Jump to content
Bidjo

Разпределителни валове от АКОРД на ЦРВ

Recommended Posts

И аз изтеглих късата клечка, отидох за реглаж, но се оказах с износен изпускателен вал, 2мм.
Оказа се дефицитна стока, много търсена и почти не откриваема, всеки или го е продал или го продава с цялата глава.
Най накрая открих двата вала, изпускателен и смукателен, от акорд 2.0 155к.с.. По схема и номера валовете  са същите като на моето ЦРВ. единствената разлика е в зъбното колело на всмукателния вал, на ЦРВ-ето е RBC, а на  Акорда е RBB.

Вала пристигна с зъбното колело и сега не знам дали да го сменям или с това няма да имам проблем?

Като гледам на снимката има разлика в ъгъла на двата вала, а уж двата двигателя са едни и същи.
В какво се състои разликата?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, моят съвет е да си сложиш твоето колело, най малкото, че се е озъбило :biggrin: по твоята верига.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпускателния продаваш ли го?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, именно заради него се сдобих с двата вала. От 3-4месеца издирвам изпускателен вал за црв. Това беше най-добрата оферта или два вала или цяла глава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок и всмукателния ми върши работа ,ако ти е излишен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменихме пустите му валове+масло+реглаж на клапаните. Сега колата върви отличен и първите 30-40км тест драйв всичко беше ОК, но изведнъж светна VSA и изчезна круиз контрола, но разлика в ускорението и вървежа нямаше. Закачиха я към един тестер на телефона и отчете няколко грешки свързани с датчиците на разпределителния вал. Р0340 и Р0344, както и две отпреди, които не бяха изтрити Р0325 и Р0420. 

Има ли връзкамежду дете грешки на вала и тракшъна и круиза и какво се е объркало?

Редактирано от Bidjo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaaм,След разкачане на захранването или след ресет на компютъра се прави обучение на празния ход,И на още 2 датчика.

Това става с хонда тестер,но с него само се наблюдава,а процедурата по обучението е описана в мануала.

Довечера ще се опитам да пусна скрийнове.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия грешки дето ти е изписало, ако за разпределителен и колянов вал, са показател, че не сте зацепили веригата правилно. Колата върви, но е прескочен зъб!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или разтегната верига. При мен да дизела ми изписва същите грешки, но не знам защо... Предполагам, че е разтегната верига.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се оказа много елементарен. Явно като са го демонтирали, са се опитали да измъкнат всмукателния вал и са рзвили и недозавили шайбата(Номер 2 на схемата), която предава импулса на датчика.camshaft-cam-chain-2824859.thumb.png.c9748d40cc94375885216a1af141cc5b.png

Така ми го пратиха и никой не е предполагал, че е било демонтиран и недозавит. Така и го поставихме без да затягаме нищо. За съжаление шайбата се е разхлабила, изместила се е към датчика и зъбците са направила канал и са съсипали датчика.

Още не сме я сглобили, но се надявам, като я затворим и сменим датчика, всичко да бъде наред.

Не знам, след като изчистим грешката трябва ли да се прави това обучение, за което говори Markony?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега всичко е Ок. Грешката от коляновия вал е изчистена и засега не светва.

Трябва ли след тази манипулация ( смяната на влаковете) да ресетна компа и това става ли само с изключване на захранването?

Как се прави това обучение на празния ход и на датчиците?

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе карай щом няма никви анумалии тя е достатъчно ума ще се обучи и сама :)

п.п. Какво се оказва сега, валовете от акорд стават само зъбните колела от цр-в-то останаха така ли ?

 

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...