Jump to content
DOXATA

JDM* - Некоректен "колега"

Recommended Posts

Ще каже, че си го свързал на обратно и си го опукал.

Между другото, има чудесни волт метри, за 15-20 лв. Дават ги и за лодки, херметизирани. Аз съм с такъв от над 2г. Никакви грижи.

Редактирано от goldbyrk
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да каже каквото си поиска,но "колегата" от седмица пуска теми за неща по колата си,които сам е повредил,очевадно е кои го е опукал.Достатъчно е да се погледне бегло на въпросите и начините на задаване,за да се разбере колко са му техническите умения и познания.

От проведения чат вчера с него ми стана ясно че няма да си поеме отговорността.

post-30556-0-91453200-1508988670_thumb.jpg

post-30556-0-66488900-1508988680_thumb.jpg

 

Грозна работа за смешни пари.

Не съм за парите,а за отношението.

Волтметър ще си купя,не ми е проблем.

Но за съжаление     

                         „Хора много,човеци малко”

                                     

                                                                  Цветан Давидов Толев VІІІб   

      

Колега от форума продава нови волтметри по 20лв.,аз взех тези уреди защото бяха комплект. :puke:

 

Модераторите и админите имат ли мнение по въпроса?

Редактирано от DOXATA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето лично мнение е, че ние нито сме арбитър, нито трябва да взимаме отношение.

Ти казваш "не работи", той казва "ти си го изгорил" и какво правим?

Тези неща се уреждат помежду ви, а разделът е създаден за да можем да похвалим/се оплачем от някой потребител. Също като раздела за сервизите.

 

Ти какви мерки предлагаш да вземем срещу колегата JDM*?

Да кажем, че ако е системен измамник да го "отлъчим" от форума...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам мнение по въпроса. Като администрация какво мислим и какво можем е написано в правилата.Който го интересува  да ги прочете.

Като Хондафен нормално е при такава ситуация да се поеме групова отговорност ида се разделят разходите по щетите.

Този волтметър е такъв боклук,че може и при транспорта да се прецака,но ако го върнеш на производителя ще иска протокол от сервизен специалист.Това пък ще струва повече от колкото самия волтметър. Което ни връща пак към споделената отговорност.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги има две страни, то е ясно.

 

Вчера му разглеждах профила на въпросния "колега". Ами за няколко месеца само въпроси. И то всичко в нова тема. Колкото са му постовете, горе-долу толкова са му и темите. И количеството далеч не е без значение за качеството... Дали е помогнал на някой с отговор междувременно? Не! Дано не обиждам някого, но всичко това може отразява факти, които могат да се видят от всеки, а не личното ми мнение.

 

Лично аз съм продавал на DOXATA едни тонколони, свалени от моята кола. Ако беше писал, че не работят, аз нямаше да го приема, само защото съм 100% убеден, че когато ги свалих работеха и са съхранявани както трябва. Но пък щях да изляза пред всички и да заявя същото, защото за себе си знам, че казвам истината. И точно в тази връзка тъпото е, че продавачът в случая не драсна един ред по въпроса. Пък беше активен тези дни - за вчера и онзи ден - общо 4 (четири!!!) нови теми.

 

Дали можем да боднем темите като важни? Поне тези с неизяснени негативни отзиви, където даже няма отговор от другата страна? Струва ми се, че това е най-малкото, което можем да направим. А какво трябва - то е ясно, че всеки ще си има свое тълкувание. За момента, според правилата на форума, черно на бяло - нищо.

 

Закачам темата като важна, докато JDM* не отговори тук. Дано не е в нова тема.

 

И предлагам да закачаме така всички теми с негативни отзиви, до момента в който отсрещната стана (стига да е член на форума и сделката да е станала посредством тема в него) не отговори в нея.

 

Edit: @DOXATA, надявам се да работят колоните, вярно! :D

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е наистина да не е знаел,че е дефектен уреда,но това не оправдава колегата JDM,да не драсне два реда от уважение и достойнство да изясни ситуацията представена само от едната страна.Пък вкрая на краищата 20лв.са да му се не види.Не би трябвало даже и тема да става!Винаги има начини, по които да излезнеш с достойнство и взаимно разбиране от подобни ситуации.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Златозаре колоните са перфектни,скоро ги смених с някакви уж по-хубави,но не ми остава време твоите да ги пусна в продажба.

Преди време продадох един кардан на колега от Плевен.След няколко дни ми се обади майсторът му и каза че каретата са здрави но маншонът по средата има дупка и това го притеснява.

Взех си кардана и върнах парите на колегата.Според мен и двамата останахме доволни.Аз че не прецаках колегата,а той че не хвърли 180лв за нещо което не го устройва.Не мисля че загубих нещо,напротив спечелих.

Кардана го пуснах за 120лв и описах проблема и се купи същата седмица.

На друг колега изпратих част до Кърджали с уговорката да ми я върне ако не му върши работа.Върна я,само си покри транспортните разходи.

Пари се изкарват,достойнство и честност НЕ.

Ако си мишкар и тарикат на дребно,така и ще си отидеш-като цървул.

