Jump to content
deha

Светещ индикатор за сервиз на Акорд 8-ма генерация

Recommended Posts

Здравейете съмишленици.

Бих искам да попитам дали някой от вас е наясно какво трябва да се прави  и как да се тълкува, когато светне светлинната индикция за сервиз на Акорд от 2011 г.

Обикновено  на екрана за информация ведна след запалване се поява картинка  в жълто "кола със стрелка сочеща към гаечен ключ".  Сменил съм масла, филтри и севещи преди месец.

След  като натисна бутона за информация изчезва и се появява на следващото запаляне.

Възможно ли е датчците да засичат стария акумулатор, защото тази сутрин доста се позабави докато запали в резулата на падналия акумулатор през студената нощ.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е само напомняне, просто трябва да се ресетне. Става от бутоните на волана. Имаше в една тема как се прави, ама не мога сега да се сетя в коя беше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях, че  на едно място кода за сервиз е Б29 и някаква снежинка и слънце има едно до друго. Да не е за смяна гумите нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да нулираш сервизните настройки.Прави се като задържиш бутон set за около 10сек .Виж в ютуб има клипове как се прави,или чрез HDS.

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно както е написал policeman се прави. Проблемът е, че можеш да нулираш само последният излизащ интервал, а не можеш да избираш кой интервал да нулираш и кой не.

 

Ето тук има писано по въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бях карал Хондата десетина дена и това се появи. Да питам колегите с по горни постове -за това ли става на въпрос?

Разбирам го,че скоро ми престои обслужване.Трябва да вляза в менюто и да вида кое предстои и да го нулирам за да изчезне този надпис.Така ли е колеги или нещо бъркам?

29261624_1740495065996576_2910718500643274752_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е това. При мен символът е по-различен - кола следвана от стрелка, сочеща ключа, но е същото.

Показва ти, че са ти останали по-малко от 1000 км до следващо обслужване.

А с бутоните от волана "i" можеш да да превъртиш и видиш спрямо кода, който показва, какво е обслужването, което предстои.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок.Утре ще видя как стоят нещата.Баба казва  тенк-ю.:yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 19 часа, romborak написа:

Най-вероятно е това. При мен символът е по-различен - кола следвана от стрелка, сочеща ключа, но е същото.

Показва ти, че са ти останали по-малко от 1000 км до следващо обслужване.

А с бутоните от волана "i" можеш да да превъртиш и видиш спрямо кода, който показва, какво е обслужването, което предстои.

 

Развитието по темата : Успях да го изчистя с много зор (така е който не знае английски).

Оказа се Б това със Слънцето и луната просто го поднових за нови 360 дни,явно всяка година трябва да се ходи в Хонда за преглед без значение от километрите,поне по моята логика (колегите могат да ме поправят ако греша няма да се обидя)

А на теб колега romborak  ти свети това --  на снимката по долу

Това е така защото си си изключил месенджера и е на оф и излизат символи но ако го направиш на он ще ти изписва с думи какво ти предстои (знам го вече от личен опит и веднага ти го снимах).Проблема при изключен месенджър е,че каквото и да е съобщението при теб винаги ще излиза кола с посока към сервиз а при активен месенджър ще си изписва за какво става на въпрос което за мен е по добрият вариянт и за това го върнах по старому.  Взех да ставам спец вече :D. Ако искаш звънкай ще давам насоки.

Сега се замислих,че след като вляза в Б не трябваше да бързам да трия тоест да подновявам а както казваш ти да се опитам  да видя дали има още инфо като кодовете но май нямаше и нямаш друга възможност но не съм сигурен в нито едно от двете.

29342855_1741809269198489_2767690789696831488_n.jpg

29261624_1740495065996576_2910718500643274752_n.jpg

Редактирано от Митко Йотов
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва чудо (Б) отброява назад една година и почва да мрънка за преглед в специализиран сервиз..

Много е полезно! Служи ми да ми напомни кога ми изтича прегледа и гражданската отговорност.. :)

И без това никога, ама наистина никога няма да стъпи в оторизиран сервиз..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага ще му избера дата.Странно но при мен не говори,трябва ли от настройките да му развържа езика или ги има и глухонеми като при мен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под "мрънка" имах в предвид звукови сигнали и илюстрациики.. не говори..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, petko_z написа:

Под "мрънка" имах в предвид звукови сигнали и илюстрациики.. не говори..

