Jump to content
Veseliq

Въпроси, коментари и предложения във връзка с обновения форум

Recommended Posts

Не че има някакво значение, но имах достъп само с права за четене до тези форуми още с регистрацията ми във форума, без да имам право да публикувам. Оттам видях и темата общи поръчки и можах да си направя поръчка през лично. Здраве да е. То днес вече са и повече от 14 дни от регистрацията ми, но пак нямам достъп до там.

Редактирано от digunan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи те промотирам във "фен". :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, и аз нямам достъп, трябва да направя 50 мнения първо :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почетните членове вече не сте на почит. :D Я виж сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега е ок ;)  таман се бях засилил да пиша коментари та да трупам рейтинг ;)

 

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лоша идея... да живне малко фирума :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли индивидуална настройка за броя мнения на страница? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Коледа се случват чудеса! :)

Благодаря за колендия подарък малки хондаджийчета!

Защо решихте да си отворите работа за Коледа, вместо да си почивате на топло до камината с домашно винце и вестник "Авто-Мото Свят" в ръка? :D

Редактирано от Japanese fever
Защото обичам! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хванахме се на бас ,че няма да изкараш и 2 месеца....много пари  са заложени... :) Весела Коледа!

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходете да четете в Тойота форума. Сега вече там живея. Там също има и малко критика за вас, както винаги. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Japanese fever, всяко общество има своя етикет и правила - къде писани, къде не.

 

1. В този форум критиката е добре дошла, когато е поднесена по конструктивен начин - описвайки някакъв проблем и евентуално предлагайки някакво решение. Не веднъж си описвал валидни забележки и сме намирали начин да ги решим.

2. В този форум държим всеки член да спазва добрия тон, а постовете да отговарят на заданието в темата. Заради което не веднъж си наказван за глупави заяждания и спам, които не подхождат на член с близо 15 години и 2500 мнения история. Например - тази тема е за "Въпроси, коментари и предложения във връзка с обновения форум", а не за лични нападки :) 

3. В този форум модераторите няма да толерират постове с критика към други форуми, били те на други марки автомобили или напълно друга тематика.

 

Ако си намерил място, което по-добре се припокрива с твоите ценности и ти дава творческо пространство, можем само да се радваме! Бих се радвал и ако драснеш едно конструктивно лично съобщение какво точно смяташ, че можем да взаимстваме от Тойота форума, за да е по-хубаво за всички. Но ако не спазваш горния етикет и продължиш да спамиш тотално несвързана с проблемите ти тема - участието ти тук отново ще получи пауза.

  • Нагоре 4
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега!

Ами аз много кратно съм казвал, че организираността относно важни теми ви куца, т.е. когато например всеки месец в Сивик форумите се пуска тема "Кака да си засиля умрялата моно-инжекция D15B2", а същевременно има безброй теми на хора, коиот вече саго правили, но тене са сортирани и заковани най-отгоре, освен една тема на fenabg, която по-скоро е информативна, но не описва реален проект и т.н. и т.н. Има много теми с полезна иформация, които са заровени през 10 страници в 11-та.

 

Другото е отношението към по-младите участници, което вече е персонално и което е едно такова надменно-присмехулно, че едвали не с някакъв 20-годишен Сивик, дето половината коне са му умрели на 6000 оборота, може да се отрепеш, а в същото време вие самите нарушавате маса правила, докато карате всекидневно. И т.н., и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.12.2018 г. at 13:05, Japanese fever написа:

Ами аз много кратно съм казвал, че организираността относно важни теми ви куца, т.е. когато например всеки месец в Сивик форумите се пуска тема "Кака да си засиля умрялата моно-инжекция D15B2", а същевременно има безброй теми на хора, коиот вече саго правили, но тене са сортирани и заковани най-отгоре, освен една тема на fenabg, която по-скоро е информативна, но не описва реален проект и т.н. и т.н. Има много теми с полезна иформация, които са заровени през 10 страници в 11-та.

