Jump to content
romborak

Чистачките спряха да работят

Recommended Posts

Колеги някой от вас имал ли е проблем с неработещи чистачки?

От известно време (1-2 седмици) забелязах някакво "жужене" от моторчето при работещи чистачки, но не му обърнах особено внимание. Като че ли се товареше, все едно му липсваше смазване. Също така ми се стори, че оборотите спаднаха и чистачките, дори и най-бърза скорост, не чистеха както преди. Днес привечер, на връщане от работа, спряха тотално. Не от раз, все едно е изгорял бушон или самото моторче, а леко по леко намалиха силата и накрая се движеха само като им помогна с побутване и пак едва-едва. Иначе от лоста на волана като ги пусна не помръдват.

Всичко това ме кара да мисля, че повредата не е електрическа, а механична. Не знам дали има зъбно колело, което да се е износило, или четки...

Дали ще трябва ново моторче или има начин да се поправи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ти е от Германия или Австрия, най-вероятно причината е механична, механизма иска да се смаже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, оказа се механична.

Четките си бяха добре, вътре зъбните колела са пластмасови и си имаха достатъчно смазка и нямаха видими белези от износване.

Поради някаква причина моторчето губи мощност и не може да задвижи чистачките. Първоначално се опитахме да отстраним ръжда или мърсотия, която да възпрепятства движението. Почистихме всички втулки и лагерчета с WD40, след това смазахме с много тънка смазка, но нямаше резултат.

Дори закачено, без механизма за задвижване на чистачките, директно на акумулатор за да се изолира евентуален проблем в електрониката, отново се върти бавно и няма мощност. Явно има проблем в съосието между металното задвижвано от ротора  и пластмасовите зъбни колела.

Нямаше как да се оправи и заради това взех друго втора употреба и ще се монтира, че без чистачки в това дъждовно време не става.

 

Колата е от Швейцария, но ми интересно защо това да има връзка с механичната повреда. Заради повечето снеговалежи и товарене на моторчето ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има връзка заради по-дългата зима и лугата, която се хвърля по пътищата в тези страни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, да попитам какъв е фабричния размер на чистачките, за да си поръчам?Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си провериш в www.coxmotorparts.co.uk какви са точно за твоя модел.

Аз си поръчах от там по VIN и паснаха идеално.

 

Ето ги моите номера, ако ти вършат работа:

  •  Предна чистачка шофьор - 600mm Honda Part Number-76620-TL0-G02
  • Предна чистачка до шофьор - 550mm Honda Part Number-76630-TL0-G02
  • Задна чистачка - 300mm Honda Part Number-76730-S3N-003

 

 

 

 

Редактирано от romborak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като каза по Вин номер, мога ли по него да видя нивото на оборудване на моята?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм пробвал и не знам.

Можеш да пробваш с някой от онлайн VIN декодерите, но мисля, че трудно ще намериш такъв, който да ти даде всички подробности

Някой от по-запознатите колеги тук може да те ориентират.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, romborak написа:

Аз лично не съм пробвал и не знам.

Можеш да пробваш с някой от онлайн VIN декодерите, но мисля, че трудно ще намериш такъв, който да ти даде всички подробности

Някой от по-запознатите колеги тук може да те ориентират.

 

Благодаря, дано някой колега да ме запознае

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...