Jump to content
Veseliq

Въпроси, коментари и предложения във връзка с обновения форум

Recommended Posts

Прекръстих го на "Опитен"

Няма опция как да няма ранг или трябва всички да се изтрият

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер. Вече съм ОПИТЕН... ЧЛЕН :worthy: Пак е по-добре от "опитан" или "опитен с", че тогава щеше да е по-конфузно :D

 

Майтап да става, не се впрягайте ^_^

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вземем всички "членове" и "членки" да ги прекръстим на "Хондаджия", че да няма революция? :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12/4/2017 at 11:42, dindin написа:

h5rov говори за друго. Не последното мнение, а последното НЕПРОЧЕТЕНО. Представи си, че има тема, в която са се изписали 2 страници мнения откакто си влизал в нея, а ти отиваш на последното - губиш представа за развоя на темата и се изгубваш в мненията. Преди беше така като цъкнеш на името на темата. :) Сега черната точка отляво на името на темата върши същата работа - да те прати на последно непрочетено от темата.

Колеги, направих така, че да се отива на последното непрочетено мнение и когато си в изглед "Непрочетено съдържание", понеже според мен там е най-належащо.

 

Преди 3 часа, ADH-Honda написа:

Не, че някой го боли за мнението ми и то има значение за някой, но... не ми харесва ъпдейта чисто визуално и функционално.

- всичко ми изглежда огромно (като шрифт, като фон). Все едно целевата група на форума са късогледи. Нещо ми е объркващо, трябва да се отдръпна назад от телефона/монитора, за да разбера какво чета и търся. Прекалено голям шрифт ли е... не знам, но ми действа объркващо на "първия поглед".

 

-за темите в купува/продава вече няма бутон за избутване на темата - ЗАЩО? Това беше прекрасна опция, която спестяваше ненужни безсмислени мнения от типа на "ъп" или "горе" за да се обнови обява;

 

-няма ги вече падащите менюта отстрани вдясно, които показваха най-новите теми, рождениците за деня и т.н. Това беше удобна екстра, която можеше да се изключва (за тези, които не я искат);

 

-както казва колежката преди мен - какви са тези идиотски наименования на групи (или титла?) "старо куче"? Не виждам защо трябва да се делим на "стари" и "млади", нито пък сме кучкарски форум. Като толкова искате да принизявате потребителите си до животни, поне им дайте шанс да си избират животното на което се самооприличават. Например аз бих искал да се нарека "лакома свиня", а не "старо куче". Нито съм стар, нито мога да се душкам под опашката :) Просто е... тъпо това със "старо куче".

 

Все пак БРАВО, че някой прави нещо (развива) форума, било то градивно или не. Ясно е, че не може да се угоди на всеки (не е и нужно), но самият факт, че се работи , върши се някаква дейност е добър знак. Поздрави на ентусиастите.

Здрасти, трудно ще се напасне всичко, че на всеки да му е по мярка, но действаме. :)

За "избутването" отговаряше отделен от форума плъгин, който ще изтестваме.

За падащите менюта нищо не мога да кажа, тъй като не помня за какво става въпрос, предполагам можеш да намериш това, което те интересува в меню "Активност". За рождените дни предполагам, че става въпрос за приложението "Календар".

https://forums.hondabg.com/calendar/1-календар/

https://forums.hondabg.com/calendar/1-календар/2017/12/5/

 

За титлите предполагам знаеш, че всеки форум си има установена практика на титуловане, която също може да се променя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми допада посоката на новата визия, поздравления.

Ако е възможно да се разреши tapatalk plugin-а ще се радвам, това ми е основния начин за преглед.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще оправите ли това, когато си избереш тема или мнение, да не отиваш на последното мнение, защото така или иначе се връщам на първата, за да видя за какво точно иде реч?

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо: не мога да разбера в кои теми съм писал, ако пък звездичката която едвам се забелязва е точно това, то тогава сигурно ще е по-добре да се сложи по-отличим белег. Също така, не мога да разбера, кои теми съм прочел, дори и след маркиране на всички мнения, като прочетени - сигурно е добре да се оцвети заглавието на непрочетените мнения и теми или нещо подобно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е че сменихте старото куче с опитен ,старите кучета бяхме в казармата ,тука някак не звучи добре .Който не харесва да е Член ,може да го замените с хондаджия или пък хонда-фен .Пример -Опитен хондаджия или начинаещ хонда-фен .Може и двете да се ползват според статуса на участника във форума .Пък за хора като Фена може и хонда-гуру да се ползва .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ,тази звездичка леко бледнее и е хубаво да се промени.

Рамката за която помолих я виждам и така ми харесва доста повече.

Остана само още малко да се намали силата на тъмните полета на зебрата и смятам че ще се получи също по-добре.

Мобилната версия е ток и жица сега и ми харесва доста повече от старата версия.

Единственото нещо което не харесвам е големината на шрифта на самите мнения в темите.

 Ако може тази големина да бъде леко намалена , до размера на заглавията на темите, защото не е добре,  заглавието на темата да е примерно със стандартна големина 14, и като отвориш темата да четеш мненията вътре, големината на шрифта да е 16 или 18.