 

Не всички имаме такива автомобили, съответно не следим тези раздели толкова близко, колкото човек с опит с въпросен Civic (като теб). Защо не направиш една тема-каталог на полезните теми - ЧЗВ за Civic и в коя тема може да се намери информацията? Преди време бях опитал да събера тема с информация с често срещани проблеми за Акорд 7 дизел, която се радваше на голям успех. Ако направиш такава тема, аз лично ще я закача важна. И когато видиш някой да задава за пореден път същия въпрос, можеш да го насочиш да види темата ти и да намери отговорите :)

 

На 19.12.2018 г. at 13:05, Japanese fever написа:

Другото е отношението към по-младите участници, което вече е персонално и което е едно такова надменно-присмехулно, че едвали не с някакъв 20-годишен Сивик, дето половината коне са му умрели на 6000 оборота, може да се отрепеш, а в същото време вие самите нарушавате маса правила, докато карате всекидневно. И т.н., и т.н.

 

Това вече е груба генерализация и не помага на никой с нищо. Моите наблюдения са, че целия екип се старае да се държи културно, с хора, които правят същото - така както в момента аз опитвам да комуникирам с теб. А неприязъмът към хората, които се хвалят, че нарушават правилат не е само към младите участници и/или тези с 20 годишни коли. Например наскоро имаше тема за потребител с 8ма генерация Акорд, който се оплакваше, че не му вдига над 200км/ч колата и беше скастрен от няколко потребителя. Или друга скорощна тема за 7ма ген Акорд, в който друг беше скастрен, че е сложил ярки фарове, които заслепяват останалите. В същото време, ако смяташ, че някой се държи надменно-присмехулно - просто докладвай мнението и ще обърнем внимание ;)

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете, ако прекъсвам нещо, но дали е удобно само с една дума да ми отговорите на въпроса в мнение 287 в темата? 

 

(При публикуването си това мнение получи номер 281. След опресняване на страницата получи 294. Не знам дали е съществено за работата на форума, само го отбелязвам.)

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ogi28b още когато писа проверих и не изглежда да има персонални настройки. В интернет не мога да намеря информация за такава функционалност за IPB (нашия софтуер).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех си, че може да има настройка в админ-панела, която да се разрешава или забранява. Благодаря за допълнително отделеното време за търсене на информация. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има глобална настройка, която е 40 поста на страница. В други форумни софтуери като vbulletin има такава настройка на профилно ниво, но уви не и тук...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, ogi28b написа:

(При публикуването си това мнение получи номер 281. След опресняване на страницата получи 294. Не знам дали е съществено за работата на форума, само го отбелязвам.)

 

Относно това исках да пиша по-рано, че ако линка към това мнение, споделен към друг човек води към друго мнение това ще е проблем.

Скриването/изтриването на други мнения в темата също може да има такъв ефект. :)

Номерирането не е основна функция на форума, а е от един плъгин.

 

Освен това в пермалинка към дадено мнение фигурира единствено вътрешно ID, а не този номер. :) Според мен няма проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За напред всички мнения, които не са Въпроси, коментари и предложения във връзка с обновения форум (или отговор на такива), ще бъдат изтривани. За всяко нещо си има място, но тук не е мястото за всяко нещо :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега си мислех, че само на мен ми се случва, но вече виждам, че и при други потрбители форума блокира и всичко, което е написано се губи.

Сигурно над 10 сравнително дълги поста не съм успял да публикувам, заради това блокиране.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи "блокира"? Как така всичко се губи? Има проблем при запазване на нов пост/тема? Ако е така, каква грешка или поведение на форума виждаш? Ако предпочиташ може да продължим на лично - искам да помогна, но не мога да разбера проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това ли става въпрос, колеги?

 

image.png

 

Иначе дори да ми крашне съдържанието се пази.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги @emod@DTEC и не само, :)

Машината и форумът са вече напачнати с последни актуализации.

 

Понеже имам (предполагам) същия проблем като вас си играх доста да тествам с различни браузъри - IE, Edge, Firefox, Opera, Chrome.

Проверих използваните от вас браузъри и версии в администраторския панел и тествах със същите и не мога да симулирам проблем.

 

Предполагам, че при мен проблемът от скрийншота по-горе се проявя, защото моят браузър е малко по-специфична и е базиран на стара версия Chromium (Version 69.0.3445.0 (Developer Build) (32-bit)).


