Jump to content
JHM

Избор на геймърски лаптоп

Recommended Posts

Здравейте колеги,тъй като не съм много наясно бих искал малко препоръки и насоки за избор на геймърски лаптоп.За сега съм се спрял на този и бих се радвал да си кажете мнениета относно плюсове и минуси,както и др. варианти. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какви игри и на какъв/колко екрана ще се играе?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 1TB 5400rpm с място за m.2 SSD (2280) PCIe

Като параметри ми харесва!

Няма да е лошо да му се бодне едно такова  https://ardes.bg/komponenti/tvardi-diskove/m-2-2280 и ако ще е за игри, новите са доста големи и заемат място, поне да е 250 gb и ОС да се инсталира на ssd-то, а hdd-то да остане за файлове. После при поддръжка и преинсталиране на win ще е лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, Markony написа:

За какви игри и на какъв/колко екрана ще се играе?

Ще се играе на него,от начинаещ(не аз разбира се ):),а малкия.Наясно съм,че този спада в средният клас геймърски лаптопи,но това е горе долу бюджета. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми даваш много информация. Имам доста опит с геймърски машини .Общо взето се почва отзад напред:

1.Кои игри ще се играят и на каква резолюция,ниво на детайлите.

2.В игрите има минимални хардуерни изисквания: Проверяват се

3. Процесор,честота,видеокарта, рам,DX ,VR.Почва се естествено от видеокартата.Всяка има тестове на определени игри/резолюции/детайли

4.Според бюджета избираш от списък покриващ нуждите.

5 Лаптоп или Настолен комп?...Винаги печели настолния...

6.Винаги след 2-3 години геймърския компютър е остарял и не може да пуска новите игри.

Знам ,че не ти помогнах много, това е положението...

Ако имаш достатъчно излишен кеш и хлапето заслужава АSUS и  Dell са марките за геймърски лаптопи.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бюджета ти е 2 бона, избирай нещо с нВдивия и си ок. на сестра ми приятеля има Асус от геймъркста серия. До сега не се е оплакал. 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JHM за около 2000лв. естествено че ще вземеш много добра машина, това е повече от ясно!! Мое мнение, както Markony горе е отбелязал по-добро от настолния компютър НЯМА, защото може да вземеш на малкия и един голям монитор и ще стане мега сцепеното :) . Лично мнение, ако ще е твърдо лаптоп да е ASUS !!! 

Редактирано от Gasmonkey

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за препоръките,от които само не разбрах кои са минусите на леновото.Бихте ли посочили доректно с линк някой ASUS на това ниво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бъркай минусите на Леновото с минусите на лаптопа изобщо.

Като се играе натоварването е огромно,съответно температурата е голям проблем.

Геймърските лаптопи са големи ,грозни,ръбати и тежат много.Отделят много температура и някой път след като се джътка 30-40 минути клавиатурата не се пипа,разбирай 45-50 градуса.

Та Асус и Делл има специални шасита за тая цел и съответно са по 4-5 бона.ASUS ROG & DELL AlienWare

Въпросното Леново e ни кон ни магаре.Няма лек и тънък геймърски лаптоп.Ако забелязваш на картинката обръщат специално внимание на охлаждането с топлинни тръби,което може да се ползва за сушоар /фронтално охлаждане/ без проблем.

В аналогичния случай настолна машина ще бъде с тихо водно охлаждане и ще подлежи на лесен ъпгрейд след 2 години.

1тб е хем малко хем прекалено много за диск.Малко ако сиййдваш,но за тази цел има други машини,а е много защото бърз SSD 256 gb е напълно достатъчен за 10 топ игри. Демек продават ти нещо ненужно за сметка на друго ,което е важно.

