Jump to content
bloiler

FR-V електрически стъкла

Recommended Posts

Здравейте колеги. Да раздвижим малко нещата около ФР-В. Явно сме много малко или не ни се чупят колите:D.

Та по въпроса. За втори път ми се налага да си сменям копчетата на електрическите стъкла, които се намират на таблото и командват всички джамове. Първият път беше преди около година, но тогава ми ги смени Markony, защото колата беше при него за поставяне на газова уредба. Затова не видях как става процедурата, но сега пак се прецака копчето, което най - много се използва, а именно шофьорското. Самия бутон не даваше да го докосна и правеше каквото си иска. Дори преди няколко дена при преминаване през дупка ми се отвори прозореца. Явно това е слабо място на този модел, защото много трудно се откриват тези бутони втора употреба и това е първото нещо, което се продава от ФР-В за части. В ибея има, но са от коли с десен волан и не стават за нас. Като и да е. Сдобих се с въпросните бутони от приятел, който беше вкарал дизелово ФР-В за части.

Самите бутони са блок и се държат към таблото с 4 винта - един отгоре, един странично в дясно - горе и два отдолу.IMG_20171205_171433g.thumb.jpg.68d2abd4f3b40c192c37b25e7c2acab1.jpgIMG_20171205_171422d.thumb.jpg.24f820a8be2fa10c9cdd490f542ae549.jpg

Смяната става по следния начин. Маха се панела, на който са копчетата за VSA и регулиране на фаровете. Той се държи на щипки и един винт отдолу по средата, след като извадите малката жабка под гореизброените ключове.

Трябват ви две кръстати отвертки - една дълга и една къса. Бъркате отдолу и развивате три от четирите винта - двата долни и страничния. След това трябва да махнете декоративния панел с двете духалки около таблото, който при мене имитира махагон. За целта отстрани на него има елипсовидно капаче, което махате с права отвертка и после дърпате декоративния панел, който се държи само на щипки и излиза с двете духалки.

IMG_20171206_092853s.thumb.jpg.1c1fbfa35196b6732108e7cf5505bda8.jpg
 

Сега вече имате достъп и до четвъртия винт на ключа, а именно горния. Отвивате и него, откопчавате буксите /две/ и целия блок излиза само отдолу, през дупката, където е малката жабка.IMG_20171205_171454.thumb.jpg.5fba631ac8a1710e9ea6446e75ee9d20.jpg

Сглобяването става по обратния ред и сте готови. Всичко отнема около 20 минути, но е хубаво да сте на топло, защото в противен случай може да счупите някоя щипка.

След като монтирах копчетата се появи нов проблем. Като вдигна шофьорския прозорец се затваряше до горе и сам слиза около 10 см надолу.   Оказа се, че трябва да се ресетне самия контролен блок в ключа. Това става с диагностика. Аз опитах, но в моята диагностика не открих такава опция. Ресетването става и с контактния ключ. В този клип е обяснено как става и при мен се получи от първия път. Сега всичко работи перфектно, може би до следващата смяна:wacko:.

Поздрави и дано съм бил полезен.

 

Редактирано от bloiler
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това обучение от клипа става и за 8 хибрид днес го изпробвах 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, 

Какво направи със стария блок с бутоните? 

Бачкам във фирма, която прави автомобилна електроника и от чисто любопитство се чудя дали подлежи на ремонт.

Ако не си го изхвърлил и си склонен да ми го дадеш да опитам може да е полезно за всички в будеще.

бтв - колко струва втора ръка този блок с бутони?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блока струва на пазарлък. Първия, който купих беше за 100  лв. - толкова ми искаха и толкова дадох, щото бях на зор. Втория го взех без пари, защото го взех от приятел.

Проблема е  механичен. При мене се е отчупило едно парче от самия пластмасов бутон, който движи ключето, което е запоено на платката. Самия електронен блок работи. Довечера ще направя снимки и ще ги пусна. Първите ми бутони са  при Markony. И той искаше да се мъчи да ги оправи, но едва ли му е до това. Иначе не е проблем ако може да се измисли нещо, да ти ги дам.

