Jump to content
Васил Димитров

Много ли са 200 000 км.за дизел?

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Два-три пъти не са,а може би 20-30,но какво зачение имат пътите прибиране?Даже и да е само един път,4000 км.не са ли достатъчен пробег за да имам мнение?Прибирал съм се с пълен резервоар от западна Европа за България,но нали след това съм се прибирал от България за западна Европа през Румъния и съответно съм зареждал гориво.Все пак вместимостта на резервоара не е 300 литра!

За дизела няма да споря,но при бензина няма разлика!

Редактирано от Васил Димитров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При бензина е друго,тук шанса за измама е малък защото нямат с какво.За дизела обаче не стоят нещата така защото имат с какво.Заради едно зареждане на лошо дизелово гориво от ОМV на Хемус и за 70 км.до летището заминаха две от дюзите,те от своя страна заради неравномерна работа повлякоха и маховика и така на татък,вкараха ме в много лош филм.

Колегите с дизел трябва много да внимават не защото колите им са лоши а защото не-коректните търговци не са малко.Зет ми беше мождународен шофьор години на ред и споделя също моето мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако е така както казваш как да внимаваме с дизеловото гориво?

Нали отиваш на бензиностанция и зареждаш!

Никой не носи в себе си тестер за да измери нафтата преди да зареди.

Какво е твоето предложение?

И сигурен ли си, че щетите нанесени по колата ти са в следствие на лоша нафта,а не на нещо друго или че просто не им е дошло времето?

Редактирано от Васил Димитров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нафтата която източиха от резервоара в сервиза беше ебаси бъркоча.Не исках да я взема но и те не я искаха та се наложи да си я прибера и я дадох на един мой близък земеделец.Три туби от минерална вода от по 11 литра.

Да няма как да се проверява за съжаление нито дизела,нито бензина,нито газта,всички разчитаме на лоялноста на търговците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Привет отново!

Хайде сега ще споделя какво направих и какъв е резултата относно споменатия по горе от мен спукан колектор и ще се върна малко назад !

Както писах по горе при определени обстоятелства се усеща миризма на изгоряла нафта в купето.Всеобщото мнение тук във форума беше спукан изпускателен колектор!

Реших да си направя колата тук в Германия за да не рискувам по пътя до България да се отвори повече.

Хайде новия колектор втора употреба (чугунен)в багажника и към сервиза.

Така,отидох в сервиз,който е на мой приятел,обяснох му,че това е често срещан проблем при този модел автомобил.

Стартирахме двигателя и той също каза,че чува как колектора издиша/ съска или както е там.

Тук стигам до извода,че накъдето насочиш човешката психика,тя това започва да чува и вижда!

Така,рано сутринта в сервиза,колата на подемника и се започна едно неистово разглабяне за да стигнем до колектора.

Вечерта вече колектора е на тезгяха!

Еврика!

Петима майстори и пишман такива сме около него въоръжени с УВ лампи,луминисцентни лампи,лупи и какво ли още не,но дупка,цепнатина,процеп в колектора НЯМА!!!

Роди се идеята да се носи някъде,където снимали блокове на двигатели,но аз реших да я пропусна тази процедура.

Оказа се,че колектора е абсолютно здрав! Въздушен филтър,поленов филтър-нови.Проверихме всички въздуховоди,курията на възд.филтър,маркучи-всичко здраво и в изправност.

Миризмата си остава загадка!

Преди да купя тази кола огледах няколко и при всички при студен старт се усещаше тази миризма.

Всички ли са били със спукани колектори?

При accord 8 е описан същия проблем.

Започвам да си мисля,че това е нещо нормално при дизела,а такива като мен се вманиачават и се чудят какъв проблем да намерят по колите си и да го ремонтират!

Сега не ме е яд толкова за хвърлените пари на вятъра,а за цялото това разглабяне и за това, че сега нещата не са заводски сглобени.

Съвета ми към колегите с такъв проблем е да не бързат да сменят колектора преди да са 100% сигурни,че е спукан!

 

Поздрави на тези,които са чели дотук с най добри пожелания!

Редактирано от Васил Димитров
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе то винаги го има момента с форумите - "чета форума и имам проблем с колата - спрях да го чета и нямам проблем с колата" :lol:

Ама това дето казваш, че миризмата е все едно си си наврял носа в ауспуха в първите 30 сек, ако се окаже, че е нормално.....не знам, нека колегите с дизели да ти помогнат. Ако някой с такава кола каже, че няма такъв проблем, варианта според мен е ти да я запалиш студена и да кажеш как ти се струва. Може ти да усещаш неща, които друг да не може, или да си въобразяваш, нямам идея. Аз карам бензин и подобни теми чета само за обща представа, мнения не изразявам и акъли гледам да не давам. Иначе хубавото на акъла е, че може да го даваш и без да го имаш :lol:

Редактирано от e4omir
typo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Василев,да караш дизел е лукс за хора които имат железни нерви и излишни пари за трошене,тепърва ти предстои да го разбереш по трудният начин.Не ме разбирай погрешно.Не завиждам,просто съчувствам.Сега е лято и дизел мотора се чувства добре,но когато дойде зимата  тогава брат...........  сори , въпрос на избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Добър или лош избор, няма значение вече. По-важно е да се живее с този избор, а ако си харесваш автомобила и ти доставя удоволствие, въпреки спънките, ще се надживяват негативите.

