Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, от 3 седмици съм горд собственик на Хонда Сивик. И имам няколко въпроса, за обслужване на автомобила.

Тъй като след може би месец два в най-добрия случай ще ми се наложи да сменям ангренаж, искам да попитам за добър сервиз в София. Днес се обадих на Бултрако но ми обявиха една доста голяма сума близо 1000 лева за смяна ( ангренаж, ролки, водна помпа, още 2 ремъка имало и към тях ролки и обтегач), разбира се с гаранция и оригинални части. Искам да попитам за сервиз с по-земни цени.Защото ми се струва доста.

И второ, искам да сложа и газова, и искам да ме насочите, към читав майстор, при който няма да ходя всяка седмица за пренастройка на газовият компютър. Така де, слага го и го виждам, за смяна на консумативи само(или това е само мираж в днешни дни).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

( ангренаж, ролки, водна помпа, още 2 ремъка имало и към тях ролки и обтегач)...

И второ, искам да сложа и газова...

 

 

Какъв е двигателя? дизел/бензин? Ако си с бензин, май малко са те засилили с тези допълнителни ремъци ролки и обтегач.

Ако сменяш и водна помпа, сигурно и нов антифриз са сметнали за тези пари.

Редактирано от Setfan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам, се че не съм казал, двигателя е 1.4 90 коня, бензинов

Не знам как ми я сметнаха тази цена. Но ми се струва адски завишена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях на 1.6 бензин лятото, ангренажа го намерих оригинален на Хонда от ибей (по случайност) за 50 евро, водна помпа Aisin на някаква мега промоция за около 20 евро и обтяжна ролка NSK - към 75 евро. Това е всичко по анренажа. Имаш и един пистов ремък, който се обтяга с динамото и това е. Нов антифриз оригинален от Англия ти е към 60лв. Мои съвет е да си напазарувап сам частите и да си намерип добър майстор само.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...