:DЯсно.При мен и звук няма но не е и необходимо,ще ми избоде очите пък може и да не съм обърнал внимание.Ок, Пеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Митко Йотов написа:

 

 

А на теб колега romborak  ти свети това --  на снимката по долу

Това е така защото си си изключил месенджера и е на оф и излизат символи но ако го направиш на он ще ти изписва с думи какво ти предстои (знам го вече от личен опит и веднага ти го снимах).Проблема при изключен месенджър е,че каквото и да е съобщението при теб винаги ще излиза кола с посока към сервиз а при активен месенджър ще си изписва за какво става на въпрос което за мен е по добрият вариянт и за това го върнах по старому.  Взех да ставам спец вече :D. Ако искаш звънкай ще давам насоки.

 

Не знаех, че има такава опция "месинджър". Доста съм ровичкал по менюта и настройки, но не съм го срещал.

Утре ще си поиграя още. Може да съм го пропуснал.

А нулирането на интервалите аз лично ги нулирам само след извършване на съответния "сървис".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, romborak написа:

 

Не знаех, че има такава опция "месинджър". Доста съм ровичкал по менюта и настройки, но не съм го срещал.

Утре ще си поиграя още. Може да съм го пропуснал.

А нулирането на интервалите аз лично ги нулирам само след извършване на съответния "сървис".

 

Естествено,то при всички май е така стига да може да се стегне до него - примерно "смяна на антифриз".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Митко Йотов, как пусна тази опция? А колкото до отброяването на дните - има два варианта в зависимост от това колко км. караш годишно. Ако са под определен брой ти показва, в дни защото по предписания дори и за 1 год да си навъртял 5000 км. пак трябва да си обслужиш колата. Ако караш много вече дните ще се заменят от километри. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ръководството на руски.Виж 109,110,111 и 112 страница. Електронният вариант качен в сайта.

Ей за туй казвам,че трябва да намерим начин да го качим на български.Трябва!Само ни е сме шматки с осмиците,само при нас няма на български,не вярвам да сме чак толкова убити.Никой няма като нас,и по другите форуми също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пуснах я и аз тази опция. Преди време, когато си настройвах съобщенията, май бях решил, че не искам разни текстови съобщения да ме разсейват, но сега пък ми изглежда добре така.

Влизаш в менюто с настройки на километража със задържане на "i" за около 5-6 сек. и после намираш в подменютата "messages" и го активираш.

Сега, когато не си сложа колан при тръгване, вместо удивителна на таблото ми се изписва "fasten your seatbelt".

Предполагам, че като дойде време за сервиз ще ми изпише съобщението като на @Митко Йотов.

 

 

Относно ръководството - търсих доста в нета и не успях да намеря на български. Моята е на швабски.

Преди време колегата @atos85 беше писал ето тук, че има такова на хартия и даже предложи да го размножим, но нещо се разсъхнаха нещата.

Просто ни трябва колега с българско ръководство и желание да го сподели.

След това си мисля, че ще се намери кой да го дигитализира.

Редактирано от romborak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, romborak написа:

Пуснах я и аз тази опция. Преди време, когато си настройвах съобщенията, май бях решил, че не искам разни текстови съобщения да ме разсейват, но сега пък ми изглежда добре така.

Влизаш в менюто с настройки на километража със задържане на "i" за около 5-6 сек. и после намираш в подменютата "messages" и го активираш.

Сега, когато не си сложа колан при тръгване, вместо удивителна на таблото ми се изписва "fasten your seatbelt".

Предполагам, че като дойде време за сервиз ще ми изпише съобщението като на @Митко Йотов.

Точно.

 

 

Относно ръководството - търсих доста в нета и не успях да намеря на български. Моята е на швабски.

Преди време колегата @atos85 беше писал ето тук, че има такова на хартия и даже предложи да го размножим, но нещо се разсъхнаха нещата.

Просто ни трябва колега с българско ръководство и желание да го сподели.

След това си мисля, че ще се намери кой да го дигитализира.А дано, но силно се съмнявам.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3/20/2018 at 12:45, romborak написа:

Пуснах я и аз тази опция. Преди време, когато си настройвах съобщенията, май бях решил, че не искам разни текстови съобщения да ме разсейват, но сега пък ми изглежда добре така.

Влизаш в менюто с настройки на километража със задържане на "i" за около 5-6 сек. и после намираш в подменютата "messages" и го активираш.


 

 

 

При мен не стана :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Maximus написа:

 

При мен не стана :(

 

 

Спазвай стъпка 1,2,3,4 и 5

 

Scan0001.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...