Редактирано от bloiler

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, ако пуснеш снимки ще е по-лесно. Върти ми се в главата идеята, че бутоните са еднотипни и вероятно може да се сменят един с друг. Но вероятно може и да се възстанови отчупеното, щом са дефицит.

 

поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То проблема не е в самия бутон, а в основата, и няма как да се разменят, с лепене не става - много е миниатюрно и тясно. Поне при мен е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11.12.2017 г. at 15:48, cucy написа:

То проблема не е в самия бутон, а в основата, и няма как да се разменят, с лепене не става - много е миниатюрно и тясно. Поне при мен е така.

Колегата е прав. Ето обещаните снимкиIMG_20171208_195002.thumb.jpg.a91bbf408ef76a2faa739e4ea41ef9f4.jpgIMG_20171208_195019.thumb.jpg.544d3023c672a2b503f7716d4c89f552.jpgIMG_20171208_195046.thumb.jpg.e44b0f2ce9a5baa26531edcb2b7e079e.jpgIMG_20171208_195314.thumb.jpg.ecec4de993b97ac5b079b63111e308d8.jpgIMG_20171210_213708.thumb.jpg.e9859233101d71b845ae11b30ba9037a.jpgIMG_20171210_213722.thumb.jpg.ef99afad56db4f57cb307f2d80fa0c26.jpgIMG_20171208_195534.thumb.jpg.89969d4893aa7a4a8969738f812732a5.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Търся такъв панел за прозорците и аз. Ако някой може да помогне с информация от къде да го купя, ще съм много благодарен. Прерових целия интернет и няма и няма...

 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги от понеделник съм собственик на фр-в 1.8 автомат. За сега съм много доволен, но и аз имам проблем с Ел стъклата. На лявото стъкло няма проблем , но с другите 3 само мога да ги свалям но не мога да ги вдигам от общият модул. На всяка от вратите си работят. Някой има ли представа дали е от модула и трябва някакво рестартиране. Поздрави! 

Редактирано от Stiliqn86

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 6.12.2017 г. at 10:17, bloiler написа:

ше да го докосна и правеше каквото си и

 

На 6.12.2017 г. at 10:17, bloiler написа:

Здравейте колеги. Да раздвижим малко нещата около ФР-В. Явно сме много малко или не ни се чупят колите:D.

Та по въпроса. За втори път ми се налага да си сменям копчетата на електрическите стъкла, които се намират на таблото и командват всички джамове. Първият път беше преди около година, но тогава ми ги смени Markony, защото колата беше при него за поставяне на газова уредба. Затова не видях как става процедурата, но сега пак се прецака копчето, което най - много се използва, а именно шофьорското. Самия бутон не даваше да го докосна и правеше каквото си иска. Дори преди няколко дена при преминаване през дупка ми се отвори прозореца. Явно това е слабо място на този модел, защото много трудно се откриват тези бутони втора употреба и това е първото нещо, което се продава от ФР-В за части. В ибея има, но са от коли с десен волан и не стават за нас. Като и да е. Сдобих се с въпросните бутони от приятел, който беше вкарал дизелово ФР-В за части.

Самите бутони са блок и се държат към таблото с 4 винта - един отгоре, един странично в дясно - горе и два отдолу.IMG_20171205_171433g.thumb.jpg.68d2abd4f3b40c192c37b25e7c2acab1.jpgIMG_20171205_171422d.thumb.jpg.24f820a8be2fa10c9cdd490f542ae549.jpg

Смяната става по следния начин. Маха се панела, на който са копчетата за VSA и регулиране на фаровете. Той се държи на щипки и един винт отдолу по средата, след като извадите малката жабка под гореизброените ключове.

Трябват ви две кръстати отвертки - една дълга и една къса. Бъркате отдолу и развивате три от четирите винта - двата долни и страничния. След това трябва да махнете декоративния панел с двете духалки около таблото, който при мене имитира махагон. За целта отстрани на него има елипсовидно капаче, което махате с права отвертка и после дърпате декоративния панел, който се държи само на щипки и излиза с двете духалки.

