Jump to content
balin

Има ли HONDA CR-V 2008 г. USB port ?

Recommended Posts

Здравейте колеги, понеже чета тази статия :

 

http://www.auto-press.net/a:%D0%A2%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0_Honda_CR_V___%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82_%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80_%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%82

 

но никъде не мога да намеря около жабката такъв USB port и искам да попитам имат ли всички Хонди 3-та генерация такъв вход или не ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май става въпрос за фейслифт 2011 година най-богатото оборудване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямат го всички.Започват да го слагат на фейслифта още от 2010 а не от 2011 и го има за всички оборудвания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямат го всички.Започват да го слагат на фейслифта още от 2010 а не от 2011 и го има за всички оборудвания.

Нямат го всички фейслифти, само най-високо оборудване, другите имат AUX.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Нямат го всички.Започват да го слагат на фейслифта още от 2010 а не от 2011 и го има за всички оборудвания.

Нямат го всички фейслифти, само най-високо оборудване, другите имат AUX

Хи хи е как тогава моята го има?И ако прочетеш статията никъде не пише че е само за най-високото оборудване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2007г. и го няма. Има само AUX, но песните не звучат добре през него :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази тема и пост № 8 съм го снимал този USB порт:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=100650

 

И не е задължително да е топ ниво ,за да го има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Нямат го всички.Започват да го слагат на фейслифта още от 2010 а не от 2011 и го има за всички оборудвания.

Нямат го всички фейслифти, само най-високо оборудване, другите имат AUX

Хи хи е как тогава моята го има?И ако прочетеш статията никъде не пише че е само за най-високото оборудване.

 

Явно е с по-високо ниво на оборудване и затова го има. Дали най-високите 2 или 3, не им знам колко са нивата го имат, все тая. Отговора продължава да е: нямат го всички, нито фейслифти нито преди това! Ако някой му се спори да вземе 2 бири да му докарам да види!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята беше Елеганс 2012(т.е. средно ниво) и нямаше USB.

Имаше само AUX.

 

Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея, какво е нивото на оборудване при мен ( 2011г.  феис , но не е най-високото със сигурност )  , обаче  имам това USB в горната предна жабка.  Даже имам фабрично и още едно USB, което е в жабката между двете предни седалки, но за жалост и двете не работят, защото сигурно са ги отрязали ,като са сменявали фабричната музика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е Елеганс и имам USB порт в жабката и работи. Фейслифта е 2011.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно дали е заложено като опция в самата аудио система поддръжката на USB за ниво Executive. Ако това е възможно ще бъде лесно прокарването на кабел, въпреки че остава въпросът с управлението на самите файлове и папки в USB-то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на това https://www.aliexpress.com/item/USB-CABLE-ADAPTER-AUX-2008-Onwards-for-Honda-Civic-Jazz-Fit-CR-V-Accord-CR-Z/1864442995.html

това е преход за USB ,ако колата притежава буксата отзад не виждам причина да не тръгне.Но все още незнам как се вади медията за проверка наличността на буксата,предполагам щом има коли 2008-2009 с такава букса значи че я има всеки на самата навигация като заготовка.Някои ако има снимка отзад на неговата моля да сподели

Редактирано от todor88

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази букса няма да стане. За сивик 8ма фейслифт има изваден порт в подлакътника и за него се закача този кабел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моето црв 2011 с най-високо ниво на оборудване имам в малката жабка пред пасажера. От навито избирам на aux

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този кабел го гледах и го дават че ако на навито или сд -то имаш букса,може да се закачи   ,ето тук е показано,само където кабела е на по-висока цена https://www.amazon.com/Cable-Adapter-Honda-Vehicles-Accord/dp/B00E9IHWIW

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сивик е в подлакътника със сигурност . На црв не знам , но е двоен дин , а на снимката е един дин. Интересно е от каква кола е снимката от обявата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми незнам,но попаднах на много обяви и на всички пише проверете на гърба на навигацията имате ли буксата.А попринцип на тези с тази букса нали от плеера тръгва така че какво чудно има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудното е , че на плеъра буксата е друга. Лично съм свалял на сивик 2006-2011. От там влиза в една кутиика , после излиза друг кабел до подлакътника на който закачаш тази от твоята снимка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@todor88 , моля да си попълниш коректно профила, че така нито от него, нито от думите ти става ясно за кой модел на Хонда точно говориш.

 

@mafyata , евала, издигна ми се в очите след сагата с дисковете. Казвам го без ирония.

 

А сега и аз по темата - на CR-V 3-ген 2007 най-(ама най-най)-високо ниво на оборудване няма USB в малката жабка. Този кабел, който го показвате много ми прилича на удължител за USB (то самата му мъжка букса си прилича на USB), а не емулатор или подобно.

