Jump to content
Валентин Стоев

Покупка

Recommended Posts

Здравейте колеги.От вчера и аз съм собственик на въпросната кола ,имам няколко въпроса към знаещите.След регистрация я подкарах из Пловдив и установих няколко проблема.Съединителя е доста твърд(може би нов съединител или проблема е друг).Нивотона хидравличната течност е под минимума цвета му е като на олио -Какво масло да долея?Каккво масло трябва да взема за задния диференциял?И на таблото стрелката за градусите на антифриза стоят долу мегду долно ниво и средата-Това нормално ли е ?Благодаряви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, много да те радва и върши работа!

Стрелката, там и е мястото, в дифа само оригинално препоръчаното от Хонда масло.

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега,хидравлично,за скоростите и за дифа препоръчително оригинално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за хидравликата Honda PSF 

за дифа Honda DPF 1л смяна или 1.5 за пълно източване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Валентин Стоев написа:

Благодаря колеги.А за съединители нормално ли е да е толкова твърд?

 

Нормално е , когато е за смяна. Не чакай а сменяй.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моят е твърд. До колкото съм чел е за смяна. Нещо може ли да прецака ако се кара така на първо време?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз преди 3 години като я взех беше така. Много твърд . Принципно мен почна да ме боли коляното . Друго не изчаках да се обади и го смених даже при обслужването още (Не коляното де . То беше ремонтирано преди 10 години) . ;-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.12.2017 г. at 12:08, Restless написа:

за хидравликата Honda PSF 

за дифа Honda DPF 1л смяна или 1.5 за пълно източване

Колега този уикенд ще го сменям.Гледах едно клипче в което развиват два болта долу на дифа и след като изтече стягат долния болт и наливат през горния отвор.По този начин един литър ще ми стигне ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм теоретик :Д

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз. ;)

 

Ама на теория "пълно източване" означава разглобяване. При отвиване на долната пробка изтича 1л (на теория). Другите 0.5л остават в кутията на системата 4х4, която е свързана с дифа и няма собствена пробка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги как да прехвърля километража от главния към дневен?Другият въпрос ми е в казанчето на съединителя течност и на минимума с каква течност да долея?

 

Редактирано от Валентин Стоев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита коледа много здраве и късмет! 

Колега, тая хонда има три показания за изминати километри, като цяло и два "дневни" , превключването става с еднократно натискане на това стърчащото под дисплея(стика). Зануляването на "дневните" ,става като задържиш по дълго стика на съответното показание.

УСПЕХ!

Редактирано от zmiata29

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при мен няма никакъв стик под дисплея.Весела коледа на всички колеги.

Редактирано от Валентин Стоев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита ви коледа първо, в казанчето доливаш спирачна течност дот 4, със съединителя не бързай, масово 2 ген се оплакват от твърд педал, имаше голяма тема в форума как се оправя временно, проблема е че по вилката натрупва много мизерии и движението и става трудно, иска напръскване с някъв спрей за смазване ама не ВД, ще трябва да поровиш за тая тема в форум, чел съм я но помня откъсъчно, че се сваля долната помпа на съединителя маха се гумения маншон и от там се бърка с спреи с дълга сламка и се пръска. Смяната на съединителя сама по себеси решава проблема щото там всичко се почиства, а може да се окаже че съединителя ти е имал още доста хляб :) Затова ти предлагам да намериш темата и да пробваш първо това. Ти коя кола купи от пловдивско, претендирам да ги знам всичките които бяха за продан по това време хаха щото търсим на племеницата такава ама автомат за да нямаме проблем с твърдия педал хехех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам че току що си писал, не може да няма бре, да не са го изкормили, я щракни една снимка на таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Слави CR-V написа:

Честита ви коледа първо, в казанчето доливаш спирачна течност дот 4, със съединителя не бързай, масово 2 ген се оплакват от твърд педал, имаше голяма тема в форума как се оправя временно, проблема е че по вилката натрупва много мизерии и движението и става трудно, иска напръскване с някъв спрей за смазване ама не ВД, ще трябва да поровиш за тая тема в форум, чел съм я но помня откъсъчно, че се сваля долната помпа на съединителя маха се гумения маншон и от там се бърка с спреи с дълга сламка и се пръска. Смяната на съединителя сама по себеси решава проблема щото там всичко се почиства, а може да се окаже че съединителя ти е имал още доста хляб :) Затова ти предлагам да намериш темата и да пробваш първо това. Ти коя кола купи от пловдивско, претендирам да ги знам всичките които бяха за продан по това време хаха щото търсим на племеницата такава ама автомат за да нямаме проблем с твърдия педал хехех :)

