Jump to content
Veseliq

Въпроси, коментари и предложения във връзка с обновения форум

Recommended Posts

Използвайте тази тема, за да ни споделите впечатленията и въпросите си за новия ни форум. Ще се радваме на всякаква обратна връзка!

Просто е хубаво да се има впредвид, че докато позитивни мнения от сорта "много е яко!" действат позитивно на морала на екипа, то негативни мнения без достатъчно детайли (от сорта на "изобщо не ми харесва") не помагат да разберем защо нещо не харесва и какво можем да направим, за да го подобрим. Така че ако откриете проблем или смятате, че нещо не е удобно за използване, споделете какво точно не ви харесва и ако имате предложение - как смятате, че трябва да работи. Така ще е по-лесно да се захванем и оправим.

Благодарим ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Имаше нужда от техническо обновяване, особено с навлизането на мобилните устройства. Не ми харесва тапатолк и почти винаги влизах чрез браузъра. Ще тествам и ще пиша за проблеми ако намеря.

Едит. Малко ми е дребен текста на мненията. На 5 инчов FullHD телефон

Редактирано от ruil4o
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти ruil4o, имаш ли настройка за размера на шрифта при теб от самата операционна система? Виж прикачената картинка. При мен е в accessibility. Има ефект върху цялото устройство.

Screenshot_20171203-154130.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам го това, но при мен е в Display>Text size. Разбурах го, но не повлия на текса. Също увеличавам/намалям от настройките в браузъра Хром - също няма промяна. Странното е че само текста на мненията е ситен. Като отида на  настройките на профила ми е доста по-голям фонта.

 

Още нещо. Когато имам нотификация горе в дясно чевеното кръгче се малко се „губи“ на червения фон. Прикачвам скийншот.

Screenshot_2017-12-03-16-02-48-422_com.android.chrome.png

Редактирано от ruil4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигнах малко размера, само някой да не се оплаче, че му е голям.  :D

Дизайнa на заглавната лента още го мъдрим, това ще го имам предвид.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През тапаталк работи ли , че не мога да го отворя от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Текста може още,  на телефона ми преди вървеше идеално в момента е много зле. 

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, goodybg написа:

През тапаталк работи ли , че не мога да го отворя от там.

Няма инсталиран плъгин за tapatalk на новата версия. Мога да го добавя щом има интерес?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, fenabg написа:

Текста може още,  на телефона ми преди вървеше идеално в момента е много зле. 

Кое е зле? Аз съм с доста скапан телефон в момента.:D

Имайте предвид, че още вървят някакви неща от миграцията и товарят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Veseliq написа:

Няма инсталиран плъгин за tapatalk на новата версия. Мога да го добавя щом има интерес?

Аз си разглеждам през тапаталк и е много удобно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита ни нова визия!:)Хареса ми още от пръв поглед!Браво,имаше нужда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През телефона за мен е много добре, но да вметна. В повечето време чета форума през телефон. И преди не ползвах тапата, и сега не ми е необходима на мен. В предната версия когато отворя тема която следя и ме праща на последния пост който съм прочел или на първия който не съм. Беше супер удобно. Сега ме праща в началото на страницата и търся до къде съм стигнал.

 

И още 2 неща.

1. Днес съм писал 2 коментара. Когато приключа и избера "Отговорете" и страницата заспива на "Запазване". Трябва да рефрешна и тогава си виждам отговора.

2. Сега веднага след поста исках да пусна втори. Дава ми само да редктирам съария пост. Все едно не мога да спамя :-) Така ли трябва да е?

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, h5rov написа:

През телефона за мен е много добре, но да вметна. В повечето време чета форума през телефон. И преди не ползвах тапата, и сега не ми е необходима на мен. В предната версия когато отворя тема която следя и ме праща на последния пост който съм прочел или на първия който не съм. Беше супер удобно. Сега ме праща в началото на страницата и търся до къде съм стигнал.

Чакам да приключи всичко, подозирам, че е от индексирането, което все ще приключи по някое време. :) Ще проверя как стои въпроса след като приключат процесите по миграция.

