Jump to content
skateisnotcrime

Високи обороти, чека свети.

Recommended Posts

Привет на всички.

Преди 2 седмици ми светна чека, когато спрях да изчакам колона от коли. При въпросната ситуация бях на газ (обикновено газово). Изгасих колата , запалих на бензин и обърнах пак на газ и след 10 15 секунди пак светна чека и ми прави впечатление , че държи високи обороти на празен ход (2000 - 2200). Ако я запаля на бензин и я карам на бензин го няма проблема , но обърна ли на газ и оставя ли я на празен ход държи високи обороти и светва чека. Когато мека свети и обърна на бензин ситуацията не се променя (трябва да я изгася и да я запаля на бензин за да се оправи). Не забелязвам да има някакви промени във вървежа. Когато окъсихме буксата за да видим кода на грешката, даде 17 грешка. Чудим се дали не е от изпарителя нещо, да бърка компютъра на колата, да трябва да се настрои нещо?

Мнения?

Благодаря предварително и поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте пак коя грешка вади.При обръщане от газ на бензин и обратното при работещ двигател няма как да изчистиш грешката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж да не ти вкарва въздух от някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги колата се оправи от самосебеси. Отдавам го на лошо гориво. За номера на грешката сме сигурни. А как мога да проверя това с въздуха?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VSS - vehicle speed sensor.

 

Фена ги знае наизуст, ако види темата ше каже какво се прави точно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е VSS, то скоростомера няма да ти работи и трябва да се смени сензора за скорост, няма общо с оборотите. Когато не работи VSS и V-tec също не работи.

Редактирано от teodor_tsonev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той оборотомера ми прескача от както съм я взел и не показва много правилно от време на време, ми се струва. Другото което ми направи впечатление когато светеше чека беше, че не светваше лампата econo.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма и да светне ,ЕЦУ то отчита грешка...

 

П.П : също така си следи ВСС-а и коригира оборотите ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си буксата на VSS-то, обикновено проблема е там, а не в самия сензор.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно. Особено ако се оправя от само себе си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при положение,че в момента няма проблем , как според вас мога да приверя дали е от там? Да я разместя ли какво ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е VSS сензора няма да ти работи скоростомера, както вече казах, а не да имаш проблеми с оборотите или оборотомера. Скоростомера отказвал ли ти е? Когато не работи VSS сензора освен скоростомера, не работи vtec-a и не свети еконо лампичката. Може да пробваш да почистиш буксата с контактен спрей, но едва ли ще се реши проблема. Моят сензор прекъсваше, една седмица работеше, две - не. Пръсках буксите, но не помогна. Смених го и се оправи. На старият се бяха износили зъбите на зъбното колело. 

Ето линк към отстраняването на проблема 

Редактирано от teodor_tsonev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и се извинявам , че съм се объркал (скоростомер -оборотомер) . Скоростомера си е наред и когато го имаше проблема, пак си работеше правилно. Но оборотомера си прескача.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...