Jump to content
Volodya

Honda CR-V 1.6 Executive,automat

Recommended Posts

Новата ми придобивка...c0b2d27da3e1412881910eb764a1488d.jpg05846e89b93b3b2046cf2ed7c8bb856d.jpg

 

Изпратено от моят GT-I9505 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Много безаварийни  и само хубави моменти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!Това е първата ми Honda...

 

Изпратено от моят GT-I9505 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита нова "играчка", колега :-) Да те води на много и само хубави места и да не спира да те радва колицата!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!Скоро ще направя преход до БГ и ще видя какво е усещането.

 

Изпратено от моят GT-I9505 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен,пожелавам ти само хубави моменти и много безаварийни километри с този прекрасен автомобил!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Пожелавам ти много навъртени километри, весели моменти и безаварийни пътища с новата ти придобвка!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, радвам се да видя още една немско-българска црв  :) Като гледам обаче твоята е Lifestyle аз взех Елеганс

Редактирано от seisivan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Честито, радвам се да видя още една немско-българска црв  :) Като гледам обаче твоята е Lifestyle аз взех Елеганс
Executive...Най-високо оборудване...

 

Изпратено от моят GT-I9505 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Честито, радвам се да видя още една немско-българска црв  :) Като гледам обаче твоята е Lifestyle аз взех Елеганс
Executive...Най-високо оборудване...

 

Изпратено от моят GT-I9505 с помощта на Tapatalk

Сега погледнах...В БГ е Премиум..

 

Изпратено от моят GT-I9505 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер e със здраве да си я караш. На мен не ми стигнаха авоарите за Executive. Още свиквам на халогенните фарове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам вече,че реших да прекарам отпуската си в БГ.Днес на паркинг на голям Маркет ми беше открадната капачката на дясно пръскало на фаровете.Сега чакам цена от офиса на Хонда във Варна.

Изпратено от моят GT-I9505 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано ти е на късмет случката. Друго няма смисъл да ти казвам за държавата. Ти си знаеш всичко.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така...Капачка-186лв,пръскалка с дюза-456лв,работа-60лв...702лв.Сега просто броя дните оставащи ми в БГ и се надявам да се размина само с това...

Изпратено от моят GT-I9505 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да уточня,пръскалото е останало,но дюзи и пръскало били комплект.

Изпратено от моят GT-I9505 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее..... Останах с впечатление че е само капачка....

Трябваше да потърсиш втора ръка, току виш се сдобиеш с твоите си. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си струва времето и нервите които ще понеса.

Изпратено от моят GT-I9505 с помощта на Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е позлатена, доста солена цена....

Редактирано от seisivan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!След 1г и 13000км се появи първия ел.проблем.От 2 дена багажника не се отваря от бутона на вратата.Мислех да го проверят в сервиза октомври,когато ще сложат зимните гуми,но от днес не се отваря и пасажерската врата с ръка и при запалване на двигателя се чува тиктакане от таблото(все едно клеми се допират).Да видим какво ще кажат:)))

Изпратено от моят SM-A520F с помощта на Tapatalk

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е точно.Смениха механизма с бутона на багажника с нов.

Изпратено от моят SM-A520F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам няколко питания за тази кола, ще съм признателен, ако ми споделиш мнението си:

1. Автомат или ръчка ? Как е от към динамика - ускорение и движение по аутобан/магистрала. Какъв разход дава при 140-150 км/ч ?

2. Колко лесно се изпреварва тир в извънградски условия (двулентов път) ?

3. Колко добре е обезшумена ? Можеш ли да я сравниш с друг автомобил ? Пак при скорости 140-150 по магистрала ?

4. Накланя ли се много в завоите ?

5. Как се представя в сняг ?

6. Комфортна ли е возията, или по-твърда ?

 

Благодаря много за отделеното време !