преди 9 минути, h5rov написа:

През телефона за мен е много добре, но да вметна. В повечето време чета форума през телефон. И преди не ползвах тапата, и сега не ми е необходима на мен. В предната версия когато отворя тема която следя и ме праща на последния пост който съм прочел или на първия който не съм. Беше супер удобно. Сега ме праща в началото на страницата и търся до къде съм стигнал.

 

И още 2 неща.

1. Днес съм писал 2 коментара. Когато приключа и избера "Отговорете" и страницата заспива на "Запазване". Трябва да рефрешна и тогава си виждам отговора.

2. Сега веднага след поста исках да пусна втори. Дава ми само да редктирам съария пост. Все едно не мога да спамя :-) Така ли трябва да е?

1. И при мен беше така и пак подозирам, че е от неприключилите процеси.

2. В предната версия можеше да пускаш един след друг колкото си искаш коментара, така според мен е по-добре. Търся настройка за интервал между два поста, но засега не намирам.

Всъщност има ограничения за всяка група потребители, за група "Член" почти всичко е неограничено. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По точка 2. съм Ви подвел.

Когато искам да пиша нов коментар ми зарежда предния и излиза опция:

  Your previous content has been restored.   Clear editor

Това ме е подвело.

Относно другите неща ще почакам.. ако не ще мрънкам.

И поздраления за труда на всички!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо честито и благодарности на хората, които положиха и полагат усилия за промяна на форума!

Както с всяко ново нещо, така и с тази нова визия, първоначалното чувство е за по-неудобно , но с времето се свиква. Естествено сигурен съм, че тепърва ще се доизкусуряват още неща, така че се изисква време и търпение.

Относно текста (при мобилната версия) да малко е по-ситен шрифта и ако може да се увеличи още малко , мисля че ще стане по добре. Чудя се, дали пък ако се удебели няма да е също по-добре. 

Има и още няколко неща които би било хубаво да се пипнат ако може, но постепенно ще ги казвам.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарим за коментарите!

Вдигнах още малко размера на шрифта, но си мисля че това е резонният максимум (както съм го настроил сега).

Удебеляването според мен изобщо не е уместно, тъй като говорим за основния текст в поста - там ако авторът сметне да наблегне на дадена част от мнението си може да удебелява, подчертава, оцветява на воля.

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дани, не говоря за текста в мненията - той си е добре, а за текстовете като отвориш самия форум - примерно Civic 4 ген.... Civic 5 ген..... и така нататък .

И още нещо - виждам че отделните теми в даден под раздел, са отделени една от друга, от светли ивици и малко затъмнени такива , които са почти незабележими. Та ако може малко по-отчетлива да се направи тази разлика , ще бъде супер. Това важи и за мобилната и настолната версия.

Редактирано от Emicha
допълване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за ъпгрейда, харесва ми на пръв поглед.

Виждам, че миграцията все още тече, така че ще изчакам ден-два преди да пиша отзиви по функционалността.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Emicha написа:

Дани, не говоря за текста в мненията - той си е добре, а за текстовете като отвориш самия форум - примерно Civic 4 ген.... Civic 5 ген..... и така нататък .

И още нещо - виждам че отделните теми в даден под раздел, са отделени една от друга, от светли ивици и малко затъмнени такива , които са почти незабележими. Та ако може малко по-отчетлива да се направи тази разлика , ще бъде супер. Това важи и за мобилната и настолната версия.

Така кажи, Емич. :D

Поиграх си малко с шрифта, разстоянията както на мобилната (за устройствата с по-малки екрани), така и на основната версия.

Ще се радвам на отзиви от някой с таблет!

Едит: и зебра ивиците ги направих малко по-отчетливи, може би трябва една идея по-малко отчетливи обаче да са. :)

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале хора, какво сте направили с форума, направо се шашнах, на мен неми харесва, дано тези като мен са по-малко, едно време като ходих на компютърна грамотност работихме с разни елементарни програми "Word", та като там всичко е много постно, бледо и безцветно, неми харесва :( 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че така се получи по-добре. 

