Jump to content
MLK

Реглаж на ръчна спирачка

Recommended Posts

Здравейте,

 

За по пригледно отварям нова тема. Някой правил ли е реглаж на ръчната спирачка? Прави ми впечатление, че хваща едва на последния зъб. Говорих с познат, който кара също втора генерация и каза, че има същия проблем. Мислел, че е от накладки, но били със същата дебелина на феродото като новите. Някакъв се опитал да я регулира, но нещо не се бил справил. Как е положението при вас? Някакви съвети, понеже не ми се ще да купя нови накладки да се окажа в същото положение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Опела ли питаш или за ЦР-В ?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не купувай, а регулирай.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега! Имаш ли представа дали има нещо особено при процедурата?

 

Markony, ако беше въпрос касаещ Опел, нямаше да е в темата за CR-V втора генерация. Ако пък е било сарказъм, е напълно излишен. Все още управлявам автомобила от подписа. Като започна да управлявам този, за който питам, ще бъде сменен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега! Имаш ли представа дали има нещо особено при процедурата?

 

Markony, ако беше въпрос касаещ Опел, нямаше да е в темата за CR-V втора генерация. Ако пък е било сарказъм, е напълно излишен. Все още управлявам автомобила от подписа. Като започна да управлявам този, за който питам, ще бъде сменен.

ръчна црв2.jpg

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ръчна црв2.jpg

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Златни сте! Много ви благодаря за информацията!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в клуба!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет 

От месец страдам много най вероятно от ръчната .

И на мен не ми лови на последният зъб и я понатегнах от жилата под седалката и след 10-15 дни тръгвам и след 2км почва нещо да тропа от зад  като на много крива джанта направо тресе колата огледах всичко си е ок с джанта болтовете тръгвам пак същото пипам дисковете и единя заден доста топъл тръгнах да се връщам и нещо изщрака като все едно се освободи и спря да тресе,Отивам на майстор свалихме дисковете и едната пружина тая дето е пред зъбчатката за реглажа на две места беше крива като стъпалца станала но здрава тествахме я връща се коректно.Вчера пак я дръпнах до край и пак същото тресене и пак изпукване и се оправи но при ляв завой почуква нещо като каре но от зад. Като вдигна над 80км не чука карах 60км 120км и после пак изчезна почукването но тая накладка си е топличка пипам я но е доста топла а другите не.

Не знам какво да правя търся майстор дето може да свърши работа от София.Задни дискове и  накладки нови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да беше направил снимки...Имаш предвид долната пружина на горната схема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да долната пружина на две места беше излязла по половин оборот от началото мислихме че си е фабрично така.Като свалихме другата видяхме че не фабрично така.А тропането при ляв завой прочетох че е от диференциала аз смених маслото и тогава се появи маслото е купено  от хонда.Преди това не тропаше но бучеше при пълен ляв или десен сега това бучене го няма да сменя ли още веднъж маслото или да покарам така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да промивка се прави задължително,но трябва да покараш малко и да включиш задното няколко пъти,че да поработят помпите и да се разбута мизерията в тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...