 

Преди време правих тест драйв на такова CR-V, автомат. Стори ми се изключително мудно и много шумно, особено двигателя. След година някъде при посещение в Хонда и заговаряне с дилър, ми беше казано, че имало дефектни първи бройки на този модел (забравих каква беше дефектната част), заради което били по-мудни и по шумни, било оправено това уж.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове



Аз имам няколко питания за тази кола, ще съм признателен, ако ми споделиш мнението си:
1. Автомат или ръчка ? Как е от към динамика - ускорение и движение по аутобан/магистрала. Какъв разход дава при 140-150 км/ч ?
2. Колко лесно се изпреварва тир в извънградски условия (двулентов път) ?
3. Колко добре е обезшумена ? Можеш ли да я сравниш с друг автомобил ? Пак при скорости 140-150 по магистрала ?
4. Накланя ли се много в завоите ?
5. Как се представя в сняг ?
6. Комфортна ли е возията, или по-твърда ?
 
Благодаря много за отделеното време !
 
Преди време правих тест драйв на такова CR-V, автомат. Стори ми се изключително мудно и много шумно, особено двигателя. След година някъде при посещение в Хонда и заговаряне с дилър, ми беше казано, че имало дефектни първи бройки на този модел (забравих каква беше дефектната част), заради което били по-мудни и по шумни, било оправено това уж.
 


Ако си от Варна ,след 1 месец се прибирам в отпуска и може да я тестваш.
1.Автомат-9 скорости.С динамиката всичко е ОК.Разход 7/100 при 150км скорост.
2.Лесно се изпреварва-използваш перките,сваляш 2 скорости и си ти.
3.С шума нямам база за сравнение,но за мен е ОК.
4.Не се накланя в завоите,но е въпрос на усещане.
5.Никакъв проблем в сняг.
6.За мен е комфортна.

Изпратено от моят SM-A520F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

Обмислям покупката на автомобил като твоя, вече какво ниво на оборудване ще намеря е друга тема. Тъй като ще е втора ръка, исках да те попитам за евентуални проблеми, които са се появили в хода на експлоатацията. По- конкретно чух, че при студен старт този 9 - степенен автоматик не превключвал добре, чак когато загреела колата тогава нещата си идвали на мястото. Забелязал ли си подобно нещо, и въобще всичко, което можеш да споделиш, ще ми е от полза😀

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,
Сега се прибирам от БГ в Германия.От както съм я купил не съм имал никакви проблеми. Превключвавето на скоростите е еднакво,студен,топъл старт,няма значение.26к км без никакви проблеми.Ако имаш някакви въпроси,звънни,0895332995

Изпратено от моят SM-A520F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Предстои ми покупка на црв. В момента карам црв 2006 дизел 150кс. Много корав автомобил излезе. За момента съм се спрял на црв 2016г бензин. Някой може ли да сподели наблюдения върху црв от тази година бензин/ дизел. Благодаря предварително.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя.
Спрях се на ръчна скоростна кутия, бензинов двигател.
Пътувам 80% извън градско и мисля е удачен вариант. На около 3 месеца правя над 10 000 км.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е дизел,1,6,2017г ,9-автоматик и нямам никакви проблеми за момента....само дето цената и падна много(дизел)...

Изпратено от моят SM-A520F с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

И аз съм със същата като на колегата Volodya. Но за разлика от него, при мен определено има разлика когато е студена колата. Скоростите малко "ритат", превключването е една идея по-мудно. Но след около 10мин, всичко си идва на място. Моята вече е на 74000км и преди няколко дена ми се появи също проблем с баганика. От копчето не искаше да се отваря(моят е автомат). От дистанционното и от купето се отваряше. След това почна да не се затваря до край. Трябваше да натиснеш със сила за да захапе механизъма или поне сензора да отчете че е затворен. След около седмица всичко се оправи. Предполагам покрай поройните дъждове, някъде нещо е окъсило и като е изсъхнало сега всичко е ок. Другият "минус" е, че при високи скорости- над 170км/ч ми пипа много маслото. Вече 4 -5 пъти ми светва лампата на магистралата и съм долял към 1.5л за около 1000км. Ако се движи с до 150/160км нямам такива проблеми. Не знам дали идва от двойната турбина или от раздутия двигател. Може и да е само при мен....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си в гаранция,отиди да ти сменят механизма на задната врата.При мен имаше същите признаци,докато спря да се отваря окончателно от копчето на вратата.Смениха,и всичко е точно от тогава.


Изпратено от моят SM-A520F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Препоръчвам 2.4 бензин с CVT  автоматична скоростна кутия. 

