Jump to content
Havi

CR-V 2.2 i-CTDi 2007 шум при връщане на газта

Recommended Posts

Здравейте, колеги! От няколко дена имам проблем с колата. Забелязах, че при форсиране като падат оборотите се чува звук наподобяващ хъркане. Звука се чува от лявата страна някъде около кутията за бушоните. Освен това и турбото започна да свири. Преди почти не се чуваше. Не знам дали двете неща са свързани, но ще съм ви благодарен, ако споделите мнение.

 

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да е маховика....?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да не би да е маховика....?
Не трябва ли да се чува тракане или нещо такова?

 

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маховика веднага ще даде разлика при натиснат или пуснат педал на съединителя. Можеш да го пробваш лесно.

 

Възможно ли е да е някакъв резонанс от генерацията? Там би се отразил и шума в турбото. Веднага ще започне да свири и да съска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чува се това https://youtu.be/hU2O8T1JCuk

 

 

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това масло старо ли е?.Хидравликите са като фуражомелка....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега!

От скоро и аз карам ЦР-В със същия двигател. Абсолютно същия грозен звук има и при мен. Бях се панирал, че е някакъв проблем с турбото или дори по-лошо :huh:. Ходих в два сервиза (единия прави само Хонда, т.е. мисля са запознати с болежките им) и ми казаха, че това е шум от въздуха, който се завихря и резонира в тръбопроводите и филтърната кутия. Даже казаха, че официално от Хонда е имало бюлетин за поставяне на някаква допълнителна шумоизолация на въздуховодите, поради множество оплаквания от клиенти. При всички случаи е изключително неприятен и се чува предимно от шофьорското място. Много по-изразен е при мен, когато натисна съединителя при ускорение, преди да пусна педала на газта. Ако пуснеш газта и тогава натиснеш съединителя не се чува толкова. За свиренето на турбото при студен двигател и ниски външни температури ми обясниха, че е нормално. Имало някаква защита при студен двигател която изменя режима на турбото за да го предпази и от там повечето шум. При мен след като двигателя загрее турбото не се чува, освен нормалното свистене при интензивно ускорение и по-високи обороти.

В общи линии започнах да си усилвам радиото малко повече за да не ме дразни шума :lol:. Странното е, че този двигател в загряло състояние е доста тих като се слуша отвън, сравнено с други дизелови двигатели, но вътре положението е плачевно. Предполагам се дължи на липсата на добра шумоизолация на купето :wacko:.

Решил съм да сменя въздушния филтър с оригинален, за да видя дали ще има подобрение в шума. Убеден съм на 99%, че този звук го нямаше при тестването на колата при покупката.

Надявам се да съм бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно съм си навил на приста да спретна кякакъв идеен проект за поставяне на шумо изолация допълнителна, но това е друга тема. Със сигурност би направила и дизеловия и бензиновия вариянт доста по приятни за каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здаравейте, колеги!

Благодаря много за отговорите! Наистина и на мен всеки майстор, който я видя колата ми каза, че е нормално да се чува този звук, но никой от тях не можа да обясни каква е причината. Иначе при мен от вчера насам звука изчезна. Нито се чува онова хъркане, нито по-силното свирене на турбото. Във вървежа на колата няма никакава промяня. Сега ми остана да се чудя какво стана, че всичко се оправи от само себе си.:blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Преди 2-3 седмици при едно пътуване на един светофар (на празен ход)  двигателя се разтрака като все едно ще загасне, т.е. чуваше се шум от чукане чат-чат-чат. След това ходих на диагностика и казаха всичко е супер по дюзите и няма никакви грешки.

В неделя , си карам и пак на 1 светофар (на празен ход) се чуваше като чукане на метал в метал. Подам газ и шума го няма, но при връщане на оборотите до нормалните се чува едно "чат-чат-чат" и изчезва, после пак давам газ (но не съм на скорост) и при възстановяване на оборотите пак се чува чат - чат.

Чува се  в лявата част на двигателния отсег . Леко потеглих и след малко изчезна пак шума и сега го няма.
Тъпото е , че сега и да отида на сервиз няма как да го чуят шума и да се види точно от къде идва.

Преди 10 000км сменях съединител без маховика (колата беше на реални 141000км), като тогава ми казаха, че пружините на демфера били омекнали и

, че по ъгъла на ротацията му от Хонда казвали да се смени.

Другото нещо което също не е проверено - сложих металната подкартерна защита - дали е възможно така да чука от нея при връщане на газта?

Моля ви за съвет, че сега като го няма шума няма как да открия причината, че ме притеснява да не се случи някоя вечер, на дълъг път да аварирам.

Редактирано от sttekata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шума по принцип се разсейва и лъже от къде идва.

Имам подозрения , че този шум ти идва от шайбата на алтернатора.

Сега се сещам, че точно такъв шум имах преди  4/5 години и когато се появи, докато слеза и отворя капака, за да видя от къде идва, той изчезваше.  За два месеца, ( точно ноември и декември) няколко пъти ми се случваше и бях бесен, че не мога да го хвана.

След това изчезна и не се появи до следващата зима, (пак тези месеци) точно като застудя и стана по-влажно. Тогава обаче, съвсем случайно при работещ двигател и отворен капак, се появи пак този шум и го хванах на мига. На пролетта смених тази ролка (даже бях писал и пуснах снимки, в раздела за 2-ра генерация) и от тогава този шум не се е появявал.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Емич,

Мерси за инфото! Наистина го оценявам, но това което ми каза по телефона за премахването на паразитната ролка и поставяне на по-къс ремък (вместо 2265мм да е по-къс - около 1750мм) не го намирам. Може ли да те помоля като имаш време да го изнамериш и да ми потвърдиш дължината на по-късия ремък, който се слага след премахване на паразитната ролка.

Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих темата за ролката на алтернатора, ето ти я, а за ремъка съм почти сигурен че е 7 канален и е 1785 мм. но ще проверя допълнително.

п.п. Ето ти и тема за ремъка и точния размер и как се поставя:

 

Редактирано от Emicha
допълване
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емо,

Благодаря ти !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

някой може ли да ми каже какъв е лагера на обтягащата ролка, че така и така ще се разглобява да се подмени и той?

Редактирано от sttekata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях купувал лагер (на SKF ,за около 20-на лв.), за паразитната ролка за да го сменя, но така и не се стигна до смяната му а направо я изхвърлих, та ми остана и се подмотва някъде. Лагера на паразитната ролка, е еднакъв с лагера на обтяжната и ако искаш мога да го потърся тези дни.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

oks

a сменял ли си лагера на обтяжната - има ли смисъл да се подменя превантивно?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо купих нова ролка с лагера от Бултрако ( беше около 90 лв. тогава) . Също купих и късия ремък ( за около 130 лв.),че само там го имаше тогава и ги смених.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...