Jump to content
Veseliq

Въпроси, коментари и предложения във връзка с обновения форум

Recommended Posts

Колеги следният бъг ми се слува днес:

Когато искам да пратя лично, натискайки бутона за изпрати лично от профила на потребителя получавам скрийншота

 

Capture.PNG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що му пратих лично,няма проблеми...замина си

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 20 часа, crown_bg написа:

Колеги следният бъг ми се слува днес:

Когато искам да пратя лично, натискайки бутона за изпрати лично от профила на потребителя получавам скрийншота

 

Capture.PNG

И при мен е така. Липсва полето за текст на съобщението. Иначе от главното меню (където трябва да добавяш и адресата) полето го има и всичко си работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо,влязох ти през акаунта и всичко си е наред.Виж си браузера...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Markony написа:

Цецо,влязох ти през акаунта и всичко си е наред.Виж си браузера...

Сега -да. Сутринта писах на 1 чиляк и беше както споменах. Не съм барал нищо. Важното е че си работи, нещо временно е било.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера съм тествал през ФФ, Хром и Едж, 1:1.

Ако отида на профила на човек и дам изпрати лично не става, крие полето.

Това го прави от Уиндоус както се досещате.

Пишейки от тел нямам проблем през Хром, с андроид съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ,ако днес има проблем пишете пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форумът е ъпгрейднат към най-новата, версия 4.3.x. Следва да оправим няколко проблема с темата и ще върнем цветове на Хонда до края на седмицата :honda:

 

Редакция: оправих стандартната тема. Следващата стъпка е да добавя ElasticSearch за търсенето и търсачката да стане наистина добра :)

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И нa дефолтската тема HondaRED има някои проблеми видими в прикаченото изображение.

Изображението ще бъде с външен линк понеже не може да се прикачи:

There was a problem processing the uploaded file. Please contact us for assistance. 

И не на последно място, поздравления за труда и ангажираността към Форума на всички!

 

Изображение

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Браво за труда. Има проблем с тапаталк, не мога да се логна.

Редактирано от goodybg
Грешка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, h5rov написа:

И нa дефолтската тема HondaRED има някои проблеми видими в прикаченото изображение.

Изображението ще бъде с външен линк понеже не може да се прикачи:


There was a problem processing the uploaded file. Please contact us for assistance. 

И не на последно място, поздравления за труда и ангажираността към Форума на всички!

 

Изображение

 

Оправих визуалните проблеми по HondaRED. Оправих и прикачването на файлове ;)

 

Относно tapatalk-а - в момента е изключен, защото нямам достъп до панела с който да сваля последната версия. Акаунта се управлява от @dindin - ще се постарая да намерим механизъм, с който да го споделим, така че за напред да няма такъв проблем. За жалост, дори с най-новата версия, много хора имат оплаквания, че не работи и чакат реакция от tapatalk...

https://www.tapatalk.com/groups/tapatalksupport/tapatalk-for-ipb-4-3-x-t39863-s20.html

 

 

original_3376.png

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.03.2018 г. at 18:46, Japanese fever написа:

Ще може ли стрелката за връщане към началото (Back To Top icon) да се направи двойно по-голяма т.е. 40px диаметър и да е на равно разстояние отдолу и отдясно?

BackToTop_icon.png

 

На 12.03.2018 г. at 19:12, dindin написа:

Па може, и мен ме дразнеше особено на телефона, че едвам го нацелвам с кебапчетата.

То е плъгин, затова не съм го пипал много.

Ако може и другите колеги да кажат ОК ли е им е така.

 

На 12.03.2018 г. at 19:49, Japanese fever написа:

Мaй малко големшка стана сега... :D

 

На 12.03.2018 г. at 19:56, h5rov написа:

И аз смятам, че стана голямо. Нещо по средата ако може. Между сегашната и предишната големина.

 

На 12.03.2018 г. at 20:06, dindin написа:

Ами сега мисля, че е компромисен вариант. :)

3.5 единици за големи екрани и 3 за малки...

 

Продължава да е доста голяма - особено когато пишеш от телефон.

Създава много неудобство при писане, като почти винаги я закачам неволно и отивам на  .......у  царевичако.

Ако я пипнете малко - добре, ако не - здраве да е.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз соделям горното..!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега как е?

Малко по в ъгъла и малко по-малка.

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пипай повече и ще черпя бира :D.

:drunk:

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е така, избутва се нагоре от клавиатурата и е видима. Аз лично никога не съм я закачал. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакъв прогрес по Tapatalk?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблемът е бил невъзможен логин пробвайте сега как е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя нещо, което леко води до дискомфорт - обявяването на времето на постване:

1) Отговорено преди 2 часа

2) Отговорено вчера в чч:мм

3) Отговорено четвъртък в чч:мм

4) Отговорено 16 Август

 

Представянето на времето на събитието е с няколко различни метода, като за два от случаите не е посочен точен час.

Важен ли е точния час на постване?

Ако - да, защо е само в два от случаите? Ако - не, защо е само в два от случаите?

 

Важен ли е деня от седмицата на постване - вчера (по подразбиране - понеделник), четвъртък - или не е?

Ако - да, защо е само в два от случаите? Ако - не, защо е само в два от случаите?

