Jump to content
PaloFF

Мнение за бял дим CR-V 2.2 I-CDTI

Recommended Posts

Здравейте на всички Хонда маняци  !

От около 3 седмици съм собственик на Honda CR-V MK2 RD7 2.2 I-CDTI 140hp , 2006г.

Намирам се в Англия , и поради скъпите застраховки на острова колата не се кара и стои на паркинг откакто съм я купил . Припалвам я когато имам време 1-2 пъти седмично . Не съм я обслужвал още  . Когато я купувах от англичанина колата нямаше никакви пушеци , допреди 2 дена .

Когато забелязах пушека беше рано сутринта на първото палене бял облак дим (не беше палена 9 дни), помислих че е от студеното време сутринта +3 градуса и го отдадох на някоя изгоряла свещ или от това че не се кара изобщо . Та колата запали от раз без никакво затруднение след което изпуши голям облак бял дим ... дима се разнесе и веднага изчисти . Покарах я малко и като позагря зпочна да пуши силно пак бял дим , както си работеше . Без да съм я гасил от самото първо палене (Някъде около 30 мин.) .Та както работеше Започна да пуши силно гъст бял дим ,  с остра силна миризма , хвана ме за очите и гърлото чак . Пуши някъде 15 20 секунди след което пак изчисти и дима изчезна .

Днес абсолютно същата работа ...

Очаква ме път с до България на 9.02.2018г. И не искам изненади по пътия .

Какво мислите вие ? Някакви адекватни мнения , има ли някой сблъсквал се с подобен проблем.

Да допълня колата не мени обороти , не тресе . Работи равномерно и тихо . Паленето е всеки път от първият път без никакви проблеми .

Възможно ли е да е някоя дюза или ... незнам вече .

Редактирано от PaloFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр.Ако е дюза ще чука мотора и за около 300км ще се строши.Колата ти гори масло и проблема ще е в главата.

Като начало смени маслото и си вземи 2-3 литра за доливане.Това че гори масло няма да те остави на пътя. Трябва по често да проверявате да не остане без масло.

На 300-400 км. спирате за почивка ,кафе ,тоалетна и преди да потеглите (да са минали поне 30минути) проверявате маслото. Ако е на средата не доливате . Ако е на минимума или по долу го правите на средата. Много масло пак не е добре.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста крайно заключение че гори масло . Ще го имам в предвид. Мерси . Темата може да се изтрие

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако гори масло, дима ще е синкав. По - добре прежалѝ една застраховка и я покарай малко. Тоя бял дим, ако не е пара от конденз по генерацията, не е много добре. Имам Тойота дизел, случвало се да не я карам и по три седмици, но бял дим, а и какъвто и да е не е излизал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година ,юли месец ,отидох в Англия да докараме с един приятел същата Хонда 06г.,2.2 Д. Колата не бе карана един месец и като тръгнахме да я зареждаме да напомпаме гумите,да пазаруваме разни неща за път, направи същия номер .Облак бял дим все едно пръскахме против комари, направо се стреснахме ,как ще пътуваме с тая кола до БГ, но след 2-3 минути се изчисти и това беше . Докарахме я на самоход без никакви проблеми .Така и не разбрахме от какво изпуши.Ако я караш по-често ще видиш дали ще се оправи, ако продължи с пушека качвай я на автовоза и тук ще му мислиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ... проблема е бил че само припалвам колата без да я карам и и явно старият собственик я е карал на къси растояния и Дпф се запушва ...

Пушека се оказа от ДПФ който се самопочиства / регенерира 

Колата няма проблем . Благодаря на всички

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С принудителна регенерация или по време на каране?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По време на каране  .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...