дават 8-9л/100 а тя ми гори 12 и ми се стори нередно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е зимата да гори повече. Ако лятото те устройва, карай си я и не го мисли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, заводска я дават 8-9 литра газ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol:
Мда и аз не знам някъде да и дават колко ще гори на газ след като не излиза от завода на газ...

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, това 12 не е ли доста за извънградско на газ? Вярно че двигателя не е от най-мощните но и 155 коня мисля не са и малко. Странното е, че колегата казва че и при 90 и при 140 разликата е минимална, което за мен е абсолютно недопустимо. Ланди Ренцо е скъпа уредба - прегледай всичко по нея, филтри сменял ли си? Виж настройките също.

Само за сравнение карам куатро 163 коня ръчка и до 110-120 не ми е вдигало никога над 10 газ, пак съм с Ланди Ренцо , по ОБД 2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Ловато на 2.0 155 коня автомат седан,слагана в англия и на доста километри,от както съм я взел само съм карал не съм пипал нищо по газовата.Градско честно казано не я засичам колко гори,извън градско ако я карам с 120-140 ми гори около 9,падала ми е дори малко под 9,миналата седмица карах по тировете с 90км и разхода ми беше 10 като сипвам повечето пъти на едно и също място.Карам с автоматична настройка на газовата и съм без катализатор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 2.4 автомат. Градско около 14 15л.на 100км. Извън градско 90кмч 9л на 100км.

140кмч на магистралата 10.5л.на 100км.

Газовото ми е ланди ренцо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, goodybg написа:

Аз съм с 2.4 автомат. Градско около 14 15л.на 100км. Извън градско 90кмч 9л на 100км.

140кмч на магистралата 10.5л.на 100км.

Газовото ми е ланди ренцо.

1 към 1 е при мен разхода, но с брц. Единствено извънградско не се побирам в 9, а отива към 10.

За мен 12 среден разход е нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам общо взето каквото си мислех. Последния път по магистралата я карах със 140 и тогава ми гореше пак 12. Ама аз по нашата магистрала по бавно не карам, защото дясна лента не е за нормални коли. Сега по коледа ще карам малко повече и ще гледам да я засека точно.
Проблема е че като ида при газаджията и на него не му харесва как работи едната дюза и реално трябва да сменя 4те дюзи и след това чак ако разхода не е наред още да се гледа пак.
Иначе Септември ми гореше 10-11 градско. и 10 извънградско. Затова сега не разбирам защо ми гори 12, какво като е студено, тя нали включва след 40 градуса.
Може ли една дюза която не е в синхрон с другите и да ми дава 1-2 л разлика.
Тогава направо си взимам 4 нови и ще ги избия за няколко месеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Имам 2.4 бензин,кмби,автомат.Газова 50л-Стаг,сложих я в Англия.Тук разхода ми градско не пада под 14,а пътувах до Германия-там на дълго и много натоварена- около 9.Тук пак примерно до Варна,празна- не падна под 12,при много спокойно каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 комби 2004 газова фобос разход 140-160 около 16/100. Като карам пенсионерската (90-110)11-12л/100

...Абе гори си тежко купе и слаб мотор.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, проветете си моторите, газовите или методиката на засичане на разхода. 

Няма абсолютно никаква логига да харчи 12/100 с 90 и 12/100 със 140... 

Многократно съм виждал акорд 7 2.0 да харчи под 8/100 със 90-110.  12/100 не е нормално. Или не карате с 90-110 или имате проблем или не засичате правилно.

За градско няма смисъл да се говори или да се сравнява, като там има много повече обстоятелсва, които влияят на разхода.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комби с к24 в града ми дава 20/100 газ.Извън града 12.5 незнам дали к20 е нормално да гори 12 ,но на това купе 2.0 мотор със сигурност му е доста по-мъчно да го движи,така че разликата не би трябвало да е голяма.Всичко зависи от стила на шофиране и къде и колко се кара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Чавдар K написа:

Няма абсолютно никаква логига да харчи 12/100 с 90 и 12/100 със 140... 