Би било полезно да споделите повече информация за проблема - как се е стигнало до него (ако може стъпка по стъпка и точно в кой момент се проявява), при кой браузър се получава, скрийншот ако е възможно.

 

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е следния:

Ситуация 1:

1) Пиша пост над 5мин и над 30 реда

2) Текста е дълъг и се налага да скролирам в моя текст нагоре-надолу

3) Натискам "Отговорете" -> зарежда отново сайта, но вместо с моя пост всичко е изчезнало и после ми казва нещо от рода, че празна форма не може да се публикува.

 

Ситуация 2:

1) Пиша пост над 5мин и над 30 реда

2) Добавям видеота от youtube

3) Текста с видеотата е дълъг и се налага да скролирам в моя текст нагоре-надолу

4) В този момент се случва нещо и всичко замръзва за момент, след това текста ми е изчезнал, като са останали 2 от 5 видеота.

5) Натискам "Отговорете" -> зарежда отново сайта, но вместо с моя пост всичко е изчезнало и после ми казва нещо от рода, че празна форма не може да се публикува.

 

Отначало си мислех, че проблема е при мен. Затова пробвах на друг компютър с друг браузер. Появи се също. Пробвах от таблет с Firefox - пак се получи.

Последно стана в темата за маслата. Поста ми от Отговорено четвъртък в 09:45, който исках да публикувам в сряда вечерта се провали тотално. Това, което бях написал бе 3-4 пъти повече. С много ясни обяснения, линкове и т.н. След като не се "постна", си легнах обезверен. Естествено на следващия ден пресъздадох много по-малка част.

Реално сега ще си копирам всичко написано в един MS Word и чак след това ще се пробвам да отговоря.

 

П.П.: При публикуването на този пост внимавах за последователността:

След натискане на "Отговори" се появява бутон "Запазване..." за 1-1,5сек. След него, когато всичко е успешно, се появява поста. Ако не е успешно - бутона "Запазване..." е с по-дълго времетраене и след него -> зарежда отново сайта, но вместо с моя пост всичко е изчезнало и после ми казва нещо от рода, че празна форма не може да се публикува.

Редактирано от DTEC
Добавяне на информация
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра вечер, полетата встрани, вдясно "TOPICS" и "Popular Contributors" са отвратителни, доста непрактични и ставаш кривоглед и като дадеш със скрола надолу, това празно, бяло поле загрознява доста платформата.

Редактирано от BlueDream4
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът при мен наподобява този на DTEC.

1) Време на проява - снощи около 23.50 часа

2) Писах много дълго време - над 1 час (от около 22.30 до около 23.50), тъй като често ми се налага да прекъсвам писането и просто оставам на екран, докато отново се върна на компа.

3) Освен написаното като изложение ми се налагаше да добавям и цитати от предходни страници (различни от последната), за да ги коментирам. Имах 2 или 3 подобни цитата.

4) Не бях добавял никакви външни линкове. Текстът бе от около 20 (max 25) реда.

5) В един момент форумът просто "замръзна" - докато пишех, за около 10-15 сек. без никакво съобщение. Не можех нито да се местя нагоре-надолу по страницата, нито да кликна в полето за писане. Нищо. Тотален фрийз. След това "оживя" като ме метна в последната страница на маслената тема. Когато кликнах в полето за отговор, там бе останал само първият ми коментар от около 4-5 реда. Всичко останало бе изчезнало.

6) Обикновено написаното се запазва (previous content has been restored) и ме пита дали да изтриe редактора (clear editor), но този път не бе така. Пробвах отново, като минах през начална страница, но нямаше резултат. Запазена бе само малка част от написаното.

7) Ползвам Edge.

8) Пак да повторя, не видях да ми изписва съобщение за грешка или проблем. Просто се срина/замръзна и толкова.

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отделеното време и детайлното описание! @emod много ми беше полезно точното време на случилото се, ще се опитам да го колерирам с някакви сървърни грешки. Междувременно, в ъпдейта на форума вчера, има ред оправени грешки, дори една свързана с "възстановяване на съдържанието". Има шанс проблемът да е оправен, но за да не го оставяме на шанса - ако на някой му се случи отново, нека пак пише заедно с точно време кога е станало :) 

 

Преди 12 часа, BlueDream4 написа:

Добра вечер, полетата встрани, вдясно "TOPICS" и "Popular Contributors" са отвратителни, доста непрактични и ставаш кривоглед и като дадеш със скрола надолу, това празно, бяло поле загрознява доста платформата.

