Jump to content
Bidjo

Мнения за зимни гуми

Recommended Posts

Трябва да обуя хондата с нови зимни гуми

Някой имали впечатление от FULDA KRISTALL CONTROL HP2 за Хонда ЦРВ 215/65/16?

В тестовете на ADAC им дават добри резултати за цената си?

Струват ли си или да се изруся още и да взема нещо по-горен клас
Другите които ми харесаха като шарка и малко по скъпи са vredestein wintrac xtreme s, но за тях няма тестове за този размер?

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. Аз карам с такива от 3 години. Честно казано може да се каже, че съм доволен. Но критериите са ми малко субективни, защото не съм карал с други гуми на тази кола. Може някой друг модел да се държи по-добре. Тествал съм ги в дълбок сняг и нямам забележки. В града също ми се е налагало по малките улички да излизам от коловози и да се качвам по тротоарите, също без проблем. Не съм усещал поднасяне при висока скорост по заснежен път, даже напротив, една нова година през Петрохан на утъпкан сняг, по завоите никъде не ми поднесе, даже доста добре излизаше от завоя при подаване на газ. Така, че давам + за тези гуми.

П.С. Между другото брат ми за един Фрийлендър тази зима си купи и той същите. Ще видиме той как ще се държи зимата.

П.С. Говоря за същия размер гуми и същия автомобил.

Редактирано от cucy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да обуя хондата с нови зимни гуми

Някой имали впечатление от FULDA KRISTALL CONTROL HP2 за Хонда ЦРВ 215/65/16?

В тестовете на ADAC им дават добри резултати за цената си?

Струват ли си или да се изруся още и да взема нещо по-горен клас

Другите които ми харесаха като шарка и малко по скъпи са vredestein wintrac xtreme s, но за тях няма тестове за този размер?

Тук има мнения на потребители и всички официални ревюта правени с тази гума: http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Vredestein/Wintrac-xtreme-S.htm

2016 AMS Winter SUV Tyre Test - 6th of 10 tyres - това е правено със 17", но не мисля, че има голяма разлика. Прави впечатление, че Ханкука се с справил по-добре а бриджстона по-зле  :biggrin: 

Аз конкретно досега бях с точно този бриджстон и същия беше на водеща позиция в други тестове.

Та не дръж много на тестове, повече гледай потребителите какво казват.

Впрочем за тестовете, вече изловиха някои прехвалени компании, че дават малко по-различни гуми за тестове от тези които после отиват в магазина....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. Аз карам с такива от 3 години....

Благодаря за мнението колега, само не ми стана ясно за кой от двата модела говориш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа извинявам се, наистина съм изпуснал да напиша. Става въпрос за Фулда-та.  :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с НЕКСЕН 205х70х15 и съм супер доволен . За парите си /112.00лв/бр/ са супер ! Миналата зима ,която беше доста дълга и студена ,с тях не съм имал никакви проблеми .Но ,всеки си има собствена философия и предрасъдаци ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, виждам че темата е доста интересна за собствениците на Црв 2. Бих искал да попитам някой пробвал ли е 215х70х16 понеже по подразбиране са 215х65х16, реално вдигам с 2.2 см диаметара има ли възможност да опират при обратен завой в предницата или при легнал полицай с оригиналните пружини? Благодаря ви предварително приятели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моят джип има лепенка 205/70R15 96T, 205/65R16 95T.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с НЕКСЕН 205х70х15 и съм супер доволен . За парите си /112.00лв/бр/ са супер ! Миналата зима ,която беше доста дълга и студена ,с тях не съм имал никакви проблеми .Но ,всеки си има собствена философия и предрасъдаци ! 

Какво намекваш  с това за философията и предрасъдаците.Четем ревюта,гадаем,пазаруваме,рискуваме,пробваме и пишем тук.

Обаждаш се на колега,отивате на кафе,пробвате гумите на спирачен път в завой и на драг в завой,Еднакви условия еднакви коли.Пишете резултата тук.