Абсолютно, разхода е необичайно висок.При тази скорост,със сигурност трябва да е около 8/100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дори и да е нормален за колата, газовата, аеродинамичния й коефициент и състоянието й, няма начин - абсолютно изключено е да е индентичен разхода при толкова различни условия. 

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , засякох сега за 300км като е 150 градско и 150 извънграда ми докара точно 10л/100 разход като карам над 3000 оборота.
Извънградското е Пловдив - Габрово, така че е горе долу със 100км/ч. Явно тази кола не трябва да се кара пенсионерската на 2000 оборота в града, защото тогава ми гори 12+, а като е винаги над 3000 и си гори супер.
Гледам доста колеги със същата кола докарват подобен разход. Аз 8 на газ много силно се съмнявам да е възможен при положение, че по книжка минималният на бензин е 8. Какви са тея вашите космически газови дето докарват на газ идентичен разход като на бензин не знам.
Това за горенето на 12/100 с 90 и със 140 най вероятно е моя грешката при меренето или при зареждането. Но поне вече разбрах как да си карам колата правилно, пък и ми е по кеф така :)
Весели празници на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе 8 на >>ГАЗ<< само по надолнище, ходят тука се надлъгват колегите все едно аз им сипвам газ :Д

Моята си гори 12-13 градско което супер ме устройва щото се равнява на пари на 6/100 на бензин, а аз съм сменил 20 коли и до сега 6/100 градско не ми е давала и най иконимичната и вероятно няма дори такава !

И да добавя че започна да ми дава 12/100 ГАЗ като и сложих леките ролки, лекия комплект съединител с лекия маховик и Type R кутията и като и махнах катализатора !
Преди това в състояние пълен сток ми даваше 14-15/100 ГАЗ - запомнете ГАЗ не бензин !

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, stanislavnba написа:

Какви са тея вашите космически газови дето докарват на газ идентичен разход като на бензин не знам.
Това за горенето на 12/100 с 90 и със 140 най вероятно е моя грешката при меренето или при зареждането.

Идеята беше,че 12/100 с 90км/ч е голям разход,а колега че ти си объркал сметките ние не можем да знаем...?:)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, rollin написа:

Абе 8 на >>ГАЗ<< само по надолнище, ходят тука се надлъгват колегите все едно аз им сипвам газ :Д

Моята си гори 12-13 градско 

:) Мога да се обзаложа, че ако твоята гори 12-13 градско, със сигурност ще гори макс 8/100 извънградско ако я караш с 90км.ч

Просто никога не си и помислял да я караш така.

Буквално съм готов да сложа пари. :)

А за колегата, който започна темата, Акорд 7 Комби 2.0 бензин по каталожни данни харчи 6.8л бензин за 100км извънградско.

Редактирано от Чавдар K
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моята я взех наскоро с газово BRC още е в гаранция напълно /пълно на магистралата при скорост 130-150км-10,5газ ,при съотношение 70/30 градско/извънградско сега 11,8 газ,мисля,че е нормално при трафика и по-ниските температури и късите разстояния.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с 90 мога да я карам само ако съм изпил една шепа успокоителни :D
Преди 13 години ладата рядко с 90 карах, а сега ЪпсурТ

пп... обаче утре ако няма какво да правя(както днеска ми беше ебахти скуката ще взема да врътна едно трипче от 100км) и ще засеча разхода на пълно-пълно

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Много Години !
Искам да се извиня на колегите, явно съм грешал !
На 30 Декември тръгнахме със семейството и приятели за Пампорово където карахме Новата Година
На отиване карахме бавно понеже едно че се съобразявах с още 4 коли и другото, че имаше адски трафик за Пампорово и даже по често карах на 5-та(от Бачково нагоре - до Пампорово) отколкото на 6-та.
Карането повече от пенсионерско понеже шанса за изпреварване беше минимален.
Както и да е, днес тръгнахме да се прибираме и познайте - същия филм, адски колони и почти безмислено да се изпреварва( 5-6 пъти да съм изпреварвал по целия път на връщане).
След като стигнах на равното(Асеновград) и вече колоните от коли намаляха нарочно продължих да карам бавно(90-100) колкото и трудно да ми беше.
След като се прибрах в града веднага отидох на същата бензиностанция на която бях напълнил до горе на 30-ти( и на която винаги си зареждам)
За 259км изминато разстояние събра 20.8л газ - което като го сметнах дойде точно 8.0/100
Честно казано аз не вярвах, че може да се постигне такъв разход !
И най интересното е че в 50% от пътя се караше на 5-та предавка, чак взе да ми става интересно ако я кача на магистралата и само на 6-та поддържам 90-100км/ч :D