 

Ето нави от американче пре-фейс (не виждам видима разлика от европейската версия) и там не виждам такъв порт отзад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимката отзад на плеъра от обявата , която си дал - 2рата букса от дясно , на ляво , най-отгоре. Такава се използва масово в плеърите на хонда след 2005г някъде. За тази букса говорих за сивика. Ако си без нави (на сивика) е празна , ако си с нави ти трябва Y кабел , разклонител. Към тази букса се закача cd changer , usb модула. А към този usb модул се закача кабела на колегата. Води се подготовка за usb. Трябва ти само този кабел и го закачаш в подлакътника. Буксата на този кабел е специфична , не е мъжко usb, от другата страна е стандартно женско usb , за да си закачиш флашката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Zlatozator благодаря за коментара. Както видя и тази година не даваха да се споделят линковете , на хора , които не са платили. Просто бях колегиален към gpsunderground. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, темата е стара, но актуална! Тъпо ми е,че и в моята няма Usb порт, мислех си да монтирам някакъв четец в жабката под лакътника и да го вкарам в AUX, но колегата твърди, че звукът не е добър и логично от цифрова информация минаваме на аналогова. И да попитам зад панела на навигацията при CD-то има гнездо, на което пише PC CART. Знаете ли какъв носител става там/ че ми изглежда като дискета по размер де/ не дай си Боже. И дали знаете за някакъв преходник от там към нещо по нормално да не кажа модерно, на пример  sd karta, usb или това няма нищо общо с мултимедията? А смело ли е да се надявам в aux буксата да има вход за два аудио канала и видео, примерно да се включи декодер за ефирна цифрова телевизия. Абе от всичките екстри ме кефи само камерата за задно виждане, ама и там поне да мереше разстоянието до преприятствието.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е преходник от Compact Flash карта към PCMCIA. Вчера инвестирах в това: https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.6.2.4cbd4c4drG4iqC&orderId=93710673843003&productId=32818916083

В комплекта има CF карта 2 GB, колкото дават в упътването на CR-V то, че се поддържа. Някъде четох, че и 4 GB се поддържат, но цените на CF картите са много солени, а и максималният брой песни на един носител са 999, горе-долу колкото може да събере една карта 2 GB.

В нет-а се предлагат и преходници от SD карти към PCMCIA, но те пък са по-скъпи, а и реших да заложа на сигурното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От линка ми излиза '' NOT BE FOUND" Но поразтърсих по али експрес по твойте определения на нещата и ми излизат някакви преходници за около 2-3 долара, за това ли говориме?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, явно трябва да имаш регистрация в Али-Експрес, нищо не ти коства да си направиш.

Цената на преходника заедно с CF карта 2 GB е 14 долара. Да, 2-3 долара е цената само на преходника, ама като се разтърсиш за CF карта, удряш греда. Та затова избрах такава комбинация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се пробвам пак, регистрация имам, доста парички съм потрошил там. Благодаря  ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа, че комплекта при мене дойде. Нещата се получават, можеш да избираш музиката по папки, по песни, абе като хората. Благодаря ти за правилната информация. Сега ако мога да постигна системата да изписва телефонният номер, който ме търси, ще бъде супер! Ако някой го е постигнал, моля да сподели!

Редактирано от emonai

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.08.2018 г. at 1:46, madrigal написа:

Ееее, явно трябва да имаш регистрация в Али-Експрес, нищо не ти коства да си направиш.

 

Просто линкът не е правилният. И без да го отварям се вижда. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, ха стана , като развален телефон, след като публикувах, че комплекта е при мене, ме посъветваха да си наптрава регистрация в Али-то.(П.П сега видях, че е цитат ) Нищо де, но ето и съмненията ми: От като съм  с compact flash в мултимедията, дисплея ми забива няколко пъти-подсветка има, а на матрицата нищо. Иначе звук ОК. Само излиза каквото вижда камерата за заден ход. Като върна ключа и пак контакт, всичко си е на мястото. Е ще я пъхам само, когато ми е нужна. Абе от към екстри нещо  honda- та  ми нещо не случи: Сензорите за дъжд и светлина не действат, предните датчици на парктроника са винаги засенчени, с каката от телефонна нещо рядко се разбираме в повечето случай ми вика "pardon",/е то и моето произношение е меко казано шопско/ но иначе като кола ме кефи доста за тези три хиляди, който сме заедно със "скъпата";)

Редактирано от emonai

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, сори за глупавия съвет - аз не съм много активен там, та е възможно да съм написал някоя глупост. По-тревожно е това, което си споделил за забиването. Ще се експериментира с различни карти с различни големини, ама като дойде колата. Че тя засега си стои в автосалона, капарирана е, но се чакат едни документи от Испания - не знам дали и при внос от други страни е така :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, за CRV, 2007 година има ли някакъв шанс да се сложи USB? 

IMG-c3e5f8f06f05a022d4de4022fb486434-V.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...