И на Фена ще му е по-удобно така, че с тези дебели пръсти:).....

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, 626 написа:

Мале хора, какво сте направили с форума, направо се шашнах, на мен неми харесва, дано тези като мен са по-малко, едно време като ходих на компютърна грамотност работихме с разни елементарни програми "Word", та като там всичко е много постно, бледо и безцветно, неми харесва :( 

Здравей, кажи какво не ти харесва да видим какво може да измислим. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, dindin написа:

Здравей, кажи какво не ти харесва да видим какво може да измислим. :)

Здравей, неискам да се меся, админите сте умни глави, там сте няколко човека незнам колко точно, направете го както ви харесва на вас, така ще е най-добре, за мен старата визия беше перфектна, ще ми липсва. Успех

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, не мога на своя глава да правя кардинални промени, ще доизкусуряваме още неща с колегите, старата визия обаче не можем да върнем 1 към 1. :)

Ако ти сивее прекалено много - разбирам. :)

Благодаря за мнението!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега да не кажете, че имам много претенции:), ама нали трябва да се пробва.

Дани, сега ако може да намалиш малко отчетливоста на зебра ивиците, че сега като че ли са повече от нормалното.  

И още една питанка: На централната страница където са под форумите , има ли възможност всеки да си бъде в нещо като рамка - примерно Нашите Хонди е в червено поле отгоре , но отстрани и отдолу нещо ми куца. Може би някаква лека рамчица би изглеждала добре. Ако става пробвай, ако не се хареса я махай . 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, h5rov написа:

През телефона за мен е много добре, но да вметна. В повечето време чета форума през телефон. И преди не ползвах тапата, и сега не ми е необходима на мен. В предната версия когато отворя тема която следя и ме праща на последния пост който съм прочел или на първия който не съм. Беше супер удобно. Сега ме праща в началото на страницата и търся до къде съм стигнал.

 

И още 2 неща.

1. Днес съм писал 2 коментара. Когато приключа и избера "Отговорете" и страницата заспива на "Запазване". Трябва да рефрешна и тогава си виждам отговора.

2. Сега веднага след поста исках да пусна втори. Дава ми само да редктирам съария пост. Все едно не мога да спамя :-) Така ли трябва да е?

 

За да ти излезне последното мнение трябва да цъкнеш на чертичките/стрелките/знака за по-голямо в моследното мнение ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Tino написа:

 

За да ти излезне последното мнение трябва да цъкнеш на чертичките/стрелките/знака за по-голямо в моследното мнение ;)

Би ли ми посочил къде по-точно?

Прикачил съм изображение.

На тези теми с повече страници има такъв знак, той ме праща на последната страница, но на първото мнение. Не персонализирано според прочетени.

Ще се огледам още няколко дена и ще споделя.

Screenshot_20171204-074405.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая с прикаченото изображение което си дал, цъкаш на %d дни и отиваш на последното мнение.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

h5rov говори за друго. Не последното мнение, а последното НЕПРОЧЕТЕНО. Представи си, че има тема, в която са се изписали 2 страници мнения откакто си влизал в нея, а ти отиваш на последното - губиш представа за развоя на темата и се изгубваш в мненията. Преди беше така като цъкнеш на името на темата. :) Сега черната точка отляво на името на темата върши същата работа - да те прати на последно непрочетено от темата.

На мен също ми е тегаво така и мисля, че успях да го направя пак да е по старому. Може би ще го огранича да е така само за мобилни устройства.

М/у другото тези  %d дни бяха заради проблеми с превода и трябва да са ок вече.

Остава да решим проблема с бавното изпращане на отговори, което се появи след миграцията.

Едит: Май и това оправихме, но ще тестваме още. @Veseliq свърши страшно много работа по ъпгрейда, миграцията и другите невидими за нас технически задачи - ще оправи и този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едва сега успях да се логна - причината - логина ми не съвпадаше с username.

Не помня защо вече, но от отдавна беше така

Регнах се с друго име - не получих майл

Поисках нова парола - нема мейл.

Накрая реших да се логна с видимия username (restless) - и се логнах...

