Jump to content
5rov

Как решихте проблемът със слабото осветление за заден ход.

Recommended Posts

Имам проблем със светлината за заден ход,свети много слабо и почти нищо не се вижда.Някой слагал ли е лед осветление или нещо подобно.Моля да сподели снимки как се е получило и евентуално как го е захранил.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм си мислил да сложа нещо допълнително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега здравей. Да нямаш проблем с лампата. При мен си свети доста силно. Да не е сложена по-слаба лампа мисля, че беше 12V/21W.

Редактирано от Hanchko
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това: 

https://www.aliexpress.com/store/product/2-Pieces-T20-7443-SRCK-Pin-LED-21-SMD-High-Power-LED-Side-Light-and-Stop/513155_32279780476.html?spm=2114.12010612.0.0.519676beL14baU

 

За сега съм супер доволен, вади очи, лошо е само предполагам за задните автомобили:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен още като взех колата липсваше светлината за заден ход,за това лепнах една led с шлаух.

След две години вярна служба се предаде и спря да свети,като я сменя ще кача и снимка как свети.

Лентата е 14.4W на метър,а точно толкова се събира на джама.Свети мнооого силно,за това съм поставил допълнително копче за включване и я ползвах и за къмпинг осветление.

post-30556-0-55346800-1509772298_thumb.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От магазин за LED осветление в Люлин.

после открих много по-добър магазин:

http://www.krushki.com/

Имат всичко налично,компетентни са и отзивчиви.

http://www.krushki.com/index.php?main_page=index&cPath=66_69

Имаш избор,аз взех най-мощната(тогава беше 14.4w,сега виждам че има и 19.2w) НЕвлагозащитена и я сложих в специален шлаух с правоъгълно сечение.От двете страни запуших със силикон.Цената е за ролка 5м.,но продават и по 1м.

Шлаух не намерих в страницата им, но има влагозащитени ленти.Има и алуминиеви профили.

Само желание и въображение ти трябва.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря . Ще се възползвам. Във една фирма изхърят такива пласмасови правоъгални тръбички взех си няколко , лошото е че са 60 см.точно влиза лед лентата,проблема е че неможем да намерим ъгалчета за направим по фаровете . Ще го измислиме ние. Във люлин къде,за да се отиде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се вкара в термосвиваем шлаух за кабели има прозрачни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че няма да я пречупи,не съм го правил така,че не съм напълно сигурен трябва някой да се прежали

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също сложих led крушка и съм доста доволен. Осветяването, като цяло, е доста по-добро, но най-силно се забелязава вляво, където с обикновенна крушка беше почти тъмно.. 

 

 

Моята е този модел: https://www.aliexpress.com/item/CNSUNNYLIGHT-T20-7440-W21W-WY21W-9SMD-3030-LED-Car-Yellow-White-Turn-Signal-DRL-Bulb-Red/32829701862.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.YbbDLP

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама мойта колица няма на бронята никакви светлини и затова идеята на дохата ми хареса лошото е че нямам време. Вчера намерих 1час да я покарам малко офролд,доста добре се държи и на сняг и на лед . На кал незнам. Хубаво щеше да има бързи и бавни .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си смених лентата,но новата въпреки че е 19.2W според мен свети значително по-слабо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така разреших проблема, сега свети доста добре.post-23970-0-80320300-1512140713_thumb.jpgpost-23970-0-79672600-1512140724_thumb.jpg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също сложих led крушка и съм доста доволен. Осветяването, като цяло, е доста по-добро, но най-силно се забелязава вляво, където с обикновенна крушка беше почти тъмно.. 

 

 

Моята е този модел: https://www.aliexpress.com/item/CNSUNNYLIGHT-T20-7440-W21W-WY21W-9SMD-3030-LED-Car-Yellow-White-Turn-Signal-DRL-Bulb-Red/32829701862.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.YbbDLP

 

Днес при малко по-лоши условия видимостта отляво определено беше недостатъчна дори с led крушката. Въпреки, че крушката свети по-сило, рефлектора изобщо не насочва светлина наляво.

 

Аз така разреших проблема, сега свети доста добре.attachicon.gifIMG_20150129_153920.jpgattachicon.gifIMG_20150129_153510.jpg

 

В този случай предполагам, че си останал без заден фар за мъгла?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.12.2017 г. at 17:06, MIMO74 написа:

Аз така разреших проблема, сега свети доста добре.post-23970-0-80320300-1512140713_thumb.jpgpost-23970-0-79672600-1512140724_thumb.jpg

Колега,от десен волан ли си сложил,и трябва ли да се преправя нещо?Буксата пасва ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и моето решение

 

20171123_133045.jpg

Стоп от десен волан. Пунах кабел от левият, използвах кабелни обувки.

Редактирано от chavdarbs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна колеги. Втори колега, който премахва светлината за мъгла. Това дали е редно за сметка на добрата видимост назад. А може би вие не ползвате тази светлина при ситуации на намалена видимост. Не се заяждам просто отбелязвам.

Лека на всички.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, speedy gonzales написа:

Само да вметна колеги. Втори колега, който премахва светлината за мъгла. Това дали е редно за сметка на добрата видимост назад. А може би вие не ползвате тази светлина при ситуации на намалена видимост. Не се заяждам просто отбелязвам.

Лека на всички.

При 90% градско каране /поне при мен/ не мисля че светлината за мъгла е жизнено важна.Пък и Акорда е  добре осветен с четири светлини отзад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето и моето решение и без да оставам със светлини за мъгла

IMG_20171110_140412.jpg

IMG_20171110_140420.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моето решение на проблема - 9 диода по 3W всеки в общ корпус на цена от 16 лв (купувал съм го в Стара Загора). Захранването е от кабелите за задна светлина, а захващането е с един болт под легена в багажника след пробиване на съответната дупка.

Ъгълът на светене може да се коригира, като при мен наклона е около 45 градуса към земята, за да е по-концентрирана светлината точно зад колата.

И аз като колегата от горе използвах поставянето на диодите като възможност да се сдобия с втори фар за мъгла.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Редактирано от Nicolay Gerassimov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам същия проблем само че до буксата не идва ток.Бушончето беше изгоряло ,смених го но пак не идва захранване .Някой има ли електрическа схема или инфо къде да търся проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Стой като оригинално и свети отлично

20160412_092252.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...