Jump to content
Prodi

Андроид навигация

Recommended Posts

Здравейте , да споделя моя опит може да е полезен за някой . Колата я взех с навигация която беше подарък от Бултрако , която ме дразни от първия ден, защото беше с windows . Накрая реших да я сменя . Прочетох тук там и реших да поръчам от алиекспрес  ето това https://www.aliexpress.com/item/Android-7-1-1-Two-2-Din-7-Inch-Car-DVD-Player-For-Honda-CRV-CR/32821603703.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5cbjZx. Разбрахме се с китайчето да я прати от Германия за да няма мита и ддс . Днес я получих   всичко е точно , няма никакви такси дойде с UPS , само се подписах и я взех . Наистина работи врътката с изпращане от Европа , цялата доставка отне около месец.  Другата седмица ще я монтирам  и ще кажа как се държи .

IMG_20171215_111202.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирах навигацията .  Всичко тръгна без проблем , единствено копчетата за управление на телефона от волана не работят .Другите за управлението на музиката  си тръгнаха по кан буса нищо не съм настройвал. Като  цяло съм доволен  , работи без лаг , качеството на звука е добро  . Мисля че за парите си е идеална. Остана ми само да пробвам 3G нета , но не ми остава време да взема  донгълче .

IMG_20171219_094129.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е, дано да си бачка безпроблемно, че моята даде доста бъгове. Задните колони пръщят от време на време, тъч-а се прецака на 2 места, Радиото не е особено силно още изначалем. Сега съм поръчал нпв тъч и да видиме какво ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не пробваш с нета от телефона, пускаш си един хотспот и гледаш кво става :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така го ползвам нета. Тази има слот за сим карта ли? Ако има аз веднага бих и взел карта с нет, стига да си бачка нормално. Споделянет някой път е досадно, особено когато се наложи за 2 часа да сляза 5 пъти от колата и телефона всеки път спира споделянето. Иначе бачка безпроблемно и не дава ядове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През телефона бачка , има отделна антенка за вифи картата и лови много добре, аз съм на 4 тия етаж долу пред блока се връзва с домашната мрежа . Вчера и сложих  3г донгълче на м тел  и тръгна от раз .  Радиото учудващо има много добър сигнал , със старата като си ходех към Калофер члед чукурллийския баир  хващаше само бнр , тая си лови всичко . Общо взето всичко работи ,единствено  бутоните за  телефона не работят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да редактирам . Забравих само да каже че и обд  то работи , сложих адаптерчето в ибд буксата и се свърза.  Друго най няма  , Като навърти малко стаж ще кажа дали има някакви хардуерни проблеми .

IMG_20171221_155429.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, как оригиналната навигация е била на Windows? Аз съм със стандартния 7" таблет, но той си е с андроид и си инсталирах Google Maps.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мистерията се крие в думичката "подарък" от Бултрако :)  Когато подписвах договора ми казаха подарък навигацията от нас . Е не съм предполагал, че не е оригиналната , оказа се най евтиното възможно  нещо , което са намерили в страната на изгряващото слънце  :)

Редактирано от Prodi
  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой скоро да е монтирал навигация за 4 ген. и да препоръча нещо качествено? Линк?

С пожелания за лека седмица!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се ослушвам още, но не бързам. Но ми се струва, че бих заложил на втора употреба навигация - оригинална. Да си сложа нещо, което реално ще ми ореже някои от функциите на колата ми се струва нелогично. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди половин година , моя позната си купи CR-V 2017 , от разпродажбата на тестови автомобили в Бултрако Пловдив.Около 200 км я карах като ми беше интересно да сравня работата на фабричната уж навигация на хондата с Гугъл мапс (двете една до друга ). Гугъла работеше много по-добре , като по пътя Белово-Юндола фабричната навигация постоянно показваше , че се движим на около 20-30 метра встрани от пътя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.12.2017 г. at 13:07, Prodi написа:

Мистерията се крие в думичката "подарък" от Бултрако :)  Когато подписвах договора ми казаха подарък навигацията от нас . Е не съм предполагал, че не е оригиналната , оказа се най евтиното възможно  нещо , което са намерили в страната на изгряващото слънце  :)

Е това е гаден подарък, относно китайските навигации от Али, никога не бих си взел, идея си нямаш кога нещо ще спре да работи просто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте продавам оригинална навигация за ЦРВ 2015г.Купих я за моя сивик, но в последствие се отказах защото е за ЦРВ... сивика няма усилвател и се чува много тихо. Ако някой има интерес да пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 6/7/2019 at 4:19 PM, Daniel.at said:

Здравейте продавам оригинална навигация за ЦРВ 2015г.Купих я за моя сивик, но в последствие се отказах защото е за ЦРВ... сивика няма усилвател и се чува много тихо. Ако някой има интерес да пише.

Колега за 2014 та мисля че ще стане нали? ако става колко и търсищ 0885 030006 емил

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

👍

Редактирано от Daniel.at

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 12/28/2019 at 7:53 PM, emilkolev said:

Колега за 2014 та мисля че ще стане нали? ако става колко и търсищ 0885 030006 емил

 

Не съм сигурен! Провери някъде където разбират, а цената е 250лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да съживим темата малко.

Някой успял ли е да смени оригиналната навигация на CR-V 2.4  2012-2016 с такава от европейско или китайска. Аз пробвах две китайски вече.И двете свириха много по-добре от оригиналната (което ме учуди) , но камерата на заден ход не завиваше линиите. И не успях да ги вържа с горния дисплей.

   Сложих от европейско и всичко работи без горния дисплей.Не мога да махна също забраната за приложения.Пробвах с даунгрейд, но явно не намирам точната версия за моята.