 

Моля, да се приеме като градивна критика, като за да не излезе, че съм мрънкач, то излизам и с предложение за оформяне на обявяването на времето на постване: дд.мм.гг(гг) чч:мм, като часовете са в 24-часовата система.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форматирането на датата е работа на някоя библиотека или функция (не знам коя точно) като фокусът е върху релативно време спрямо сегашен момент.

Предполагам, че ако публикацията е от преди повече от 1 седмица вече часът става "не толкова важен" и парсващата функция го реже.

 

Иначе ако се задържи мишката върху текста/линка "Отговорено еди кога си" се показва точната дата и час.

Същото важи и за "Редактирано еди кога си от еди кой си".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ако проблемът е бил невъзможен логин пробвайте сега как е.
Вече е наред, благодаря.

Поздрави

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е времето за възможно редактиране на мнение да се увеличи?

Не зная колко е в момента, но 12 часа по-късно да не може да се редактира, според мен е твърде малко.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам право/възможност да публикувам нова тема в "Полезна информация за всяка Хонда.".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти @DTEC,

Ще обсъдим с колегите дали (и на колко) да се вдигне времето за редакция, ако не се лъжа в момента е 30 минути.

 

Иначе разделът  "Полезна информация за всяка Хонда" е заключен, там могат да се местят по преценка на администратори и модератори теми от другите раздели.

В темите от този раздел може да се коментира, но коментарът трябва да мине одобрение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.09.2018 г. at 0:58, DTEC написа:

 

Възможно ли е времето за възможно редактиране на мнение да се увеличи?

Не зная колко е в момента, но 12 часа по-късно да не може да се редактира, според мен е твърде малко.

 

 

Откога им говоря, но се вживяват малко в Гестапо или кучетата на Сталин, което си изберат. В същото време ти правят забележка, ако пуснеш второ мнение, за да си допълниш първото.

Според мен времето за редакция трябва да е поне няколко часа, но и 12 часа да е, не е много. Какъв е този зор след като винаги се отбелязва кога точно е редактирано мнението?

Редактирано от Japanese fever
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писането е въпрос на отговорност и самоконтрол. Казаната дума е хвърлен камък и всеки си носи кръста. Като как някой ще напише нещо некомпетентно или подвеждащо, останалите ще го "одюкат" и той след часове ще коригира мнението си. По добре е да признае грешката в нов пост и да се извини (ако има топки). Въдворители на ред са нужни само ако отделни членове на общността злоупотребяват с права и възможности, и гестапото няма нищо общо. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид,че не всички са завършили българска филология и имат прекрасен речник (от тази гледна точка го погледни)!:)

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако ти цитират грешното мнение как ще го редактираш? И въобще, ако има след него коментари става веднага ясно какво е казано преди това. Виж, ако искате да се хващате за дребни детайли и да се дръгнете с потребителите, това е друг въпрос, но не им правете забележка като пускат второ мнение, за да доуточняват нещо или да дописват нещо, което са забравили. :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай примери за това дръгнене и забележките, моля.

Предполагам, че като имаш зъб на Гестапо-то си записваш провиненията ни.

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от доста време не бях влизал и днеска ми се наложи. Мога само да споделя, че сайта се зарежда изключително бавно - поне при мен. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.10.2018 г. at 14:45, Tino написа:

Мога само да споделя, че сайта се зарежда изключително бавно - поне при мен.

 

След като и @atoma писа за проблема - разгледах графиката с използваните ресурси на сървъра и наистина, в пикови часове, не е достигал процесор и памет, за да се отварят страниците бързо. Съответно ъпгрейднах VPS-а на двойно по-голям и промених настройките на MySQL & PHP да се възползват от тях. Използвах възможността и да добавя ElasticSearch, с което търсачката трябва да работи много, много по-добре от преди, както и за трибуквени търсения като "CRV", "CR-V" и тн. Все още се инексират постовете, но до няколко часа трябва всичко да работи коректно :) Благодаря на всички, които пишат, когато има проблем, още повече когато добавят и конкретни детайли!

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спря да ми излиза раздела за поръчките ,където миналата седмица поръчах масло с общите поръчки ,влизам днес да проверя накъде вървят нещата и дали не е пристигнало-нямам достъп до раздела .Опитах да вляза от профила си  в последното си мнение за поръчката в темата с маслата ,изписва ми че нямам достъп и трябва да имам поне 50 поста ,пък аз повече имам .Защо се получава така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не само раздела с поръчките изчезна,но и всичко от този подфорум - продава,купува, сервизи,общи поръчки и....?!? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емич, можеш ли да пишеш дали продължава да има проблем - може и на лично. Адски странно би било ако са се променили права за достъп до под-форумите сега, защото от август не виждам да е пипано нещо по тези настройки (пази се лог какво са пипали админите)...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още има проблем - поне за мен - аз също не виждам гореописаните раздели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, все още има проблем.

При мен се появи може би вчера, или онзи ден.

Реално го няма целия подфорум:

Screenshot_20181010-013309.thumb.png.b793cb4e2ed569b4539b41b82e6e08b3.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емич, сега и за група "Делегат" е видим.

Нямам никаква идея какво е станало, достъпите не са пипани с месеци.

 

@digunan Не помня група "Новак" да е имала достъп до тези раздели, група "Фен" имаше със сигурност.

"Новаците" стават "фенове" :)  14 дни след регистрация, преди имаше изискване за брой мнения и се пълнеше със всевъзможен спам ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече се вижда - не пипай...:):D.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...