Jump to content
JHM

Довпръскване на бензин

Recommended Posts

Вчера минах през брц в Тракия и ги понолих да я закачат профилактично,че не бях ходил почти година както и гаранцията изтече май месец.Много свястни хора,направиха и оглед,както и компютърната диагностика, безплатно.Всичко беше наред,а също така и довпръскването на бензин,си беше там при подаване на газ.Зададено е на 20%,трябва ли да се увеличи този процент,според вас?Като му оворих капака момчето,изказа своите суперлативи за (sequent 24),че била една от последните качествени системи.:worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли има нужда от увеличаване на довпръскването ,ако коефициентите на газ са перфектни.Всъщност този,който ще провери клапаните ще каже необходимо ли е още или е много,а също и от кои обороти и натоварване почва.За к20 след 4000 е добре...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега бих искал и компетентно и мнение,относно филтър за изпарена газ 12/12.Полиестерен бил за предпочитане,но намирам само хартиени. Има ли толкова значение това,като се има предвид, че не закъснявам със смените му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ,ако зареждаш мръсна газ.Като се сменя провери стария...там си личи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този полиестерен ли е? 

 

-изпарена-газ-12-12-500x500.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво му има на филтъра на БРЦ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те слагат такъв от снимката,само че ми казват,че бил полиестерен...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

81124482_2_585x461_filtri-agu-i-gi-filtr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам,че този филтър е от типа разглобяеми,демек някогашните на брц?Аз не съм с такъв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш 2 филтъра. Един в клапана който се сменя на 30к, изглежда като този показан от Markony и другия преди рейката на 10к.

При мен впръскването е даже 15% на 3000 оборота. Което в моя случай на 5-та е точно 140км/ч.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобяемите филтри на БРЦ са добре, но са скъпи и в китовете са вече само за еднократна употреба. Смяната е малко по-трудоемка също. Пак са намалили разходите от БРЦ и са взели да предлагат тези филтри, иначе последно миналият месец взимах филтри и бяха на Certools полиестерни, които са ОК. 

 

ПП: За мен 15%бензин още от 3000 оборота е прекалено рано и излишен разход на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време ме убеждавах,че полиестерните филтри са по-добри от хартиените.

Причината била,че от хартиените може да се откъсне парче и да влезе в рейката.

Аз и до сега не съм убеден,че е така!

П.П.:Това Вендов го казваше!:lol:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен  ми се е случвало да влезе парче ама мисля, че беше стружка, кото е минала през филтъра (беше отдавна не помня вече). Блокира едната дюза отворена съответно мотора тресеше на 3 цилиндъра. Та според мен важното е филтъра да е качествен и да филтрира, другото са рекламни трикове.

Редактирано от Vancho
Правопис

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм имал проблеми  с 4 такива капсуловани от брц до сега,като си поръчах 4 по 5лв. бр.,демек на цената на 1 при тях.:huh:Гледах и клипчета в тубата за разглобяемите им и ми се вижда май излишно.

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...