Имам същия вече 1 година, внос от Канада и съм мн. доволен, просто нямам никакви забележки.... 

Среден разход на гориво 7.5л/100км.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.06.2019 г. at 11:50, Моев написа:

Скоростите малко "ритат", превключването е една идея по-мудно. Но след около 10мин, всичко си идва на място. Моята вече е на 74000км

Смени маслото на скоростите още преди зимата. Въпреки препоръката на ZF за смяна на всеки 100 000км, практиката показва, че още при около 60 000км се появява подобно "ритане", което изчезва с новото масло.

https://docs.google.com/viewer?url=https%3A%2F%2Faftermarket.zf.com%2Fremotemedia%2Fmaster-content%2Fzf-services-portal%2Foils-data-sheets%2Fpc-1%2Flifeguardfluid-9%2Fpds-zf-lifeguardfluid-9-de.pdf&pdf=true

  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 6/21/2019 at 12:50 PM, Моев said:

Здравейте!

И аз съм със същата като на колегата Volodya. Но за разлика от него, при мен определено има разлика когато е студена колата. Скоростите малко "ритат", превключването е една идея по-мудно. Но след около 10мин, всичко си идва на място.


Здравей колега! Сменял ли си маслото на скоростната кутия и ако да, как е в момента? 
Имах същия проблем в допълнение с нещо като лек удар/тътен при превключване от 4 на 5 предавка без газ (с около 50км/ч). 
След смяна на маслото, направиха и обучение на скоростната кутия, в резултатът на което нещата сякаш поутихнаха.
При студен старт все още усещам леко ритане но понеже станах доста "чувствителен" към това да усещам как сменя
скорости, то може би се заблуждавам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, имам същото CR-V 4-генерация 1.6 Executive,automat 9 скорости, на което ми предстои смята на маслото на скоростната кутия и диференциалите. Може ли някой да ми каже какво масло е слагал и колко е необходимо като количество? Предварително ви благодаря и останете здрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/17/2020 at 12:14 PM, TheROCK said:

Здравейте колеги, имам същото CR-V 4-генерация 1.6 Executive,automat 9 скорости, на което ми предстои смята на маслото на скоростната кутия и диференциалите. Може ли някой да ми каже какво масло е слагал и колко е необходимо като количество? Предварително ви благодаря и останете здрави!


Здравей, колега! Не ми е излязла нотификация, за да ти отговоря по-рано, но предполагам, че вече отдавна си обслужил колата 🤞

За останалите - маслото за тази скоростна кутия е ATF-TYPE 3.1 на HONDA, като количеството е малко под 4 литра (доколкото знам, би трябвало да ти сложат толкова, колкото са източили и да огледат пробката за метални стружки). За диференциала и разпределителната кутия, не знам със сигурност точното количество, но ще да погледна бутилките и ще пиша допълнително.

Прилагам списък със кодовете и количеството което е необходимо да се закупи за такава смяна:

  • 08263-99901HE - масло ATF-TYPE 3.1 (1L) - 4бр.
  • 08293-99902HE - течност диференциал - (1L) - 2бр
  • 08294-99901HE - масло диференциал HGO-3 (1L) - 1бр.

В допълнение при мен направиха обучение на скоростната кутия, което оказа положително въздействие ✌️ 

p.s. ако не ти е ъпдейтван софтуера на автомобила, можеш да го направиш, защото ще ти свали разхода 🤓

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти @Ves

Аз съм на бензин, но поста ти е полезен на колегите с дизелов двигател.

Заинтригува ме послеписа ти. Би ли споделил повече какво е това  ъпдейтване на софтуера,че не бях чувал?

Само в Бултрако ли става и на каква цена? Може ли да споделиш колко ти падна разхода и има ли други предимства?

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 1/24/2021 at 12:36 AM, Ves said:

 🤞

 

  • 08263-99901HE - масло ATF-TYPE 3.1 (1L) - 4бр.
  • 08293-99902HE - течност диференциал - (1L) - 2бр
  • 08294-99901HE - масло диференциал HGO-3 (1L) - 1бр.

 ✌️ 

 

Точка 2 писъл си 1л това е вместимоста,а после 2 бр??????.

