Jump to content
stanislavnba

Сервиз в пловдив за подмяна на дълъг ремък с къс?

Recommended Posts

Здравейте колеги, взе да ми шуми ремъка като мина през някоя локва(малко езеро) или при много влажно време.
Погледнах и все още съм с дълъг ремък, та най добре да сложа къс. Защото и като вземе да ми шуми ремъка и лампичката на акумулатора светва. Викам да не замине и генератора.

Ако някой знае някой майстор в Пловдив който да е слагал къс ремък на този двигател?

 

Или поне да ми кажете размера на Късия ремък, видях няколко клипчета, доста лесно се подменя, 1 ключ 14 и това е. Може и сам да се справя.
Гледам има 1750мм, 1760мм. има някакъв 1390. Много ми е странно.

Редактирано от stanislavnba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, взе да ми шуми ремъка като мина през някоя локва(малко езеро) или при много влажно време.

Погледнах и все още съм с дълъг ремък, та най добре да сложа къс. Защото и като вземе да ми шуми ремъка и лампичката на акумулатора светва. Викам да не замине и генератора.

Ако някой знае някой майстор в Пловдив който да е слагал къс ремък на този двигател?

 

Или поне да ми кажете размера на Късия ремък, видях няколко клипчета, доста лесно се подменя, 1 ключ 14 и това е. Може и сам да се справя.

Гледам има 1750мм, 1760мм. има някакъв 1390. Много ми е странно.

За да говориш за къс ремък трябва да си с 2.2 дизел, а под аватара е 155кс, което е бензин.

Ремъка се сменя лесно, но ключа14 трябва да е с дълго рамо или удължение както си видял на клиповете. Някои го правят със запречване на втори ключ звезда върху първия...

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A тогава защо има 3 вида размери по сайтовете ? И кой размер ми трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A тогава защо има 3 вида размери по сайтовете ? И кой размер ми трябва.

Не знам как търсиш, но по VIN номера трябва да излезе точния. Малака разлика 1750, 1760 не е от значение, обтягащата ролка обира разликите. То м/у нов и стар ремък от разтягането с годините сигурно разликата е повече...

Търси из форума сигурно има теми за ремъци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има само за дизела. Явно на бензина няма нужда от по къс. Ще си взема същия и ще го сменя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Поразгледах темите относно подмяната на ремъка с по-късия. Така и не открих реално какво точно печеля след такава подмяна. Разбрах, че се премахва една паразитна ролка, дори видях схеми описващи как е по OEM и как е с късия ремък и махнатата ролка, но не видях някъде да пише какво се подобрява. Разбирам да нямам избор и ремъка да е за смяна, но ако не е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Поразгледах темите относно подмяната на ремъка с по-късия. Така и не открих реално какво точно печеля след такава подмяна. Разбрах, че се премахва една паразитна ролка, дори видях схеми описващи как е по OEM и как е с късия ремък и махнатата ролка, но не видях някъде да пише какво се подобрява. Разбирам да нямам избор и ремъка да е за смяна, но ако не е?

Колега нещо не си дочел. Навсякъде се обяснява че се намалява товара върху генераторната ролка. Основно за това се прави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

038251635.jpg.fdb9b8b1c84babde9297861dfdc07aba.jpg037486314.jpg.df98d81757571f44c51bfd5364d318dc.jpg

Оригиналният лагер на обтегача е японски NSK 6303DUL 1B. 

17x47x14

Редактирано от Mosholov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този размер нe го намерих изобщо. Да не е за 2.4 двигателя?
Регнах се в cars-info.eu и там ми изкара всичко, 1760 е стандартния, някой предлагат 1750.
За лагера на ролката мерси, дано не се налага да го сменям де. Шум от там нямам за сега.
А марка за ремъка има ли особено значение.
Dayco , Gates, SKF ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моето комби направих това с ремък Continental с този размер който ти дадох по-горе , смених и лагера за по сигурно и махнах паразитната ролка . 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12/5/2017 at 10:38, stanislavnba написа:

Този размер нe го намерих изобщо. Да не е за 2.4 двигателя?
Регнах се в cars-info.eu и там ми изкара всичко, 1760 е стандартния, някой предлагат 1750.
За лагера на ролката мерси, дано не се налага да го сменям де. Шум от там нямам за сега.
А марка за ремъка има ли особено значение.
Dayco , Gates, SKF ?

Емии аз съм вече към 60к с Gates Ангренажен и мисля, че и пистовите са ми такива. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единият говори за бензинов мотор, а другият за дизел.... После се чудите защо ремъка на единия е различен от на другия. :D:D

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, ВесКо написа:

Единият говори за бензинов мотор, а другият за дизел.... После се чудите защо ремъка на единия е различен от на другия. :D:D

Аз още в пост #2 намекнах това... казах и че 10 мм разлика не значи, че е къс или дълъг, стават и двата... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...