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последната предавка принципно е за икономия. Ако се кара лежерно на нея и с редки екстремности разходът е доста приемлив. За празниците пътувах из държавата и преди да се кача на магистралата от Монтана до Ботевград (слаб трафик) ми показваше 6.4л/100км (бензин). Докато стигна В. Търново вече стана 7.2л (за 260кмобщ преход). На автомата скоростите са длъжки и при 2000об/мин. се движа с 97км/ч. Който пък си има газова си му е 2 пъти по-евтино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ceco_accord написа:

Който пък си има газова си му е 2 пъти по-евтино.

Да сме обективни около 1/3 по-евтино :)  добавяме по-високия разход с коло 20% и почти литър бензин на 100 и тогава е вярна сметката.

П.С. За много години!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като добавиш и първоначалната инвестиция за АГУ, като добавиш и евентуалния ремонт на глава някой ден .. и тоя процент още ще падне ..

Но далавера винаги си има :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ех..пълно щастие няма,:)но икономия и чист въздух, със сигурност ИМА!☺

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се кара на дълго разхода на бензин спрямо този на газ е нищожен, ама за каране в града до работа и обратно си понагорява бензин особено сега в по студеното време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми паднат излишни пари и ако градските ми преходи бяха поне двуцифрени стойности в дневни километри и аз бих сложил газова, и бих я ползвал само градско. Предколедната седмица видях на борда 20л среден разход. Все съм виждал 14/15, ама с 2-ка отпред ми е за сефте, откак я имам (вече 3-та зима).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ceco_accord написа:

Ако ми паднат излишни пари

Цецо,тези пари от излишни се превръщат във възвърнати!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем вярно, но житието ми не минава по пътищата. За 27 месеца откак съм взел комбито, съм минал около 15700км, като 2/3-ти са шосе/магистрала. Освен зимата, в града джъткам колелетата си, а дългите извънградски са основно по отпуските. Къде е "Илия на кирия"? :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг е въпроса и колко дълго човек смята да си екслоатира колата.. Лично аз не обичам да задържам автомобила повече от 3-4 години. Даже 4 са много.

Прехода за този период не предполага слагнето на АГУ. Сметките за моето каране показват, че след 2.5 години ще избия инвестицията.. Точно като дойде времето за продан.. Това предполага, че АГУ-то не го слагам на мен да ми е по-евтино, а на бъдещия собственик.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи кой колко кара, аз моята на първата година я избих, а вече 3г я карам.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно.. Като се кара повече си заслужава, но за малък годишен преход няма смисъл.. Особено ако колата ще отиде при друг след 3 годинки :)

Все пак вече влагаме за АГУ по над 1200-1500 лв. А навремето карахме с конвенционални газови за по 300-400 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 20 часа, petko_z написа:

Друг е въпроса и колко дълго човек смята да си екслоатира колата.. Лично аз не обичам да задържам автомобила повече от 3-4 години. Даже 4 са много.

Прехода за този период не предполага слагнето на АГУ. Сметките за моето каране показват, че след 2.5 години ще избия инвестицията.. Точно като дойде времето за продан.. Това предполага, че АГУ-то не го слагам на мен да ми е по-евтино, а на бъдещия собственик.. :)

Посмали малко :-) например годините за изплащане.. 

Ако така се чувстваш спокоен... ;-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, h5rov написа:

Посмали малко :-) например годините за изплащане.. 

Ако така се чувстваш спокоен... ;-)

Аз карам по много малко ... лични не повече от 7-10к км. на година.. Друг е въпроса, че я ползвам и за служебна.. Там километрите са доста, ама са платени от друг.. дали на газ дали на бензин все тая друг като плаща ;)

От това изхождам за трудното избиване.. А не от общия ми пробег за година..

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...