Jump to content
Morpheus

Active noice cancelation

Recommended Posts

Здравейте,

 

До сега карам акорд 5, но се замислям за скок и да се ъпгрейдна до акорд 8 ( комби ). Интересува ме дали тази кола е оборудвана от завода с активна система за подтискане на шумовете и ако да дали има някакъв ефект.

Ако може собствениците да кажат впечатлени по въпроса.

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм чувал. ANC работи на принципа на улавяне (чрез мирофони) на паразитния шум (гуми, вятър) и генериране на звукови вълни с противоположна фаза на тях, което води до унищожаването им. Това май го имат само много high-end коли.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така работи ANC и нашите автомобили имат тази екстра! Ето какво пишат англичаните за нея:

https://hondakarma.com/threads/active-noise-cancellation-anc-system.1471

 

ANC може да помага да се намали шума от двигателя и търкалянето по пътя, но реалността е, че на мен 8ма генерация ми се стори много по-зле обезшумена от 7ма и правих допълнителна шумоизолация на врати и калници - не говоря за това колко тихо работи двигателя, а за това как дрънчи като минава през неравности или паваж. Иначе Хонда слагат ANC на различни модели от 2006та насам. Тъй като използва сравнително проста електроника (евтин процесор и два микрофона), явно им излиза доста по-евтино от това да шумоизолират купето с повече, и по-хубави материали :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох темата. Там пише, че само коли от Южна Африка, Испания и Франция имат тази система, и то само Дизел версиите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на мнението, че в 8ма серия шумоизолацията е много, ама много зле...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на мнението, че в 8ма серия шумоизолацията е много, ама много зле...

Едва ли ще е по-зле от 5-та :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще бъдеш изненадан :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, като много се колебая в избора (освен че съм пристрастен към марката), но какво ще кажете за Волво Х70, или Мерцедес Е класа. Интересува ме мнение за возия, тишина, здравина, как ще ги класирате, защото не съм се возил/шофирал нито една от 3-те.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз избрах, хондата без да имам никакви впечатления пред Е-класа 220 цди. 

 

Не съм очаквал, качеството да е над това на Бенз, но колата ми е 2010-та година, а бенца беше 2007. След като съм карал вече Хондата 15к км, пак бих избрал Хондата пред Бенца, има нещо в този автомобил който ме кефи страшно много. По принцип не съм фен на конкретна марка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е ти лично да си пробваш и 3-те, понеже всеки трупа различни и субективни впечатления. От колегите с Акорд 8 все някой ще се съгласи "да ти даде 1 кръгче".

Аз карам 7-ма и няма да съм много обективен, но:

Имах 2-ма познати с Волво, версията ХС 70. Външно красавци, возеше меко, но и валяжно се клатеше, вътрешно -сравнително удобно (без твърде аморфните и хлъзгащи се седалки), багажника по-плитък от моя и не вървеше повече от Акорда ми, дип че беше 5 цилиндров дизел. Проблема и на двамата, бе че рекламният слоган на Волво -"завинаги твое", се оказа много верен -едвам ги продадоха (на безценица).

Е класа (вече предния модел) само веднъж съм карал и не ми хареса. Твърде пластмасово гланцов и поскърцващ беше интериора, и пак не вървеше прилично, но и моторчето и беше слабичко -някаква бензинова четворка.

Хондите имат 1 "тъничко" предимство. Моторите им се развъртат някак без усилие и с ентусиазъм, докато и на 2-те горни (а и на доста други автомобили) имаш чувството че искаш кой знае какво от двигателя като го подканиш с газта. То е един вой, едно сърдене че го безпокоиш, едни паразитни шумове, въобще "що ли го молиш". :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам приятел с някакво новичко Волво, прецакаха му се валовете в главата и то така, че трябваше нова глава. Намери употребявана в Интернет на доста солена цена, а като дойде се оказа, че е заварявана и тя. Друг мой приятел си взе дизелов двуврат Мерцедес и като му писна от проблемите с дюзите и помпата си взе Тойота Версо и сега е доволен. За съжаление не съм се интересувал точно от моделите на колите, за да бъда по-обективен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Волва само лоши работи мога да коментирам и то от колега на работа, стигна се до смяна на блока на бензиновия му мотор на S60-то му, поръча го от ибей, засега работи.

 

Съжалявам обаче за Мерц конкретно и дизелите им просто е уцелил грешната кола, мога да ти покажа Мерц на 730к км от до каран в БГ с БГ нафта, купуван е чисто нов 2004 от Балкан стар 220 цди. 

Мерц са може би едни от най-здравите автомобили, незасегнати от кризата...

Редактирано от GeorgiD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би колегата трябва да уточни за каква Хонда/Мерцедес/Волво, или по-точно от коя година. W212 facelift е уникална кола...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията.Ще остана верен на марката.Когато дойде яйцето на г*** ще помоля някой да даде едно кръгче с 2.2 дизел автомат ( такава харесвам ).

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...