Като сравниш Нексена с Континентала аз знам после кое ще отиде в печката...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, скоро ще захладнее.

Темата при мен е на днеевен ред.

Трябва да глася зимен комплект и също ме вълнува Fulda 215/65R16.

Карал съм 4 сезона със Fulda 185/70R14 на лек автомобил с предно и не съм имал грижи в усложнена зимна обстановка.

Като цало здрава гума без балони и кривини. 

Някой с актуална информация за 16-ките?

Допада ми ценовия клас, щото тая година сме "1-ви клас", а и на скоро се ръснах за джанти и бюджета придоби червникав оттенък... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://autospot.bg/продукти/1/гуми/46878/gislaved-euro-frost-5-215-65r16-98h

GISLAVED Euro*Frost 5 215/65R16 98H

Втози ценови клас вече две зими като по предната беше тук по люта и един месец имаше голям снаг от към 30 тина коли пред блока само аз излизах и се прибирах.

Псна ми да им правя път и места за паркиране накрая я пакирах върху една пряспа никой не го зае това място,ще изкара и трета та и четвърта зима.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тези също ги заглеждам, но са F/C/71db срещу B/B/71 за Fulda.

Колко може да се разчита на тези индекси, е друга тема...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На същата кола със всесезонки Vredestein Quatrac 5, на около 30 000 км, ще им бъде трета зима.

Да не казвам голяма дума, ама почти не са мръднали. Ако ще влизаш и излизаш от преспи пред блока са перфектни. И не само.

Харесвам златната среда, особено с добро съотношение цена-качество и според мен тези конкретно попадат в нея.
Е, по нагорнище не сме силни с това нашето 4х4, пък ако ще да обуя зимно Конти. :) 

 

Сега не знам дали заради тъпанарите в Маргел, които ме изментиха веднъж или заради самите гуми, но задна лява все ми спада след определено време. :)

Ако беше от гумите предполагам и останалите 3 щяха да спадат, а по принцип държат налягане.

 

Ако тея Фулди, които ги обсъждате, са по 150 лв бройката - ми не ми попадат в графа бюджетни нещо.

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са бюджетни... нали говорим за златната среда?! Там са някъде в калабалъка.

А и заглавито е реномирано. В  ачалото на миналия век стартират с галошки за детски колички и каручки. 66-та стават част от Goodyear group.

 

P.S. не всички гумаджии чистят борда, където залепва гумата към джантата, други не го правят качвствено. Алуминия окислява.

Резултата е здрава гума, здрава джанта, вентила на 6, вечерта след работа едната гума долу. Може да не се случи 5-6 месеца, но може и в седмицата 2-3 пъти... класика.

Редактирано от Glavanov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, Glavanov написа:

Допада ми ценовия клас, щото тая година сме "1-ви клас", а и на скоро се ръснах за джанти и бюджета придоби червникав оттенък... :cool:

 

Аз заради това го писах. :) Иначе да - в златната среда са според мен.

Фулди-те са добри зимни гуми, има доста доволни хора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
11 hours ago, Glavanov said:

Да, тези също ги заглеждам, но са F/C/71db срещу B/B/71 за Fulda.

Колко може да се разчита на тези индекси, е друга тема...

Ако имаш дълги преходи зимата да но моите са само в града а гумите се държат много добре на сняг за икономия на горива няма как да искам като колата тъкмо загрее трябва да я спра.А за 71db при летни и зимни според мен е ръзлично може да е заради по меката гума но пък студа я втвърдява допълнително,аз съм с 1ген при теб трябва да е по обезшумено.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фона на 220-30лв. за conti/goodyear/michelin/dunlop... са си направо бюджетни.

Там е тя, че предимно карам на дълго, щото работя на страни.

Тук вече шумът и разхода са от значение.

Карал съм ген. 1 наколко месеца. Двойката е една идея по-обезшумена, но относителна работа.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...