Jump to content
SOA1985

Блутут акорд 2.4 фейс Помощ !

Recommended Posts

Така навигацията е на английски , на борда е на английски. Ама като натисна слушалката на блутута мацката ми говори на френски , може ли да се смени на английски ? Защото иначе гласовите команди трябва да са на френски , така си мисля аз !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да й кажеш 'Phone Setup' въпреки френския...

 

Sent from my PH-1 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук е обяснено за 8-ма генерация, но предполагам, че и за 7-ма е същото.

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=104660&hl=english&do=findComment&comment=1057495767

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=90322&p=1057447455

 

А тук е по-подробно на английски.

https://hondakarma.com/threads/honda-hand-free-telephone-hft-user-guide.390/live?page=1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To change from French to English, do this:

1. Press and release the Talk button. After the beep, say ‘‘Changer Langue.’’ The HFL response is, ‘‘English or Français?’’

2. Press and release the Talk button. After the beep, say ‘‘English.’’ The HFL response is, ‘‘You have selected English. Name tags that were stored while in French mode will not be accessible in English mode. Would you like to continue?

3. Press and release the Talk button. After the beep, say ‘‘Yes.’’ If there are no paired phones without English name tags, the HFL response is ‘‘The language has been changed. Returning to the main menu.’’

 

http://www.crvownersclub.com/forums/14-problems-issues/7974-french-woman-my-phone.html#post83363

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва директно с натискането на слушалката да кажеш ¨English¨ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От френски на немски стана без да съм казвал нищо на немски език ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще стане . Леко по - леко взе да проговаря на Английски. Благодаря Ви Колеги !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз успях да сменя моя на английски от борд компютъра, който се отваря когато колата е спряна. Задържаш инфо бутона, и вместо да ти покаже само ограничителите, ще ти отвори разширено меню. От там имаше нещо от сорта на Language/System language, който се сменя на английски. При смяна на тази настройка блутута също се променя, но ако не се получи, метода на h5rov също работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених езика. Вече получавам и обаждания. Остана да отработя аз как да набирам номера...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз успях да сменя моя на английски от борд компютъра, който се отваря когато колата е спряна. Задържаш инфо бутона, и вместо да ти покаже само ограничителите, ще ти отвори разширено меню. От там имаше нещо от сорта на Language/System language, който се сменя на английски. При смяна на тази настройка блутута също се променя, но ако не се получи, метода на h5rov също работи.

Грешиш.

Блутута няма нищо общо с борд компютъра и е невъзможно да му се смени езика от менюто на километража. От това меню се сменя езика само за показваната информацията от дисплея на километража. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набирането е малко смотано.

Единия вариант е да ги имаш въведени в указателя на колата.

Това което правих аз е като набера през телефона, след като отсрещната страна вдигне да натисна иконката за блутут на телефона и да прехвърли разговора в колата.

Има доста изписано по този "проблем", дори го водят проблем с операционната система на телефона защото при някои ос-и си прехвърля автоматично.

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз успях да сменя моя на английски от борд компютъра, който се отваря когато колата е спряна. Задържаш инфо бутона, и вместо да ти покаже само ограничителите, ще ти отвори разширено меню. От там имаше нещо от сорта на Language/System language, който се сменя на английски. При смяна на тази настройка блутута също се променя, но ако не се получи, метода на h5rov също работи.

Грешиш.

Блутута няма нищо общо с борд компютъра и е невъзможно да му се смени езика от менюто на километража. От това меню се сменя езика само за показваната информацията от дисплея на километража. 

 

Може и така да е. При мен се сменяше постоянно на испански и с гласови го въртях, но като го врътнах от това меню на английски си остана така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз с въпрос. Всички функции на блутута работят, но при Phone Setup -> Pair колата не открива телефона (пуснал съм discovery mode на телефона). Предполагам блутут модула си е заминал, но ако някой може да каже нещо по въпроса ще е добре. :)

Редактирано от kalin.zlatarov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо пробвай и с друг телефон, че може и от телефона да е.

При мен SGS4 не го иска, но LG G4 си работи без проблем.

Виж и дали самият телефон открива HFT.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо пробвай и с друг телефон, че може и от телефона да е.

При мен SGS4 не го иска, но LG G4 си работи без проблем.

Виж и дали самият телефон открива HFT.

Опитах с друг телефон, но не се получава. Също и от телефона гледах дали го открива, но не го намира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз с въпрос. Всички функции на блутута работят, но при Phone Setup -> Pair колата не открива телефона (пуснал съм discovery mode на телефона). Предполагам блутут модула си е заминал, но ако някой може да каже нещо по въпроса ще е добре. :)

Надявам се да не съм прав, но това беше първата стъпка преди да се развали при мен.

 

Не искаше да се пиерне никакъв телефон. Всичко правех както трябва, но така и никой телефон не намираше BT на колата.

Втората стъпка е да спрат да ти работят Talk button-ите.

Трета е вече да започне да бута акумулатора.

 

Пак да поясня, това беше при мен. След това реболинг, смяна кондензатори.. работи за 2 седмици и отново туш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията колега. Мисля да го откача направо, за да не бута акумулатора и да се приключва. Няма да е българска кола ако всичко и работи. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не съм много навит да го правя, че може да се запаля в движение. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен Ново 20 ! Когато ми се обадят и аз вдигна , телефона на човека му пращи и не се чува никакъв сигнал. Обаче той като каже нещо от телефона си , аз го чувам в колата , но когато аз кажа нещо другия не го чува на телефона, само пращене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандартен проблем при прецакан микрофон - разглабяш наместваш и си готов!

 

Sent from my PH-1 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...