пример: Тема - ( Проблем при запалването)  - големина 14

           Мнение - ( Имам проблем със запалването) - големина 16

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодарим ви за мненията, лека по лека екипа дерзае и лека по лека нещата се случват :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както обновихте форума, всички известия от него, които получавам на имейла си, пристигат в папка "Спам".

Всички опити да ги пренасоча в "Инбокс" остават неуспешни.

Моля оправете проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за вложения труд на Админите.

Колеги,моето мнение е ,че преди сайта беше  по-удобен за работа,може би имаше нужда от леко "поосвежаване",но нищо в повече.

Аз съм от типа "Консерви" както казва Бай Ганьо,но в момента ми прилича на сайт "Newspaper",а не на сайт за работа и помощ.

Поздрави.

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен преди ми беше по-удобен за ориентиране и работа.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дандилов,за всички беше така,включително и за мен.Ще се постараем да нагласим нещата ,но не можем да се върнем назад. Ъпдейтите не се мислят от потребителите. Останалото е въпрос на свикване. Спомни си Уиндоус 8 и Андроид 7. Въпрос на седмица ползване и свикване..

Но в тази тема доуточняваме нещата.Примерно на едни им е голям шрифта ,на други е малък. Мащабирането е функция на Уиндоус, аз в момента работа на 90%,че на 100 ми е едър шрифта....Трябва да мрънкам и аз на админите :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липсва ми списък с участниците в дискусия. Преди го имаше във всяка, а сега е наличен само в начална страница (ограден в червено):

1.png

Липсва ми отметката "Отговорено" и "Маркирай най-добър отговор".

Спестяваше чести еднотипни въпроси и беше полезна, според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, vesivanova написа:

Липсва ми списък с участниците в дискусия. Преди го имаше във всяка, а сега е наличен само в начална страница (ограден в червено):

1.png

 

Това - готово. За "най-добър отговор" / "отговорено" обещавам да погледна. @Japanese fever ще пробваме цветовете на иконките за прочетени/непрочетени тия дни и ще заспят. За фонтовете, също ще задълбая допълнително.

Да кажем форумът на audi (http://audibg.com/forum/) ползва същия софтуер като нас. Към хората, които се оплакват от размер на шрифотовете - може ли да видите там добре ли изглеждат? Ще е лесно да видим къде са разминаванията, ако има такива и да ги оправим.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Japanese fever написа:

 

Предложение за новите теми (червено, #940000) и тези, в които вече сме писали (тъмно сиво, #565A5C):

 

new-theme_visited-theme.jpg

Направено 1 към 1 с предложението на Japanese.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Veseliq написа:

......Да кажем форумът на audi (http://audibg.com/forum/) ползва същия софтуер като нас. Към хората, които се оплакват от размер на шрифотовете - може ли да видите там добре ли изглеждат? Ще е лесно да видим къде са разминаванията, ако има такива и да ги оправим.

Когато стартира новата , мобилна версия всичко беше много дребно и сбито и не беше удобно , нито за четене нито за отваряне.

в последствие се оправиха някои неща и стана доста удобна и добра, но прекалено се вдигна, големината на шрифта на самите мнения в темите.

От по ситния шрифт на заглавията на темите ( който е напълно нормален според мен) , ако отвориш някоя тема, изведнъж те плесват в очите два пъти по-големи букви и ставаш разноглед.

За това иде реч и съпоставено с Ауди форума мисля че там и да е по-дребен, е доста по-добро усещането.

Затова няколко пъти предложих, размера на шрифта в мненията, да се направи с размера на заглавията на  темите и да се пробва как ще се получи.

Иначе благодарности за труда и положените усилия - лично аз ги оценявам и съм доволен, но споделям моето виждане, как би било по-добре и ако имате и вие това виждане, просто го пробвайте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ще има пли plugin за тапаталк, много по бързо и лесно се преглежда форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, goodybg написа:

А ще има пли plugin за тапаталк, много по бързо и лесно се преглежда форума.

Ще има със сигурност, просто в момента стои на стендбай, тъй като в момента не знаем и не можем да възстановим предишния акаунт на форума в TapaTalk, за да ги свържем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-2 неща - изрично уточнявам, АКО има възможност да се реализират с малко усилия

 - опции за индивидуална настройка на цветове ? Лично аз предпочитам тъмен фон за форуми... в момента направо ми блъска в главата искрящо бялото... да Окна докато може (атачвам пример)

 - в момента ако човек напише 2 реда мнение, поста му заема половин екран - заради огромната колнка с име-снимка-ранг-рейтинг-местополжение, кола + екстри + подписи
Може би опция тази допълнителна информация да се изключва/намалява? 
В момента полезното пространство на екран 1920*1080 е драстично по  малко :(

hwbg.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Restless, и аз ползвам dark темите на всичко, с което работя. :) Като оправим тази можем да помислим за тъмна тема, което си е страшно много работа.