0-о

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички, които не успяват да се логнат:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...новата платформа е първата стъпка към това да работим над това да направим форума по-лесен за използване от всякакви устройства, сигурен и подреден...

Повече от сигурен съм, че всяко нововъведение се прави за добро, но аз съм с XP и вероятно по тази причина форума при мен стана грозен, но явно като си купя нов компютър ще мога да видя подобренията, които повечето от нас похвалиха. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа,това не е окончателния дизайн на форума. Даже не е и бета версия.Тепърва ще се разхубавява ,благодарение на екипа,който работи по дизайна. За сега искаме да оправим бъговете и дреболии по функционалността. Обещавам ви че финалния дизайн ще ви изненада приятно и ще бъде дело на HondaBGTeam. Благодаря за търпението!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Japanese, логиката ти е абсолютно правилна, но повечето хора може би не се ориентират още в лайковете и плюсчетата. :)

Колкото до ширината - разбрах те и направих нужната настройка, благодаря за отзива. Ако има фенове на "разливането" на форума в максимална ширина мисля, че можем да предложим отделна тема, към която да се превключва при такова желание.

В момента явно има някакви проблеми с мейлите при регистрация и увисването при публикуване на отговор/съобщение за което се извиняваме.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен първото което беше е,че трябваше да сменявам парола,защото старата ми я даваше грешна.

И другото е,че новата парола ми е същата която използвам в мнооого сайтове и всички сайтове ми я показват като  very strenght,тук ми я даде като very weak.Паролата е спазена по стандарт-повече от 8 знака,поне една главна и поне една цифра.

п.п визията на сайта ми харесва и съм сигурен,че на всички ще им хареса трябва малко време понеже доста години не беше променяна и бяхме си свикнали със preface-овата версия :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липсва ми списък, индикация на участници в тема, дискусия.

Или аз не знам как да я визуализирам.

Едит: #Кой# ми добави описание “Старо куче” в профила??! 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че някой го боли за мнението ми и то има значение за някой, но... не ми харесва ъпдейта чисто визуално и функционално.

- всичко ми изглежда огромно (като шрифт, като фон). Все едно целевата група на форума са късогледи. Нещо ми е объркващо, трябва да се отдръпна назад от телефона/монитора, за да разбера какво чета и търся. Прекалено голям шрифт ли е... не знам, но ми действа объркващо на "първия поглед".

 

-за темите в купува/продава вече няма бутон за избутване на темата - ЗАЩО? Това беше прекрасна опция, която спестяваше ненужни безсмислени мнения от типа на "ъп" или "горе" за да се обнови обява;

 

-няма ги вече падащите менюта отстрани вдясно, които показваха най-новите теми, рождениците за деня и т.н. Това беше удобна екстра, която можеше да се изключва (за тези, които не я искат);

 

-както казва колежката преди мен - какви са тези идиотски наименования на групи (или титла?) "старо куче"? Не виждам защо трябва да се делим на "стари" и "млади", нито пък сме кучкарски форум. Като толкова искате да принизявате потребителите си до животни, поне им дайте шанс да си избират животното на което се самооприличават. Например аз бих искал да се нарека "лакома свиня", а не "старо куче". Нито съм стар, нито мога да се душкам под опашката :) Просто е... тъпо това със "старо куче".

 

Все пак БРАВО, че някой прави нещо (развива) форума, било то градивно или не. Ясно е, че не може да се угоди на всеки (не е и нужно), но самият факт, че се работи , върши се някаква дейност е добър знак. Поздрави на ентусиастите.

Редактирано от ADH-Honda
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко мнение е важно (особено ако е конструктивно), но "100 човека - 100 мнения". Никое от тях няма да е игнорирано, дори и да е контра пункт на противоположно (по определен аспект) и ще се търси баланс, и общ миротворен тон и визия / функционалност. Както бе казано -екипът работи и дребни промени текат ежедневно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е от превода на ранговете:

0-50 поста Новак

Над 50 Начинаещ

Над 1000 Старо куче

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Старо куче" пак бива, ами на тия дето ни пише "Член" под името?

Редактирано от st34

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...