Jump to content
Shreek

6 цилиндъра редови двигатели на Хонда.

Recommended Posts

Няколко пъти напоследък се зачитам в теми за баланса на двигателите, и редовият 6 цилиндров се води за един от най-добре балансираните двигатели. Някъде прочетох, че има и двулитрови такива. Някой може ли да ми каже на кои модели Хонда има такива двигатели?

 

Търсих за подобна тема, но не открих. Ако има такава, нека тази бъде изтрита по преценка на модераторите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам Хонда да имат 6 цилиндров мотор, който да не е V.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз незнам да са правили редовак. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навярно нещо не съм доразбрал. А с 5 цилиндъра редови?

 

Обичайно карам CR-V 1999г., но наскоро ми се случи няколко пъти да покарам едно 5-цилиндрово Волво. Разликата в поведението на двигателя ме накара да пусна тази тема.

 

Напълно възможно е и относно V-образните двигатели да не съм дочел достатъчно, но се оглеждам кои марки коли имат повече от 4 цилиндъра редови.

 

И поради съображения, които не обичам да коментирам, но които са очевадни - искам двигателя да е до 2000 кубика и до 160 конски сили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 5 цилиндрови двигатели на Хонда, но точно в кой модел беше не се сещам, някаква екзотика за нас беше модела. И за Ауди знам, че имат петаци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Acura vigor i5 мисля, че са двулитрови. Били доста надежни и с много плавно разгръщане на двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам двигателя да е до 2000 кубика и до 160 конски сили.

 

BMW(мръсна дума) 2000кубика 150 коня, 6 цилиндра редови(най балансирания двигател както си прочел правилно), където и да умре, късно ще му е, но с един автомат и Лепа Брена(още по мръсна дума, но 2те неща са взаймносвързани) да ти припява се ядва. За други алтернативи не се сещам, ако искаш 4+ цилиндъра и тези граници...

Редактирано от dctR
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.3 v5 на VW 8 клапана 150 коня е добър (бензин), но не се вписва в това да е редови и да е до 2л.. А защо мотор на Хонда издирваш и какво значи балансиран според теб?

Редактирано от Vancho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си Datsun 270Z, той има 2 литра :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат 6 цилиндров редови, имат и 6 цилиндров боксер двигател. Ама за момента само на мотоциклети ги слагат. Затова пък са митични :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На БМВ в Е46 (а и не само де, но тези следя) се монтират редови шестаци. От 150 до 231 коня заводски. М52 и М54 с още някакви букви отзад, но това им е основата. Вече в по-новите модели може да са изстискани повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето на колегата като спомена Lexus, се сетих за IS 200. Този модел се вписва в пареметрите на твоето търсене. 2.0 - 155 к.с 6 цил. редови. 6 ск. кутия, задно предаване, не съм 100% сигурен но май има и LSD (щпер). Някои модели имат фабрично, други май нямат. 

Аз преди ги гледах тези лексуси и се замислях за такъв, ама мотора си е лаком, и ако нещо се счупи всичко е х6 (6 цил :rolleyes: ). Вероятно става за турбо проект...

 

П.П БМВ имат 6 цил дизел 2.5 редови...аз всъщност съм карал Опел Омега с такъв мотор, усещането беше много приятно.

Редактирано от Setfan
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БМВ щом е 6 цилиндъра е редови, там V-образните шестаци са кът(не произвеждат). Избора е голям, от 2.0 кубика до 3.8 па може и нагоре не съм напълно сигурен. Дизелите 6 цилиндъра също са редови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както колегите са написали Lexus is 200 е редови 6так,много надежден и здрав.Страхотен комфорт дори и сега след 15год.В момента съфорумници от Лекс обществото :) предлагат пълен Кит за компресиране и лекуват леката мудност :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...