 

Благодаря за обратната връзка, винаги целим да подобряваме форума, вместо да го правим отвратителен :blush: В случая добавихме sidebar-а, за да има къде да публикуваме реклами. Останалото съдържание може да се промени - освен популярни теми, ще изкарваме там и съдържание от фейсбук групата ни, интересни новини, цени на горива и други. Ще се радвам на предложения какво съдържание може да запълни sidebar-а, така че да е по-полезен и по-малко неприятен, но поне засега, докато не видим резултати от рекламите, ще го запазим.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А едно бутонче за скриване на сайдбара е ли възможно да се сложи?

Моля.

Ама за постоянно скриване, а не при всяко отваряне на форума да се налага да го скривам.

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.01.2019 г. at 8:17, Veseliq написа:

Ще се радвам на предложения какво съдържание може да запълни sidebar-а, така че да е по-полезен и по-малко неприятен, но поне засега, докато не видим резултати от рекламите, ще го запазим.

 

И нека не преувеличаваме с това колко неприятен е - sidebar-а се крие на устройства с малък екран и е само на началната страница. Трудно ми е да повярвам, че това толкова пречи на използваемостта на форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3мин. получих това събщение след опит да публикувам този пост -

След това влязох отново в профила ми и за късмет поста беше най/долу в полето за писане. Също така бях уведомен, че

Your previous content has been restored.

Error.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен рекламите в темата "Акорд 8 2.2 i-DTEC - стържещ звук от турбината" се появяват така:

forum_reklama.thumb.jpg.4bc22c83ad7fc6bf55bea512b803c5f8.jpg

 

П.С. И в други теми ситуацията е същата. 

П.С.2 Случва се само при Edge!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене бяха така. Димо каза че ги е изключил тези.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези гугалски реклами, "усраха" и мобилната версия - ама тотално !

Одеве инсталирах на телефона "Баракудата" че не се търпи и вече няма реклами, но остават големи празни полета.

Дори са по-големи , от логото на форума.

Смотана работа !

Screenshot_20190111-201329.thumb.png.aaa7a169ba3f3cbf4bbcaacabc1222ba.png

Редактирано от Emicha
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се търпи - Opera с включен Ad blocking и няма празни полета. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за форума е по-добре ако не пречат толкова, за да не провокират толкова хората да слагат ад блокъри. Аз по принцип ползвам, но го изключвам за сайтове и ютуб канали, които искам да подкрепям. На телефона обаче по-трудно се изключва, така че оттам съм по-малко подкрепящ :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, Pavel_Pavlov написа:

Аз по принцип ползвам, но го изключвам за сайтове и ютуб канали, които искам да подкрепям.

И аз така, съответно съм го изключил за форума.

 

Иначе ооооо форумът е китка, не знам каква база за сравнение имате, но на много сайтове съотношението съдържание/реклами е 20/80 ...

Само трябва наистина да изчезнат тези, които покриват мненията, другите според мен не са натрапващи се.

 

Извинявам се от името на екипа, че не предупредихме кога идват рекламите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То тези реклами, ме накараха да не влизам в много сайтове, даже 3/4 направо ги изтрих - естествено това е личен избор. 

Реално на единия GSM си бях сложил отдавна "Блокадата" и няма грижа,но днес влезнах от другия и ми се "отщя".

 Вече и той е излекуван - даже без празни бели полета.:)

 

Но внимавайте и не прекалявайте.:D

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е първият опит с реклами - "google auto ads", които автоматично се вкарват в съдържанието, но виждаме, че са отвратителни. Ще ги изключа и ще пуснем реклами на специфични позиции :)

  • Благодаря 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

 

Колко е трудно да се направи банера с логото на Хонда, където пише "The Power of Dreams" clickаble и да води към Home страницата, както е при логото на форума над него вляво? Мисля, че преди редизайнването на форума беше така и бих искал да се върне пак, защото е много удобно от юзърска гледна точка.

 

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за телефен 4,3 инча е удобно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...