Разбира се, че финансите тежат най-много, и все пак всеки се надява или моли да са му достатъчни за да поддържа колата си в кондиция.

Редактирано от crown_bg
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 11 минути, crown_bg написа:

Добър или лош избор, няма значение вече. По-важно е да се живее с този избор, а ако си харесваш автомобила и ти доставя удоволствие, въпреки спънките, ще се надживяват негативите.

Разбира се, че финансите тежат най-много, и все пак всеки се надява или моли да са му достатъчни за да поддържа колата си в кондиция.

 

 

Абсолютно точно.Гаранция за никой няма.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като извадихте колектора чугунен ли беше /излят изцяло/ или не. Не е нормална тази миризма. Миризма при мене няма нито в студено време нито когато и да е. Имаше миризма преди да сменя колектора с чугунен, но след това вече няма. При тебе проблема може да е друг, но не трябва да има такава миризма.

Ако искаш по вече отговори си добави в аватара точния модел на колата, че инъче се налага да се върне човек назад една страница в случея, да види снимките които си качил, че да разбере за кой точно акорд става дума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, при мен също се беше появила миризма на изгоряла нафта и се бях насочил към смяна на колектор. При по внимателно слушане ми се стори че чувам нещо средно между свистене и чукане от към дюзите. Напръсках ги със сапунена вода и открих, че едната дюза " издиша ". Смених медния о-пръстен на дюзата и миризмата изчезна... 

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 Оригиналния колектор беше метален,не чугунен!

Аз бях купил чугунен за да го сменя с такъв.

Имам въпрос към колегите,които са сменяли колектор!

След като го сменихте видяхте ли стария колектор и цепнатина в него?

Започвам да си мисля,че в даден автосетвиз ти диагностицират колата с тази диагноза,след това като стигнат до колектора просто го сменят,защото не могат да ти кажат,че са сбъркали и на стария нищо му няма,а и няма как да не си вземат парите за труда,който не е малко! 

Да си попълня профила,ама не знам къде и как става това!

Редактирано от Васил Димитров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре вечер ще снимам стария метален колектор със съвсем малкатата цепнатина, но достатъчна за миризмата.

Профила си го попълнил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова писане за един спукан колектор....сваля се заваря се и готово!няма нищо страшно евтин и бърз ремонт.

Изпратено от моят SM-G390F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега точно зимата дизела се чуства по-добре,лятото му е жегичка и е една идея по-тромав.

Василев,да караш дизел е лукс за хора които имат железни нерви и излишни пари за трошене,тепърва ти предстои да го разбереш по трудният начин.Не ме разбирай погрешно.Не завиждам,просто съчувствам.Сега е лято и дизел мотора се чувства добре,но когато дойде зимата  тогава брат...........  сори , въпрос на избор.


Изпратено от моят SM-G390F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Привет отново!
Хайде сега ще споделя какво направих и какъв е резултата относно споменатия по горе от мен спукан колектор и ще се върна малко назад !
Както писах по горе при определени обстоятелства се усеща миризма на изгоряла нафта в купето.Всеобщото мнение тук във форума беше спукан изпускателен колектор!
Реших да си направя колата тук в Германия за да не рискувам по пътя до България да се отвори повече.
Хайде новия колектор втора употреба (чугунен)в багажника и към сервиза.
Така,отидох в сервиз,който е на мой приятел,обяснох му,че това е често срещан проблем при този модел автомобил.
Стартирахме двигателя и той също каза,че чува как колектора издиша/ съска или както е там.
Тук стигам до извода,че накъдето насочиш човешката психика,тя това започва да чува и вижда!
Така,рано сутринта в сервиза,колата на подемника и се започна едно неистово разглабяне за да стигнем до колектора.
Вечерта вече колектора е на тезгяха!
Еврика!
Петима майстори и пишман такива сме около него въоръжени с УВ лампи,луминисцентни лампи,лупи и какво ли още не,но дупка,цепнатина,процеп в колектора НЯМА!!!
Роди се идеята да се носи някъде,където снимали блокове на двигатели,но аз реших да я пропусна тази процедура.
Оказа се,че колектора е абсолютно здрав! Въздушен филтър,поленов филтър-нови.Проверихме всички въздуховоди,курията на възд.филтър,маркучи-всичко здраво и в изправност.
Миризмата си остава загадка!
Преди да купя тази кола огледах няколко и при всички при студен старт се усещаше тази миризма.
Всички ли са били със спукани колектори?
При accord 8 е описан същия проблем.
Започвам да си мисля,че това е нещо нормално при дизела,а такива като мен се вманиачават и се чудят какъв проблем да намерят по колите си и да го ремонтират!
Сега не ме е яд толкова за хвърлените пари на вятъра,а за цялото това разглабяне и за това, че сега нещата не са заводски сглобени.
Съвета ми към колегите с такъв проблем е да не бързат да сменят колектора преди да са 100% сигурни,че е спукан!
 
