Jump to content
росенKN

Textar или Ferodo

Recommended Posts

Труден избор говориме за комплект спирачни дискове и накладки.Кое бихте избрали?Ще се радвам на отзиви ако някои е използвал посочените марки и има преки впечатления.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масови марки заляли пазара. За мен въпроса би бил произхода. Ако има от къде да вземеш с ясен произход е най-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Произхода е Англия от дилър на Роувър части за феродото и текстара от Германия.И двата комплекта са горе долу еднаква цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Студен текстара свири неприятно поне при мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях с Феродо накладки на оригиналните дискове, и не просто свиреха, а скърцаха доста гадно в определени моменти. Текстар не съм ползвал никога, нямам отзиви.

Аз (след четене из чужди форуми за няколко марки - Хонда, БМВ, Ауди, Мерцедес) сложих АТЕ дискове и накладки отпред, а отзад сложих Centrix StopTech дискове и накладки. АТЕ-то са на повече от година (мин. лято ги сменях - над 10К са) и има още доста (не съм агресивен шофьор), задните са още пресни, тази година ги сменях (мисля беше късна пролет, ранно лято). Нито един от двата комплекта не скърца или свири.

Всичко зависи от това, колко пари искаш да дадеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ATE не намирам на 282мм. иначе и те бяха обект на интерес.За текстар все хубавини съм чувал от различни места но никога не съм имал допир до тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двайсетина години  карах само с Текстар и бях много доволен. Последните две смени обаче ме отказаха от тях. Може би кофти партиди, или незнаен производител, незнам но бяха много зле,а изглеждаха като истински :)

  От тогава слагам само Делфи, но въпреки че са доста евтини, са тихи и спират добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време бях в същите размисли. Вече 30 000км съм с EBC. Смених всички дискове и накладки, а още нямам ръб по дисковете. Чувал съм ги буквално 2-3 да свирят, дори не повярвах, че са моите.

Карал съм преди това накладки Textar, някъде 5 000км, почнаха да тресат предните дискове и реших кардинално проблема. Препоръчаха ми ги като хубави и меки, не разваляли дисковете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, щом ще взимаш от Англия виж и Brembo или Delphi. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Brembo също търсих,но не намерих на този размер.Като се замисля  делфи съм слагал на няколко коли и никои не се е оплакал а тук на много места го плюят.Иначе го има и цената му е добра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега съм карал само с oem дискове комбинираики ги с различни накладки.Никога не се е случвало да се изкривят или друг проблем.Дори едни ги карах от недоглеждане до под критичния минимум(19мм от 21 допустими)Сега нямам вариант за изгодни оргинални и търся нещо добро.Всъщност търсенето приключи и избора го направи човека които ми ги взима ....текстар,за добро или лошо.Като доидат и ги сменя и ги покарам малко ще споделя впечатления спрямо оем дисковете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях с текстар накладки, не съм доволен. Дисковете имаха малък ръб и с текстара окончателно се износиха. Сега съм с Ате дискове и накладки и нямам проблеми. Не свирят, накладките са по-меки и доста клепят джантите, но не озносват дисковете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз текстар накладки съм слагал не на мои коли и нямам отзиви.Били са купувани всички от магазини в Бг.Били са също и за марки различна от нашата.Сега стоя и гледам моите които пристигнаха вчера....дали си внушавам ама по различно ми е феродото и на пипане и наи вече на мирис...смърди та се не трае,като на запален съединител.Дали има разлика от накладка за Бг и за Германия примерно,или между накладка за ауди или за хонда,как мислите?Цената в Бг е по ниска за същата накладка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, Japanese fever написа:

Centric са ОЕМ replacement дискове.

Japanese, Centric е една от марките, които не са представени много много на Европейския пазар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...