За второто (изключването) не мога да коментирам, нямам представа има ли такава възможност, освен чрез нова тема или да намалим информацията в тези секции като размер. Като цяло не изгарям от желание да поддържам n на брой теми - за всеки по една. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма ли някакви готови шаблони/теми? Всъщност на какъв енджин+версия е новия форум?

щото доскоро поддържах един форум и там си имаше готови теми - теглиш, инсталираш - и се появява опцията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човешкото око по добре възприема светъл фон с контрастни обекти, отколкото тъмен. Казвам го от позицията на хората които са във форума по няколко десетки минути на ден (каквито вероятно са 90% от съфорумците тук). За тези от екипа и други, които са по няколко часа е "друга бира".

Мен примерно този форум http://www.accord-russia.ru/ ме уморява повече от нашия.

Относно размерите на шрифта също предпочитам да скролвам, отколкото да се зверя и смятам че актуализацията към днешна дата е добра.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дяволът е в детайлите... ето едно просто сравнение... едното изглежда зле и не е във фона причината...

 

 

hwbg2.png

 

Та нещата не са до един компонент, а до комбинации които са ок и които не са ок - фон, цвят, размер... затова и не настоявам, знам че ако нямаш готови шаблони е много работа

Редактирано от Restless
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, проблем - не получавам известие по e-mail за получено ново Лично Съобщение.

 

Пощата ми е в gmail, писмо няма нито в SPAM или някоя подобна папка, просто нямам известие/меил от форумът за получено ново ЛС. 

 

Иначе като отворя форумът ми излизат нотификации, както и звук, ама кел файда. Има случаи през които не влизам във форума с дни, а някой може да ми е пратил ЛС - как ще разбера за него...

 

Ровейки се в настройките, като отида на на настройки за Месинджър ми пише, че администратора е изключил тази опция. Грешно място ли гледам или наистина НЯМА известие по електронна поща за получено ново ЛС ?:ph34r::(

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да не забравите накрая да направите легенда или как се ползва сайта, че станаха много звездички, точки, и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повдигането на теми е активно в раздели "Продава" и "Купува".

Бутонче за връщане в началото на темата/разделът също е добавен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12/5/2017 at 22:44, APenchev написа:

Ще оправите ли това, когато си избереш тема или мнение, да не отиваш на последното мнение, защото така или иначе се връщам на първата, за да видя за какво точно иде реч?

Поздрави!

Да, след като вече е валидно за списъка от теми в "Непрочетено съдържание" трябваше да го махна от стандартния списък на темите в подразделите.

Благодаря за напомнянето. :)

И да не забравите накрая да направите легенда или как се ползва сайта, че станаха много звездички, точки, и т.н.

Тези звездички и точки си дойдоха с форума, ние само ги поукрасихме. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, dindin написа:

Да, след като вече е валидно за списъка от теми в "Непрочетено съдържание" трябваше да го махна от стандартния списък на темите в подразделите.

Благодаря за напомнянето. :)

Тези звездички и точки си дойдоха с форума, ние само ги поукрасихме. :)

Това за мене си е много удобна опция... защо да търсиш наново докъде си чел :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай ми принтскрийн на настройката ,която искаш да направиш и я огради с червена линия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Често казано не знам коя настройка трябва да бъде като генерална, която да позволява получаване на известие по e-mail за ново ЛС (в случая се казва Месинджър). На старата версия на форума (инвижън) имаше такова, на други типове форуми (phpbb например) също има такава отметка. Тук няма такова нещо.

Просто е факт, че това не работи - за последните 24 часа съм получил 6 - 7 ЛС-та, нито един мейл нямам за тях. Говорих и с други хора от форума - и те по същия начин не получават по пощата известие за ново ЛС. Т.е. проблема не е само в моя телевизор.

 

Влизайки в настройките за Известия, единственото което има за Месинджър е това - две опции, като първата е забранена от Администратор:

sdfgsdgdfgdf.jpg

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разрешена е настройката.Като пробваш се обади!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези настройки видял ли си ги и дали са отметнати при теб?

30.thumb.jpg.13ec2212e92362971d079f3f39f664d7.jpg31.thumb.jpg.22c72182a3f306025f7445e6efb78155.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Emicha написа:

Тези настройки видял ли си ги и дали са отметнати при теб?

30.thumb.jpg.13ec2212e92362971d079f3f39f664d7.jpg31.thumb.jpg.22c72182a3f306025f7445e6efb78155.jpg

Да, всичко това е изпълнено (така си бяха).  

 

Ти Емича получаваш ли е-mail за ново ЛС след ъпдейта? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получавах, но ги спрях.

Излишно ми пълнят пощата - когато влезна тук, виждам това което ме интересува.

П.п. Това реално са моите настройки и съм изключил почти всички. 

 

Редактирано от Emicha

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е обратното - не искам да получавам мейли, ами само известия в камбанката, ама на - получавам мейли като поп. :)

Някои от тях отиват в спама - ама съм в abv.bg.

Мисля, че отключих всички настройки, пробвайте.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Нямам достъп до темите Купува и Продава. Трябва ли да имам по-висок ранг или аз не правя нещо както трябва?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...