Видеокарта 1050TI/4 е посредствена, води се мидстрийм...и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както винаги изчерпателен,адмирации .За 1050TI видеокартата ми казаха,че е с 15-20% с повече производителност от 1050,а 1060 вече било др.бира.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло за 2000лв не можеш да купиш истински геймърски лаптоп -всичко ще е компромис .Ако детето харесва тежки игри и на високи настройки ,радващи окото ,варианта е настолен .За тези пари спокойно можеш да му го осигуриш ,Ryzen платформа ,с една 1060 но 6гб версия ,8 гиги рам ,ще има и за ssd и ще останат пари даже .

Някои неща и втора ръка може да се купят .

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина започвам да се замислям за нещо,за под бюрото.:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, интересна тема имате, ще си поволя да се включа и аз. Вкъщи съм със лаптоп ACER Aspire V 17 Nitro, със следните параметри:

Intel Core i7-6700HQ

NVIDIA GeForce GTX 960M

8GB DDR4

128GB SSD + 1TB HDD

купих го преди 2 години и за в момента се справя със доста тежки игрички, за които вече нямам време. За съжаление има няколко дразнещи неща които така и не ми ги призна гаранцията. От време на време има едно трептене. Покритието лично мен не ме кефи много но на някои им допада. Гледам новите такива модели са с NVIDIA GeForce GTX 1060. 

Ако трябва да избирам в момента, може би бих се насочил към нещо такова: http://rmania.net/laptopi-ibmlenovo--thinkpad-w540-core-i7-4810mq-quadro-k1100m-16gb-ram-256gb-ssd-windows-10-pro-2963.html съвсем друг клас лаптоп, изпитан с годините. Ето и едно интересно ревю на същия: http://www.retropcmania.com/2017/06/thinkpad-w540.html#more

 

Като цяло следя този сайт и смятам че тестовете им са читави (в тубата има доста от техните тестове крадени и сложени в различни видеа).

 

Аз също бих те посъветвал за някоя настолна машина, която си подлежи на ъпгрейди и т.н. пример пак от същия сайт: пример

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Acer ми говорят,че бил с най доброто охлаждане от горе споменатите.

Acer Aspire VX5-591G-75BL

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моя след игра 3-4 часа на Call of Duty на места е леееееко топъл, но много леко, изобщо няма брутални загрявания, което е ок за да не се отлепи някой чип :) лаптопа е с 2 големи и 1 или 2 малки вентилатора с много тънички перки, което сподпомага да изкарва жегата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От OLX  и Bazar не ти препоръчвам да купуваш такива неща .Разгледай HardwareBG за оферти .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не бих заложил на ОЛХ или Базар. По скоро интелски гледай да е проФесора :)

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще даваш пари за настолен по-добре си го сглоби. за същите пари като тия готовите конфигурации ще вземеш по-добри неща. 

 

За какво ти е този комп генерално ? Игри или Филми или нещо друго ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Drone написа:

За какво ти е този комп генерално ? Игри или Филми или нещо друго ? 

Иска ми се така и така ще  се дава сума над 1500лв.,да бъде нещо актуално като модули за близките 2 год.Преоритет са не само игри,а също мултимедия и стрииминг.

Малко и аз вече се пообърках,та ще умувам .:huh:

преди 7 минути, Japanese fever написа:

Десктоп машина ще ти излезе по-евтино, а и ще е по-мощна.

Така е.Благодаря ви все пак за насоките!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и очаквах,че може да има някакви занижени параметри,а именно точно видеокартата е по нисък клас от стандартната GTX1060.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е лаптоп,няма да се връзва никъде.Погледнато реално колега наистина е несериозно, да ти искат една шапка пари,за гръмки заглавия на модели("геймърски"),които ако се поразровиш малко излиза,че ти продават нещо,което е далеч от върха.Но какво да се прави, пазар и много хитри начини да се точат парите от джобовете ни,предпразнично. :dry:В интерес на истината не бързам толкова с покупката,ще се оглеждам и ще решавам,макар и трудно предвид ,че съм зодия "кантар".:confused::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари ще купиш истински геймърски настолен компютър -помисли добре ,дали ви трябва изобщо лаптоп.Само че ,такава конфигурация не купувай готова, за настолен ,влез в hardwarebg ,раздел -често задавани въпроси ,отвори си нова тема и питай за настолна конфигурация и кажи какъв ти е бюджета ,ще ти спретнат най-доброто за тези пари откъм части ,производителност и всичко както трябва .Дерзай!