Поздрави на тези,които са чели дотук с най добри пожелания!
Колега честно ли цял ден го сваляхте този колектор?(в сервиз)?!.!

Малко преувеличено ми се струва.Колектора е много лесен за демонтаж бърка се, има място.

Изпратено от моят SM-G390F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цял ден седя на крика,но не през целия ден е работено по нея.

В honda Апостолов в Бургас също ми казаха два дни за сваляне и качване на колектора.

Да оставя колата на единия ден сутринта и да си я взема на другия привечер!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Девет години карам дизели и вси силни мотори,нямам тайни с тях.Проблема е,че няма кой да ги прави ако нещо светне и всеки импровизира върху тях.От мухата правят Слон а Слона остава за този който плаща.

Няма нищо по хубаво от мотор с голям въртящ момент в ниските и ниският разход,но майсторите са ни калпави.

 

Колега точно зимата дизела се чуства по-добре,лятото му е жегичка и е една идея по-тромав.

От към чист кислород да но от към гориво не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,проверихте ли гофрето към ЕГР-а?Поне при 8-цата се цепи там.Има тема по праблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимки от колектора.

 

IMG_20180605_190017.jpg

IMG_20180605_185947.jpg

IMG_20180605_185928.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не искам да отварям нова тема и за това ще задам тук един въпрос не по темата.

Тонколоната на предната дясна врата не работи!

Установих го като нагласих звука само отпред и в дясно-свири само колонката на арматурното табло,но не и тази във вратата.Като усиля малко повече музиката тази колона в лявата врата започва да вибрира и да издава неприятен звук.

Въпроса ми е дали тонколоната е изгоряла и дали проблема ще се реши със смяната и?

Ако да,различни ли са колоноте за отляво и отдясно и в задните и предните врати?

Колата е тази от подписа с premium sound sistem.

Мога ли да сменя само тази колона или е желателно да купя и да сменя и двете предни.

Благодаря!

Редактирано от Васил Димитров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да смениш само единия говорител, желателно с оригинален за да няма разлика в звука. Преди това трябва да провериш дали идва сигнал до говорителя, защото е възможно да имаш прекъснали кабели от купето към вратата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви, отваряйте си нови теми, защото не коства нищо повече от това да напишете един ред повече за заглавие. Но пък ще си спестите обясненията от типа "да не отварям нова тема" плюс, че има по-голяма вероятност някой да ви отговори.

 

Та по въпроса - за дясната колона - по-скоро се съмнявам да е изгоряла и вярвам, че може да има проблем по трасето или да не е вързана. Такива колони рядко съм виждал да се "раздрънкат", камо ли да изгорят напълно. Виж за лявата - може и да й има нещо, така както си го написал.

 

Покрай няколко ъпгрейда продавам такива колони и можеш да дойдеш да пробваме. Ако не сработи и излезе, че имаш такъв проблем, няма да ги купиш и толкова. Единственото условие е да си си свалил корите предварително, за да не губим време и за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях убеден,че не е по правилата на форума за всяко отделно въпросче да отварям нова тема!

За това писах в тази.

И за мен би било по добре да отворя нова,защото ще ми отговорят повече хора.

Извинявам се за невежеството.

Занапред ще знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От "много ли са 200к за дизел" до тонколоната се премина през още 10 неща.

Ако аз сега в качеството на нов потребител отворя темата какво ще прочета?  :)

Струва ми се, че ще е най-правилно да я преместя в "Моят акорд" и евентуално да променим заглавието.

От друга страна ако с тези 200  000 се показва какво изскача като проблеми, въпреки че не знам доколко всичко описано в темата е в следствие от километрите, нека остане както си е.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, dindin написа:

От "много ли са 200к за дизел" до тонколоната се премина през още 10 неща.

Ако аз сега в качеството на нов потребител отворя темата какво ще прочета?  :)

Струва ми се, че ще е най-правилно да я преместя в "Моят акорд" и евентуално да променим заглавието.

От друга страна ако с тези 200  000 се показва какво изскача като проблеми, въпреки че не знам доколко всичко описано в темата е в следствие от километрите, нека остане както си е.

 

+1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 4.06.2018 г. at 16:19, Митко Йотов написа:

Василев,да караш дизел е лукс за хора които имат железни нерви и излишни пари за трошене,тепърва ти предстои да го разбереш по трудният начин.Не ме разбирай погрешно.Не завиждам,просто съчувствам.Сега е лято и дизел мотора се чувства добре,но когато дойде зимата  тогава брат...........  сори , въпрос на избор.

Както казва Митко зимата е голям враг на този двигател колкото повече остарява толкова повече му се разказва играта,тенденция наблюдавана от 5години насам...пазете колите от ментак нафта и слагайте добавка за дюзи да не летят като пуканки от моторното гнездо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...