Точка 3- HGO-3  това е  за хипоиден преден диференциал които се появява при 3 ген дизел но при бензина го няма.

При 4 генерация в всички модели ли го има.

Писъл си 1 л     HGO-3 това сигурно ли е .

Там поне при 3ген дизел са две пробки и е до протичане от горната.

Тоест ако не стигне 1 л тлябва да се долее още.

Питам защота предстои да сменя на колегата там маслота,това което съм намерил е 1.5л е там ,но нямам точна информация,а мослото е 70лв един литър.

Това е хипоидния диференциал

20210117_171151.thumb.jpg.945d0944fcd6c3acd18749449ff14a40.jpg20210117_171110.thumb.jpg.3ad2f0bc81d3b6321c5c52867f59116c.jpg

 

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, CARPERA написа:

хипоиден преден диференциал

 

преди 25 минути, CARPERA написа:

Това е хипоидния диференциал

 

@CARPERA , спри се! МОЛЯ!

Прав си, че @Ves се е объркал, ама ...

 

Това нито е диференциал, нито е хипоидно. Не помниш ли, че го коментирахме в едни други теми?!

 

Това е т.нар. "раздатка" и е обикновена конусна предавка от две зъбни колела.

 

Иначе да, прав си. Този тип "раздатка", ползваща специално масло ...

преди 25 минути, CARPERA написа:

... се появява при 3 ген дизел но при бензина го няма.

Това си го запомнил. :P

 

п.п. Предният диференциал е с общ картер със скоростите, т.е. ползват едно и също масло.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помня темата не останя изяснено точно какво е.

Това е за 3 ген автоматик.

20210117_171140.thumb.jpg.134ed65510ffb839d9a997e46728d4df.jpg20210117_171151.thumb.jpg.0e70a59bc4dc06e8e07c31e15b448180.jpg

 Добре предна" раздатка" да е ,написано е върху нея какво масло се ползва HGO,вижда се на снимката 1.

Благодаря за поясненията,важно е всички да го знаем.

Да объркващо е всички се бъркат и тези които продава маслото.

Ето описанието му,никой не говори за раздатка.

https://honda-solaray.bg/product/347/diferentsialna-technost-honda-hgo-hypoid-gear-oil-1l.html

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Хем помниш темата, хем

преди 49 минути, CARPERA написа:

не останя изяснено точно какво е.

 

Та в темата, за която говоря, @fenabg без да каже нито една дума, само с една картинка показа на нас (на мене и на тебе), каква е разликата между обикновена конусна зъбна предавка ( bevel gear) и хипоидна такава (hypoid bevel gear).

Какво не ти стана ясно?!

 

Аз (за разлика от теб) се извиних за грешката си.

Пост #18.

 

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 1/25/2021 at 9:02 AM, AzSum said:

Здрасти @Ves

Аз съм на бензин, но поста ти е полезен на колегите с дизелов двигател.

Заинтригува ме послеписа ти. Би ли споделил повече какво е това  ъпдейтване на софтуера,че не бях чувал?

Само в Бултрако ли става и на каква цена? Може ли да споделиш колко ти падна разхода и има ли други предимства?

Поздрави


Здравей @AzSum и всички останали 🙌

Относно софтуерния ъпдейт, доколкото знам касае само дизеловите двигатели и трябва да се внимава дали не е премахнат DPF-а, защото там може да се направят доста бели, ако се ъпдейтне и няма такъв. Актуализацията на софтуера в Бултрако е към 90 лв. а разходът ми падна някъде с около литър градско и малко под литър извънградско, ако не се лъжа. Към момента средния ми смесен разход за 1000+ км. след смяна на маслото е 7.8 на сто. За целия период (30 000 км за малко над година и половина) през който съм шофирал автомобила е 7.9 на сто. Споделям малко записки: 

IMG_6872.thumb.PNG.d00da902d1fd5ac6058dc5daab97f23f.PNGIMG_6873.thumb.PNG.614faa8c354a8028eb4c6794ecea29d1.PNGIMG_F9E8B58C211A-1.thumb.jpeg.97b6b4957f00288ddb8329ac0e56a397.jpeg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...