 

JHM ,видях че си пуснал тема в хардуера,хареса ли си някоя от предложените от колегите ?Конфигурацията предложена от Светльо в 8 пост наистина е добра ,ако искаш и още предложения -пиши им .Положението между AMD и INTEL не е същото откакто излезе RYZEN от AMD отбора,по евтин ,по евтини дъна го потдържат ,по -голяма производителност специално в гейминга.Светльо предлага 1070 ,наистина по-добър вариант с перспектива в няколко години напред и се вмества в бюджета ти .Като си избереш от всички една конфигурация -копирай я и откъдето ще ги купуваш изисквай всичко точно да е както е описано ,не приемай да ти пробутват заместители на нещо в магазина ако го нямат в момента ,колегите от HardwareBG подбират частите и по съвместимост ,за да се сведат евентуални проблеми до минимум за в бъдеще ,понеже са добре запознати с материята .

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега,получих адекватен отговор с различни компилации. Наистина ще ги послушам със съветите и мисля да искам пакетни цени за компонентите на Светьо от няколко места.Писах му на лично евентуално той да ги събере,но ми отговори да се объна към никем.

Между другото отнесох и едно наказание от 1 точка от упавата им,че не сложих таг на посоченият линк.:confused::)

Ето това са:


ASROCK AB350M PRO4 AM4    
AMD Ryzen 5 1600 3.4GHz AM4    
Crucial Ballistix Sport LT Red 8GB DDR4 2666MHz BLS8G4D26BFSE    
DeepCool Case TESSERACT BF USB 3.0        
DeepCool PSU 500W Bronze DA500-M FULL MODULAR    
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3    
ADATA SSD SU700 120GB 3D NAND
Видео картата,е тази:
MSI GeForce GTX 1070 Aero 8G OC V330-011R
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те там модераторите са доста строги -хващат се и наказват за дори и дребни неволни грешки от участниците ,не им се впрягай ,важното е компа да стане като хората .Никем са стабилни ,така че не се притеснявай ,ако ги има при тях частите ,поръчай направо да ти сглобят компа -тестват ги после и всичко по реда .Направо да ти го пратят готов компютър сглобен и тестван.

п.п Аз съм още с fx8350 vishera 8 ядрен и gtx 760 ,не помня колко години станаха вече ,обаче все още подкарвам и новите игри,не на най-високи настройки разбира се  -фен съм на 3d екшъните-виртуалната реалност,страст ми е още от едно време -като имам време цъкам някоя друга игра .Като имам лев ,и аз се каня да я сменя с 1060 някой ден .

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Захранването което са ти предложили е доста посредствено а ADATA SSD не са от най-читавите.Razen-a като едно AMD си иска ток, като сложим всички компоненти + разните вентилатори по кутията която ще имаш + записвачки това "бронзово" захранване на DeepCool ще работи на почти 100%.Реалните ватове са най-много 85% от тези 500.Ако си се спрял точно на тази конфигурация, разгледай малко захранванията на Corsair, Seasonic, Antec, PC Power & Cooling.Ако ще сглобяваш ти машината се започва от захранването - то е основата на една качествена система.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо му няма на предложеното захранване ,съвсем читаво си е .Това че е бронз ,а не голд се отнася до кпд-то му ,иначе казано има над 80% кпд ,а голд имат около  90% ,но това няма нищо общо с надеждноста им .Човека им е предложил бюджет около 1800лв и те са подбрали балансирана конфигурация откъм цена-производителност за тези пари .Да ,винаги има по-скъпи компоненти ,но дали има смисъл от тях в дадената конфигурация и да се надминава определения лимит излишно?Аз съм със 850 ватов корсар ,който купих от познат на половин цена ,моята система няма никакъв смисъл от такова захранване ,ама нали беше на далавера и го купих.На SSd-то кое не му е читавото?Ryzen не е като досегашните AMD-та ,ново поколение процесор е -гледал ли си колко му е консумацията ?1070 и трябват при върхово натоварване макс 150W .Как точно сметна потреблението на компа ,че стигна до извода че ще работи на 100% захранването ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