IMG_20171206_092853s.thumb.jpg.1c1fbfa35196b6732108e7cf5505bda8.jpg
 

Сега вече имате достъп и до четвъртия винт на ключа, а именно горния. Отвивате и него, откопчавате буксите /две/ и целия блок излиза само отдолу, през дупката, където е малката жабка.IMG_20171205_171454.thumb.jpg.5fba631ac8a1710e9ea6446e75ee9d20.jpg

Сглобяването става по обратния ред и сте готови. Всичко отнема около 20 минути, но е хубаво да сте на топло, защото в противен случай може да счупите някоя щипка.

След като монтирах копчетата се появи нов проблем. Като вдигна шофьорския прозорец се затваряше до горе и сам слиза около 10 см надолу.   Оказа се, че трябва да се ресетне самия контролен блок в ключа. Това става с диагностика. Аз опитах, но в моята диагностика не открих такава опция. Ресетването става и с контактния ключ. В този клип е обяснено как става и при мен се получи от първия път. Сега всичко работи перфектно, може би до следващата смяна:wacko:.

Поздрави и дано съм бил полезен.

Благодаря , здраве и късмет :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След няколко месечно търсене на панела , задействах план Б, побългаряване сложиха ми друг бутон за отваряне на шофьорското стъкло 

Цената беше 10 пъти по ниска от нов панел ( без сигурност за качество).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.10.2020 г. at 12:25, nacho76 написа:

След няколко месечно търсене на панела , задействах план Б, побългаряване сложиха ми друг бутон за отваряне 

и моят бутон се ебава.

Как ти го оправиха?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих един майстор в Стара Загора и той ми свърза друг бутон. Ако искаш ще го снимам и ще кача снимката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.10.2020 г. at 18:09, nacho76 написа:

Намерих един майстор в Стара Загора и той ми свърза друг бутон. Ако искаш ще го снимам и ще кача снимката.

Здравей, на мен не ми работи бутонът за дясното стъкло, слиза но не се вдига. Би ли показал при теб как се е получило? Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.10.2020 г. at 18:09, nacho76 написа:

 Ако искаш ще го снимам и ще кача снимката

Снимай го ако не те затруднява, а и Стара Загора не ми е далече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майсторът се намира вляво от входа на Технополис ако му намеря визитката ще я снимам , хубаво е да си уговориш час , доста се чака при него. 

Успех

 

IMG_20201017_171046.jpg

IMG_20201017_171405.jpg

IMG_20201017_171038.jpg

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.10.2020 г. at 2:58, nacho76 написа:

Майсторът се намира вляво от входа на Технополис ако му намеря визитката ще я снимам , хубаво е да си уговориш час , доста се чака при него. 

Успех

 

IMG_20201017_171046.jpg

IMG_20201017_171405.jpg

IMG_20201017_171038.jpg

 

IMG_20201021_141032.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, nacho76 написа:

 

IMG_20201021_141032.jpg

Благодарско!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, KRAS74 написа:

Благодарско!

Извинявам се че не я качих по рано но нея намерих и се наложи да ходя на мястото за да снимам визитката

 

Редактирано от nacho76
Редактор смени дума от текста
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали някой има ПАНЕЛ БУТОНИ ЕЛЕКТРИЧЕСКО СТЪКЛО HONDA fr-v  1,7 125 КОНСКИ СИЛИ 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срещу 💯 кинта и аз намерих панел втора ръка.Току-що го монтирах.Благодаря на колегата за подробното описание.За половин час беше готово.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че старото подлежи на ремонт.Ще остане резерва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от 3години съм собственик на Фр-в 1.7...купих я с побългарен бутон за вдигане на шофьорското стъкло(не е правено в бг така е внесе мой приятел от Италия)...работещо е но ми е малко грозновато, та от около година съм собственик на два панела които бяха със счупени крачета които държат бутона за шофьорското стъкло, но съм ги поправил... при закачане на панелите и натискане не бутона на шофьорското стъкло то тръгва надоло/нагоре (без значение от посоката) около 10 см и после спира дори и да държа бутона...при пълно натискане ефектът е същия...та въпросът ми е имал ли е някой такъв проблем и дали го е решил или ако някой има представа от какво е този проблем да помага ако може... или ако има някой във Варна с Фр-в поне да тествам бутоните и да знам дали проблема е в панела или някъде другаде.

Благодаря предварително за помоща.

IMG_20220207_185039.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...