Jump to content

Recommended Posts

преди 15 минути, Tokio написа:

Колега, ако ти си се връщал с кола два-три пъти от Европа, аз съм пътувал много повече, та мога да потвърдя, че разлика в качествата на горивата има и то голяма. Разликата се усеща както в мощноста на колата, така и в разхода на гориво. Дори в Румъния горивата са много по-качествени от българските. 

Бях писал и аз по тази тема. Дадох за пример САЩ и Канада, където не са помирисвали 92, камо ли 95, 96 или 100. Колите им вървят по-добре от наще.

И накрая, разбира се че горивото има значение, и то голямо, не само за мощността, но и за "живота" на ДВГ.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Щатите методиката на изчисление на октана е различна. Това е причина горивата им там да се продават като 83/87 и такива октани. Реално отговарят на европейските по този показател.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 41 минути, Tokio написа:

Колега, ако ти си се връщал с кола два-три пъти от Европа, аз съм пътувал много повече, та мога да потвърдя, че разлика в качествата на горивата има и то голяма. Разликата се усеща както в мощноста на колата, така и в разхода на гориво. Дори в Румъния горивата са много по-качествени от българските. 

...какво значи "българските"? Ако в България зареждаш от "no-name" бензиностанции, там не зная точно как стои въпроса с качеството, но позволи ни и ние да сме пътували из Европа. 

Аз също съм пътувал достатъчно пъти извън България и смятам, че разлика в качеството на горивото в големите вериги бензиностанции в България и останалата част от Европа НЯМА или е пренебрежимо малка.

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Два-три пъти не са,а може би 20-30,но какво зачение имат пътите прибиране?Даже и да е само един път,4000 км.не са ли достатъчен пробег за да имам мнение?Прибирал съм се с пълен резервоар от западна Европа за България,но нали след това съм се прибирал от България за западна Европа през Румъния и съответно съм зареждал гориво.Все пак вместимостта на резервоара не е 300 литра!

За дизела няма да споря,но при бензина няма разлика!

Редактирано от Васил Димитров

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При бензина е друго,тук шанса за измама е малък защото нямат с какво.За дизела обаче не стоят нещата така защото имат с какво.Заради едно зареждане на лошо дизелово гориво от ОМV на Хемус и за 70 км.до летището заминаха две от дюзите,те от своя страна заради неравномерна работа повлякоха и маховика и така на татък,вкараха ме в много лош филм.

Колегите с дизел трябва много да внимават не защото колите им са лоши а защото не-коректните търговци не са малко.Зет ми беше мождународен шофьор години на ред и споделя също моето мнение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако е така както казваш как да внимаваме с дизеловото гориво?

Нали отиваш на бензиностанция и зареждаш!

Никой не носи в себе си тестер за да измери нафтата преди да зареди.

Какво е твоето предложение?

И сигурен ли си, че щетите нанесени по колата ти са в следствие на лоша нафта,а не на нещо друго или че просто не им е дошло времето?

Редактирано от Васил Димитров

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нафтата която източиха от резервоара в сервиза беше ебаси бъркоча.Не исках да я взема но и те не я искаха та се наложи да си я прибера и я дадох на един мой близък земеделец.Три туби от минерална вода от по 11 литра.

Да няма как да се проверява за съжаление нито дизела,нито бензина,нито газта,всички разчитаме на лоялноста на търговците.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.