borko 30, нищо му няма на захранването, само леко се порови и сравни дали е за тези компоненти най-малкото :) Една 12 волтова линия, 85% ефективност което ще рече около 420 вата в пиковете, да не споменавам защитите които трябва да има като ти спрат и пуснат тока примерно или пък има буря.После като изгори дъното, харда или скъпото видео което е предвидил колегата ( не знам за какво му е на тази конфигурация точно ), ще се чудиш защо за видео карта за 900 лева си предвидил захранване за 50 лева. Предполагам се досещаш, че ако работи на пикова мощност а то ще работи, какво ще се чува от него 24/7 .
Процесор 65 вата по каталог, реално не знам, АМД не съм ползвал от години.Може и да са повече, може и да са толкова колкото пише но по-малко няма да са със сигурност.
Точно тази видео карта 150 вата като препоръчително е минималното захранване за нея да е 500вата и като казвам 500 искам да кажа толкова а не има няма 400.Ако иска да я клоква, защото за чий си купуваш 1070 да я държиш така ?
Хардове, записвачки, вентилатори, рам, дъно и всичко останало става около 380-390 вата общо без много много да трупаш компоненти.

Трябва винаги да имаш един 60-70 до 100 вата неизползваеми за да не товариш захранването на 100% постоянно.За точно тази примерна машина горе му трябва бронз 600/650 та даже и 700 ако му изпадне да не го връща или силен голд/платинум 550.И тук пак визирам марки, защото преди години с марка подобна на тази 600 вата захранване не тръгна карта 2x8 пина която с истинско 450 вата запали без проблеми, просто пример.


Успех на колегата и според мен 1070 карта на този комп е абсолютно излишно, няма да може да и ползва капацитета, 8 рам памет за игри ( а и не само ) са малко, процесора не е най-доброто а картата е точно за зъл гейминг.Една 1060 би свършила чудна работа като може да вложи в по-добър процесор + още една плочка 8 гига с разликата от цената.

Само за инфо, защото някой може да каже, че 3GB са малко за видео.1060 карта с 3GB видео до Full HD подкарва почти всички нови заглавия на high/ultra детайли но с добър процесор.Е, има тип игри като Tomb Rider които крещят за видео рам а да не говорим за Battlefield при който i7 с една 1080 не му е добре но този тип игри са друга бира :)
Колегата не е споменал и на какъв монитор ще ползва 1070 картата? Ако е на 60 херца монитор то и 1050 ще му е много.

 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, Mkilla написа:

Успех на колегата и според мен 1070 карта на този комп е абсолютно излишно, няма да може да и ползва капацитета, 8 рам памет за игри ( а и не само ) са малко, процесора не е най-доброто а картата е точно за зъл гейминг.Една 1060 би свършила чудна работа като може да вложи в по-добър процесор + още една плочка 8 гига с разликата от цената.

Здрасти колега, оценявам всяко едно ваше мнение по въпроса, като бих искал да разбера,какво ти би избрал като оптимална комбинация.Както казах компа ще е геймърски ориентиран и ще се ползва от начинаещ.Не търся върхови постижения,а по скоро балансирани един към друг модули.

