Jump to content
marin88

Пречистване на двигател

Recommended Posts

Здравейте.Скоро правих регулаж на клапаните на моето харви и за мое учудване само 2 бяха мръднали леко.За сметка на това ми направи впечетление ,че целият е на нагари а наближава да сменям маслото и търся мнение как да го пречистя.Като съвет ми дадоха да налея нафта в двигателя и да поработи с почивки около 15 20 мин.Защо с нафта ,защото повечето добавки били на нафтова основа.

Редактирано от marin88

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нафтата няма да ти помогне. Механично почисти колкото е възможно. После има добавки които се сипват преди смяната на маслото. И най важното сменяй маслото на 7-8000 км. Тия 10 000 че и 15 000 км  са за някой дето си е намразил колата.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нагари в отсека на разпределителния вал не е нормално да има! Те са по буталата и елементите на горивната камера.

Може би имаш в предвид отлагания...

ето тук е обяснено детайлно за отлаганията по двигателя от некачествено масло, и/или не навременна смяна на маслото: http://www.oil-club.ru/sposobno-li-motornoe-maslo-myt-dviga/

Да стартираш двигателя с нафта, вместо масло, и да работи така е равно на убийство за двигателя!

Виж какво ти е препоръчал колегата Batvan.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на    dandilov      за линка 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо името на темата ми стои нелепо. Ако съм разбрал правилно колегата е видял мизерии от несменяно масло под капака на клапаните, защото няма друго какво да види. В първия момент си помислих за карбонови отлагания.

Така ли е?

Една-две снимки щяха да са от полза. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...