Един салон преди Труд.Нямаше я в интернет.Ходих до Карлово да оглеждам две (пълен скраб) и на връщане и сваляха от автовоза от Испания нямаше грам ръжда и много запазена.А за автомат имаше една но беше дизел в първия салон те скоро го отвориха в посока Труд от дясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Слави CR-V написа:

Гледам че току що си писал, не може да няма бре, да не са го изкормили, я щракни една снимка на таблото.

Ок като слезна до колата ще снимам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Валентин Стоев написа:

Ок като слезна до колата ще снимам.

Онс извинявам си колега долу в дясно под нивото на бензина е не съм му обърнал внимание мислех че е от някоя от ръчките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам има ли някакво осветление в пепелника защото не мога да намеря нещо по тази тема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, но най-вероятно е изгоряла. потърси във форума имаше тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ,днес ми се случи нещо много странно за мен което искам да споделя с вас имали ли сете подобен проблем и какво може да е .Спрях колата изключих от скорост и я оставих запалена за да роботи парното след 2 минути се върнах в колата и неволно завъртях волата при което оборотите се вдигнаха от самосебеси.После пак го направих и забелязах че от 600-700 оборота при завъртане на волана на място автоматично оборотите се вдигнаха на 1200.Искам да попитам случвало ли ви се е и ако да какъв е бил проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята се държи по същия начин. При завъртане на волана се натоварва хидравликата и дросела наваксва обороти. При мен го прави и ако смачкам силно спирачката на място. Мисля, че е нормално, но нека и колегите да кажат.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Преди месец смених маслото на колата но завих масления филтър на ръка.Преди два дни забелязах че нивото е паднало малко и долях като погледнах зад двигателя беше омазнено помислих си че е от филтъра и днес след работа намерих ключ за притягане и отидох до канала с идеята че е от филтъра.Когато влезнах под колата се оказа че филтъра е сух а над него има един датчик над който е някаква мверигата.странично е капака на веригата.Някой може ли да ми каже каква е тази "кутия" зад двигателя и датчика под нея и какво е "лекарството за тази болест ".По късно ще покажа и снимки ако мога да ги сваля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, надявам се това клипче да помогне. На 2 минути от него се вижда OEM номера.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега този филтър го имам, каталожен номер 15815-RAA-A01, чисто нов е. Поръчах го за мен, но се оказа, че при мен теча на масло е от датчика и тази цедка не я сменях, така че е неразопакован. Написал съм ти тела си на лично съобщение.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега днес ми казаха че може да е от датчика утре ще го измия за да ида от къде е и ако е от гарнитурата ще ти звънна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колегата няма да го взима, пусни ми лично, колко парички му търсиш, че мисля да го сменям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Валентин Стоев написа:

Колега днес ми казаха че може да е от датчика утре ще го измия за да ида от къде е и ако е от гарнитурата ще ти звънна.

При мене беше от датчика, ама я пръсни с обезмаслител, за да се махне маслото, за да може да видиш откъде точно тече. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се процедира, ако теча е от датчика? Нов такъв или само някое уплътнение, че и при мен има леко омаслено? Ще трябва да я огледам отдолу, че шията ми не е достатъчно дълга за да го видя отгоре? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз купих нов датчик за 4.50 лева на фирма japanparts.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчик за налягане на маслото се казва.

https://www.autopower.bg/датчик-за-масло-honda-cr-v-2-rd-2.0-d7341c105.html

Този сайт го избрах случайно, не е реклама. Ако админите решат да изтрият коментара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, можеш ли да дадеш номер на датчика, който си сменил? Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам му номера, но във всеки един магазин би трябвало да ти кажат кой му е каталожния номер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А името на датчика поне знаеш ли, колега? Да не правя свободни съчинения ако го поръчвам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчик за налягане на маслото. По горе съм сложил сайт , да видиш какво представлява.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм те разбрал, мислех че си сменял датчика, който е на кутията на vtec-a. Благодаря!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...