Бюджета е до 2000лв.,но бих се радвал и на по икономични всрианти.:D

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един примерен избор : 
1.Процесор Intel i7 7700 
2.Видео карта 1060 , 3 гиги
3.Рам 2x8 с не разтеглива латентност и стандартна честота 2133 ( демек не става за клок но ти няма да го правиш така или иначе, тук има вече ADATA за доста прилични пари ).
4.дъно - избора е страшно голям, аз лично съм фен на Asrock - като цена/качество/производителност са добри.Няма да е клокърско.
5.твърди дискове - един WD Black 64 кеш, САТА 3, 1Т като пространство + едно SSD 128GB за операционната система да кажем Corsair Force или някой Intel/Kingston
6.Захранване на системата - Seasonic 550 Gold ( 60 месеца гаранция ) или Seasonic 750 Bronze ( 36 месеца гаранция )
7.Кутия - стандартна обикновенна без излизащи дракони, мечки и тигри когато я пуснеш т.е нещо до 100лв.

Това е около 100лв максимум над твоята цена за горната конфигурация ( много зависи от къде ги пазаруваш частите ).Системата ще е доста по-стабилна и бърза.Нахвърлял съм я набързо като не съм писал нито марки, нито модели.За игри до 1920/1080 с високо качество ще е идеално.На какъв монитор ще се ползва този комп? Ако не е над 100Hz, общо взето не правите нищо за игрите, като визирам главно шутърите.Стратегии може и с по-бавно опресняване да си се джиткат добре.
Ако някой колега има други предложения нека ги напише, за мен това е оптимален вариант за бюджета с който разполагаш.Някой по-горе беше написал, че не е нужно всичко да е ново и е прав.Рам памет ако намериш от някой познат/приятел ще ти е на много поносима цена а при нея не е от особено голямо значение дали е нова или ползвана, стига да е такава каквато трябва да бъде като характеристики за теб.Процесора в тази конфигурация мисля, че върви без боксов охладител, ще трябва да купиш един за 30тина лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Mkilla написа:

3.Рам 2x8 с не разтеглива латентност и стандартна честота 2133 ( демек не става за клок но ти няма да го правиш така или иначе, тук има вече ADATA за доста прилични пари ).
4.дъно - избора е страшно голям, аз лично съм фен на Asrock - като цена/качество/производителност са добри.Няма да е клокърско.
5.твърди дискове - един WD Black 64 кеш, САТА 3, 1Т като пространство + едно SSD 128GB за операционната система да кажем Corsair Force или някой Intel/Kingston
6.Захранване на системата - Seasonic 550 Gold ( 60 месеца гаранция ) или Seasonic 750 Bronze ( 36 месеца гаранция )
7.Кутия - стандартна обикновенна без излизащи дракони, мечки и тигри когато я пуснеш т.е нещо до 100лв.

3. Абе не е сериозно да вземеш i7 7700 и да го комбинираш с ADATA на 2133 Mhz. ADATA пък като производител са ...

4. Дъното те какво поддържа и какво има като окомплектовка. Z170/Z270 чипсети са чудесни. Wi-Fi, SupremeFX аудио и прочее благинки са ти само в плюс и могат да ти спестят допълнителни аксесоари и компоненти. :) 

5. Не съм фен на Western Digital, но цените на конвенционалните твърди дискове толкова паднаха, че не губиш каквото и да вземеш. И аз съм със 128 SSD и 1 TB HDD на лаптопа, но ако имах излишни пари тея 128 щяха да станат 500 и да изхвърля HDD-то. Samsung 850 Evo е твоят SSD. А На харда само торенти.

Всъщност за тези пари можеш да вземеш нещо много сериозно с компоненти втора ръка единствено хардовете да са нови.

Преди 1 месец имах компоненти като за тебе, продадох страхотно чисто ново дъно Asus Z170 Pro Gaming Aura и чисто нова кутия Corsair Carbide Spec Alpha за 320 лв. А колегата продаде страхотна GSkill памет на 3200 Mhz.

