Jump to content
brokofil

Въпрос за размер гуми

Recommended Posts

Здравейте колеги, ще сменям гумите скоро и ми се иска да сложа 195/65/15 защото са по-масови и ще возят по-меко. Въпросът ми е дали ще станат за седма генерация 5 врати? Някой слагал ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е масовият размер за ВАГ колите, аз мисля, че е възможно да опират някъде, защото идват по-големи като диаметър. Освен това колата ще ускорява по-бавно, и ще лъже в показанията на скоросста(ще показва по-малко от реалната скорост). Аз съм с 205/50/16 и се чудя за зимни м/у 195 или 185 / 60/ 15.

Редактирано от Setfan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с летни 195/65/15 и няма проблем. Зимните са ми стандартните 195/60/15 и не намирам разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за ускорението не го схванах,а що се отнася до разликата в скоростомера,тя е 3км/ч което е нищо. Backstage, мерси ! Слагам зимни 195/65/15 ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ускорението - с по-голям диаметър гуми колата ускорява по-бавно, отколкото с гуми с по-малък диаметър, но максималната скорост ще е по-малка с по-малките гуми. Но тук се говори за малъка % разлика, може би при дизелова кола да не се усеща.... иначе при мен в момента ми показва на таблото с 8 км/ч повече от скоростта по GPS.

 

Напиши отзиви след като монтираш, за други колеги ако се интересуват и чудят :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително ще напиша,надявам се да не опират някъде :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с 185/ 65/15 зимни. Никакъв проблем с опиране , ускорение и прочие.Само малко ми стърчи ръба на джантата, и за това си търся джанти 15/5,5J. Мисля , че е по добър вариант за зимни от 195/65/15. Лично мнение, зависи и в какви условия се кара - за сняг е по добре по тънка и по висока гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

185/65/15 стават,защото диаметъра се компенсира от  широчината на гумите. Затова питах за 195/65/15 ,защото не съм сигурен дали няма да опират някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не опират - гарантирано. А това за ускорението ще да е в някакъв едва доловим процент. После ще снимам как стоят на колата 65-ците

Редактирано от backstage

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я карам откакто я имам със зимни и летни 195/65/15. Всъщност дойде с летни 195/60 и ги карах едно лято. Не намерих разлика в ускорение, поведение и т.н. Не са ми опирали никога гумите нито отпред, нито отзад. Дори натоварена с 4 човека + багаж.

Само като сложа зимните първата седмица ми е по-странно, понеже каучука е по-мек и вози една идея по-комфортно.

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Ицак! Купувам 4 броя Унироялки зимни и ги мятам на джантата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Лично мнение, зависи и в какви условия се кара - за сняг е по добре по тънка и по висока гума.

Напълно съгласен с това мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за снимките колега!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не опират никъде, и предвид състоянието на родните пътища, стигнах до извода , че и аз ще слагам 195 / 65 / 15 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В книЖката към колата ги дават но също пише че не се предлагат съвместими вериги за сняг, има вериги от плат вече. И аз карам с такива но си знам че реалния разход е с 3.1% по малък от изчисления

 

Sent from my A700 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реалният разход на колата, ама наистина реалният, се смята пълно-пълно, на една и съща бензиностаниця, на една и съща колонка до първото изключване на пистолета с пълнене до ръба, докато не се покаже горивото. Всичко друго са градски митове и легенди според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! Сложих Continental wintercontact 195/65/15 и заспаха! Возията се промени коренно,че даже й рейката по-малко тропа :D Мерси на всичко отзовали се ! Поздрави и безаварийно!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки слънцето и аз ги сложих за отпред заложих на Toyo нови. Задни сложих Semperit втора ръка. Наистина комфорта е несравним. Карането по кръпки и ръбове е като по килим. И при мен изчезна едно тропане което се появи наполедък. За ускорението не мога да кажа, но то при мен зависи кога ще се отвори В-тека. За вървеж няма ядове пробвах ги до 160 км/ч. Екстра са!

Поздрави и лека зима да си пожелаем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...