 

"Счупи ми се крушката вътре в лупата как да я изкарам "

"Колеги развалих си бутона за огледалата ще стане ли от друга такава хонда като моята "

"Разглобих я да и сменя диодите че не светиха и не мога да я сглобя"

"Колеги къде мога да намеря това (фланец) ли как е нарича :crazy: Трябва ми за направата на генерация да не развалям моето  че след време като ми омръзне да бръмчи по лесно да стане смяната пак "

"Искам да си сложа уреди за измерване налягане на маслото и за температура на маслото. Как се свързват на нашите коли ?"

"мен ми казаха за някъв сандвич плейт навивал се на мястото на масления филтър и на този плейт завиваш филтъра "

 

"Къде трябва да свържа измервателните уреди, за да се тръгват само когато дам на контакт ?"

 

Твърдо съм убеден че ръчичките на "колегата " са на едно място на което слънце не огрява,и няма сила която да ме убеди че не го е повредил волтметърът.

На 08 ги купува,на 10 пита как се свързват и на 18 вече не му трябват???

Неграмотността няма да я коментирам.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях му ги разгледал и аз темите по-рано днес и също бях на мнение, че ги е издумкал и затова ги е шитнал.

Ама пак казвам, че тези работи се решават между двете страни.

 

Пазаруване по интернет винаги крие рискове, аз колко съм се парил... Това, че е "колега от форума" кога е било критерий, че е читав? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако волтметъра се разглобява ,можеш да ми ги пратиш да го ремонтирам.Безплатно естествено...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за предложението Маркони,но не си заслужава.Наистина като цяло е боклук,а и се разглобява само насилствено. :tooth:

Не че ще отчитат кой знае колко,монтирах ги по-скоро само за гъдела.Иначе бих се радвал знаещите да предложите някакви горе-долу прилични уреди на 52мм. и със затъмнено стъкло.При всички положение в скоро време ще монтирам по-читави.

 

И понеже "колегата" искаше да види как  е станало.

 

post-30556-0-23762200-1509078432_thumb.jpg

post-30556-0-54415200-1509078447_thumb.jpg

 

Не е идеално,но става.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DOXATA, виж от ауди 100/А6(Ц4-5 или както там се водят, първите 100тици и А6ци) уредите как ще ти се сторят, всички имат такива уреди и може да ги намериш на доста ниска цена, не са с тъмно стъкло както искаш, но са доста читави и точни, с пъти по-добре от китайските боклуци. Просто идея!

Редактирано от dctR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако смяташ че това:

https://www.olx.bg/ad/voltmetar-dc-6-30v-za-vgrazhdane-v-avtomobil-kamion-kola-karavana-ID5EvCg.html#fb0e4c3ed0

 

е "китайски боклук", ще те разочаровам. Ползвам го над 2г. Показва много точно, сравнявам го с измерване с качествен волтметър, като показанието няма никакви отклонения. Не се нуждае от собствено захранване, добра сглобка, широк диапазон на измерване, ниска цена. Това от аудито ще е на годинки, та ще е нужна профилактика, за да покаже възможностите си - не си струва втора ръка. Това което съм постнал, се продава и със затъмнена капачка.... Водоустойчив, подходящ за монтиране на лодки и яхти, директен монтаж в отвор, с гайка отзад и т.н и т.н.

 

https://www.olx.bg/ad/vodoustoychiv-voltmetar-za-avtomobil-mototsiklet-lodka-i-dr-ID6VIxf.html#fcf66ab65c

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за предложените цифрови,те наистина показват с по-голяма точност.Но аз искам стрелкови на 52мм. със затъмнено стъкло.На моята снимка личи каква визия търся.

Въпреки че спокойно мога да заменя стрелковия волтметър с дигитален като на goldbyrk   ,а на негово място уред за смесите да кажем.

 

Боклуците които си купих са ето тези

https://www.olx.bg/ad/izmervatelen-ured-voltmetar-ID6vSLL.html#47232c5e7f

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесен начин за ОВ !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е, че прадвача не поел и ициатива да се свърже по тел с купувача, за да изяснят ситуацията. Варианти има, само желание да има.

 

Не е нужно да си уЧен, за да разбереш от ситуацията, кой е постъпил подло.

 

Ще е досадно, но ще е хубаво когато е техника, да се качва клипче на продавания артикул, как работи (до колкото позволява артикула).

Винаги може да се „излъже” системата, но мисля че е добре да го има.

 

Аз лично винаги, когато купувам/продавам 2—ра ръка, имам уговорка ако не работи, да се върне.

Аз за себе си винаги проверявам по няколко пъти преди да опаковам, дали е ОК, има ли евентуално нещо неописано, и ако има звъня и питам ОК ли е, или не да го пращам. Това не се е случвало, защото детайлно описвам винаги, продаваното.

 

Все пак ако не криеш нищо, и не целиш измама, винаги ще си изчерпателен и ще търсиш контакт, било с продавач, или купувач.

Аз винаги звъня да питам, получено ли е, всичко наред ли е, звъня, не пиша.

 

Това е от мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много точно и ясно написано,обаче така постъпваш ти и много други разбира се.Мишкарите вече стана ясно как постъпват.

И после пускат тема за някой друг че ги е преевал.

 "На каквото си постелеш на това ще легнеш"

Честито на печелившите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:tooth: 

доста жалко изпълнение. 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се никой не си е помислил че аз съм замесен.

Съдбата има пръст.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде стига вече с коментарите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...