6. Захранвания - EVGA (правят се от Seasonic или SuperFlower), съответно SuperFlower, beQuiet, Corsair, Seasonic. Конфигурация не харчи много така, че ще минеш с 550 вата, но да е 80Plus Silver/Gold както е писал колегата.

7. Кутията можеш да я пренебрегнеш, но гледай колко вентилатора има, колко големи и ... колко ТИХИ. :)

Ако нямаш монитор ще трябва да отделиш и за хубав монитор. Или да цъкаш на ТВ-то, ама е смотано. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента Ryzen e по-добрия вариант за игри.1060 3gb е орязаната и версия ,не само откъм памет ,но и цялостната производителност е по-малка ,взимат ги за да копаят биткойни с тях .Аз лично харесвам дъната на Gigabyte ,предложили са му 1070 като перспектива в по-дългосрочен план ,тя 1060 и сега се задъхва при някои нови игри .От честотата на паметта няма да усети никаква разлика .SSD всъщност не е задължително да има -няма да направи компа по -бърз в игрите ,просто ще зарежда по-бързо операционната и ще отваря файлове -аз още не съм решил за нужно да си сложа ,и сега и ми е достатъчно бързо всичко .Ram можеш да допълниш винаги с втора плочка от 8 ,засега и 8 стига в игрите ,ssd също след време можеш да сложиш ,сега вложи максимално парите в другите компоненти ,като наблегнеш на дъно процесор и видео като приоритетни .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готина тема  :) Да започнем от там, че колегата има X-бюджет за гейм машина.Ако не се играе/рендва на даден комп то изборът е страшно голям.С гейм машините, както и с работните такива, изборът е пак много голям но и парите са си сериозни.Въпросът в тази тема е да се намери оптимален вариант за X-бюджет, поне с такова впечатление съм останал.

1.Рам - в този случай говорим за чист процесор т.е не е "К" серия ( vtec :lol:).Ще клокваш рам на B/H серия дъно и като цяло ще клокваш само рам без процесор/карта ? Дали ще вземеш 2133/2400, разликата в производителността е сигурно 1.5% от общата картина.Ако ще и на 3000MHz рам да сложиш и да я подкараш на макс с всичко клокнато по машината - процесор, карта, рам то разликата в бенчове ще е не повече от 3-4% или най-общо казано 3-4 фрейма от 100 такива в някоя игра ( в което даже не съм сигурен дали ще е толкова ).Рамта се клоква повече как да кажа...за престиж.На стандартна, добре конфигурирана машина за игра, повярвай....никога няма да усетиш разлика дали рамта ти е на 2133 или на 3000.Клокърска рам се купува от ентусиасти които "бичат" компонентите на макс.Да кажем махат капачката на процесора и се слага течен метал на кристала да го охлажда за по-висока честота, рамта се купува с допълнителни охладители, защото температурите при клока и стават височки и тн..Аз съм на мнението на колегата borko30, че точно от по-високата честота на рамта, няма с просто око да усетиш разлика в игра/програма.Къде ще има разлика? Ще има разлика от там дали си с по-малко или повече системна рам памет.

Системните изисквания за windows 10 64 бита са - минимално 2гб рам или иначе казано, пускаш pc-то, отваряш 15 страници ( 3 youtube, 2 vbox, фейсбуци, разни други сайтове, слушаш музика + си отворил на видео плеъра нещо да преглеждаш, сваляш от тракерите и какво става с рамта? Да кажем от 8гб които са налични то 3.0/3.5 гиги автоматично ги няма.Ами като пуснеш съвременна игра? Не говоря за Super Mario или Fatal Fury Special :) Ще си затвориш браузъра защото ще геймиш или ? Новите игри са написани да "взимат" много ресурси, един от които е системна рам.Давам най-прост пример с една игра която се е развила бая в годините - FIFA 2018.Системните и изисквания за рам са 8GB които ти само след включването на компа ги нямаш.Да, ще върви с 8 рам, да компа ще пали и върви и с Deepcool захранване но как и до кога? 