Някой пробвал ли се е да реши някой от тези проблеми.И ако има идея от къде да сваля описанието на пиновете на навигацията ще е добре да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пробвал ли си да направиш screen mirroring между телефона си и дисплея? Т.е. да ги сдвоиш и да си използваш примерно google maps от тел за навигация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да пробвал съм,но не се получава.Екрана става черен и след 15-20 сек казва че не могат да се вържат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах клипове в ютуб как става.Би трябвало да може, а не знам дали и чрез HDMI не може да стане.Мисля имаш такъв порт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз гледах клипове но не става с USB. Пробвах и с HDMI кабел. Не стана пак,но не знам колко беше читав кабела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато 2015 година излезе фейслифта на ЦРВ 4, направих тестдрайв и едно от нещата, които ми харесаха беше новата мултимедия с навигация! Веднага се заинтересовах дали е възможно на моето ЦРВ 4 от 2013 година да сложа една по-модерна Андроид мултимедия! Оказа се, че има някакви различия и няма да стане на моята кола! Изрично са го казали от Хонда на обучението на дилърите им в Европа. Аз предполагам, че основната букса е същата и ще просвири, но вероятно комуникациите с горния дисплей са различни и за това няма пълна съвместимост. Ако някой има възможност, да провери дали горния дисплей е различен при фейслифта /по парт номера/!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време някой беше писал в тема тук,дали може да се излъже навигацията, че ръчната е натисната и да не спира видеото по време на движение. Утре мисля да се боря с това и ако някой е успял да сподели опит.Сигнала май идва по кан шината и ако е така ще е сложно според мен,но нищо не пречи да се пробва.Ще пробвам и след смяна на канадска навигация с европейска да вържа горния дисплей с навигацията.

Така че ако някой е пробвал или проучил нещо по въпроса да дава идеи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече мога гледам клипчета в движение без да се хаква навигацията. Елементарно се оказа. Сега остава другата част от задачката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да проучиш дали си пасват буксите при смяната на канадска с европейска,понеже си спомням че имаше някаква разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.02.2020 г. at 19:13, tenev написа:

Вече мога гледам клипчета в движение без да се хаква навигацията. Елементарно се оказа. Сега остава другата част от задачката

Здравей

Дай малко инфо.

Как го направи?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.02.2020 г. at 8:56, AzSum написа:

Опитай да проучиш дали си пасват буксите при смяната на канадска с европейска,понеже си спомням че имаше някаква разлика.

 

За буксите съм писал подробно в някоя от темите тук.Накратко,буксите съвпадат без една.Всичко работи.Навигация, радио,показания на борд компютър.Не работи микрофона на блутута и не се показва кое е радиото на малкия горен дисплей.Най-кофти е и че не може да се свери часовника на горния дисплей.При мен се сверява само от оригиналната навигация.Микрофон външен не е проблем да се включи, но още не мога да се преборя с показанията на горния дисплей.

 

На 27.02.2020 г. at 13:06, Kaio написа:

Здравей

Дай малко инфо.

Как го направи?

 

 Аз смених моята навигация с европейска.Оригиналната нямаше плейване на клипове.

Дали да плейва клипове в движение се управлява от ръчната.Ако е натисната,дори и на скорост да е колата няма проблем да плейва.Когато е натисната сигнала е 0 волта.Когато е пусната е 1 волт.Управлението става  от едни кабел който е на 20 пиновия конектор на навигацията. Води се пин 11 и в повечето случаи е син. Режете синьото кабелче и тази част която е от към навигацията го връзвате като маса на корпуса на навигацията.Идеята е да симулира 0 волта.Изолирате другата част да не дава на късо и гледате клипове в движение. Ако остане време ще сложа снимка как съм го направил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Презареждане на темата :)

 

Колеги, карам 2014 ЦРВ Европейско 2.0.

Възможна ли е инсталацията на нави от фейсова с Андроид на моята която е с MID дисплей.? 

Ако не, дайте най-добрата алтернатива с андроид.

 

Това нещо дали ще стане?

Screenshot_20220826-004352_OLXbg.jpg

Редактирано от Fissikela

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с оригиналната фейслифтова навигация. Честно казано дори и да успееш да си я сложиш няма да ти донесе добавена стойност. Единствено използвам навигацията ,която е GARMIN и макар да е ъпдейтната често ме подвежда. Мултимедията е заключена и няма как да инсталираш някое приложение по твое желание.

Опитай да проучиш афтърмаркет пазара.

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно колега, благодаря много за съвета.

Ще търся нещо което най-близо до оригиналната, като вид, че не искам излишни изгъзици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ъпдейтнах картите на фабричната Garmin navi за 2023 . Цената беше 22,32 евра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, супер цена!

Аз по принцип винаги съм имал гармин и си я харесвам. От 15 години ползвам гармин и нищо не се е променило, изглежда си по същия начин :tooth:

 

И иначе и аз успях да ъпдейтна вчера до 2023, но безплатно. Четох, че след три/пет годишната поддръжка имаш право на един безплатен ъпдейт и се пробвах. Явно предния собственик не се е възползвал. След година две ще трябва да плащам, но 20-30-50 евро нищо не са. Ако е към 100 вече бих се замислил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е от ъпдейта, но веднъж след ъпдейта не можеше да ме позиционира на правилната улица. Сякаш GPS нямаше сигнал. После се оправи и не се е случвало. Инак аз не съм доволен от Гармин ,няколко пъти ме е подвеждала сериозно, но така или иначе я имам по-добре да е ъпдейтната.  По-лошото е, че все още не мога да инсталирам нищо на мултимедията. Има уж разни хакове , но не работят на мултимедия с фабрична навигация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...