2.Дъното...Wifi имаш на PCI колкото си искаш и можеш да го добавиш по всяко едно време, не са и скъпи а за аудиото...а аз лично не знам някой да е бил доволен от вграденото аудио в дъното.Винаги нещо куца в него като отварям скоба (не малка част от скъпите дънни платки имат много добра аудио карта но човек си я плаща с дъното ).

3.Хард - WD и специално black серията е голям звяр.За стандартен хард е много предпочитан от масата народ които си сглобяват компове.Не случайно му е по-висока цената от Green/Purple и не знам още какви серии и цветове бяха.Бърз, стабилен при работа, по-голяма гаранция.Ако трябва да гледаме напред то в домашни условия, повечето хора които купуват бързи машини, изсипват 1 камара пари за големи SDD, дали на m2 slot вече или пък било стандартни.

Ако колегата купи дъно Z170 на 7700 процесор ( следващото поколение ) лошо няма, само някой ще трябва да му ъпдейтне биоса но от новите дъна масово гледах, че вече имат m2.slot или иначе казано хардове, няколко пъти по-бързи от SSD.Това по-скоро ме привлича от Wifi или вградено аудио но все пак си е и личен избор.

4.EVGA и за мен са номер 1, не за захранвания но за всичко останало, главно за видео карти.Имат невероятно добър съпорт който е изключително важен ако нещо се случи с продукта.

borko30, с по-малко шейдъри е но ще ти окаже влияние ако си маняк т.е да имаш 27 инча 144HZ монитор и да искаш всичко на макс.Да, тогава ще издъхне, но то и 6GB 1060 също ще и е трудно.До определена резолюция с високи настройки в играта e overkill за повечето игри.





 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както споменах ,винаги има какво повече да се желае и купи ,само дето си трябват пари за тая работа .WD аз ползвам от доста години все сините версии и нямам проблеми с тях ,зелените имат проблеми с износването ,поради честото паркиране на главите -софтуерно им е зададено.Аудиото е добро само на хай-енд дъната ,аз съм сложил допълнителна креативка с много корекции и съм доволен от звука -слушам от компа на панасоник ak-330 .Точно за 1060 най-добрия модел е на MSI ,но не референтката с турбина .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мечо Пух е казал за РАМ-та "колкото повече - толкова повече". Няма какво да си говорим 16 е препоръчително.

Карам с 8 гиги без pagefile (swap) и с едно Visual Studio Code, Skype, няколко Chrome таба и няколко малко по-гладни фонови процеса (бази данни и др.) и почва да гърми.

На 34% съм даже без да отварям програми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ,процесор памет и дискове да дърпат макс 100 w ,картата 150 ,стават 250 ,айде 300 да ги закръглим с перки и нещо друго там  -никога няма да се достигнат ,как предложеното захранване не го одобрявате ?Човека не е писал искам най-доброто което съществува -писал е до 1800 най доброто .То 16 гиги е добре ,но винаги след това като има пари може да я добави ,сега и с 8 ще е рахат ,то ако следваме мечо пух 1080ti да сложи ,нищо че ще е overkil ,да има там .Колеги ,това са хора дето това им е работата и знаят кое как и какво за компютрите .Ето примерна конфигурация от Светльо за 2500лв

AMD Ryzen 5 1600 3.4GHz AM4 
ASROCK AB350M PRO4 AM4 
G.SKILL DDR4 2x8GB 3200MHz RipjawsV F4-3200C16D-16GVKB 
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 
Crucial SSD 275GB MX300 
Palit nVidia GTX1080 Dual OC 8GB 
DeepCool PSU 500W Bronze DA500-M FULL MODULAR 
FD DEFINE C BLACK 
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борко, това чисто нови компоненти ли са? От магазин в БГ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...