Jump to content
tatriki

LED крушки

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Изгасна ми едната кушка на хондата и реших да се огледам за нещо хубаво. В първия момент се спрях на "osram night breaker unlimited" и тъкмо бях доволен от избора попаднах на xenon-ите от ebay (тези, които струват по 30 долара). Сега гледам има и още по-напреднала технология - LED крушки. Може ли някой с опит в тези LED крушки да даде съвет за тях? Гледам, че волтажа им е доста по-назобан (имаше едни по 200w на крушка). Възможно ли е да си прецакам рефлектора с подобни крушки или нещо друго? Нямам лупа.

 

Сега направо съм на кръстопът какво да закупя. Ползвал съм китайските xenon-и доста години и съм доволен като цяло от тях, но навсякъде чета, че LED са следващото стъпало. 

 

Мерси за отговорите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това са крушките CNSUNNYLIGHT Car Headlights H7 H11 LED H4 9005/HB3 9006/HB4 9012 62W 9000Lm Mini Auto Fog Lighting Replacement Bulbs 6000K 12V

http://s.aliexpress.com/mINNNRvi

(from AliExpress Android) Светят силно и светлинния поток е точно като на халогенна, т.е. няма да заслепяваш.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че всяка крушка е в различни ватове. Доста са разнообразни. Има ли значение кои ватове ще избера? Тези от горе са 120w за 2те крушки. Има и 240w. Нямам представа дали няма да заслепяват другите коли и разни такива тънкости.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не гледай тия ватове че ги слагат малко наизуст. Ако някой ти препоръчва нещо което е изпробвано не се чуди много че качеството на лед крушките варира много и гледай да не ги затворяш в фара че прегряването е основния бич за лед диодите и от там качеството на вентилатора ако го има. Ако няма аз бих сложил външно. За рефлектора не се притеснявай извън видимата област излъчват само топлина UV няма

 

Sent from my A700 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LYC Car Electronics H7 H8 H11 H1 9005 9006 LED Headlight 72W 9600LM In One Car LED Headlights Bulb Head Lamp Pure White 6000k

http://s.aliexpress.com/63QriMN7

(from AliExpress Android)

 

А някой с мнение за тези? За Сивик 8 дали ще паснат? Ясно, че се маха капака на фара за циркулация на въздуха, но така няма ли влиза прах/влага и сяква фърчаща и пълзяща гад? Изобщо някой слагал ли е на Сивик 8 лед крушка да покаже нещо?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от личен опит ли го казваш колега? Има ли някой с такива? Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина фара не трябва да остава отворен. Но може да се измисли нещо като маншон като при H4. Мисля че съм виждал след лампи да се продават с маншони

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах тези: 

https://www.aliexpress.com/item/CNSUNNYLIGHT-Car-Headlights-H7-H11-LED-H1-9005-HB3-9006-HB4-H3-61W-9000Lm-Mini-Auto/32796090581.html?shortkey=mINNNRvi&addresstype=600

 

Колега от по-нагоре ги беше препоръчал. Ще кажа как са щом дойдат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще чакаме отзиви и снимки от монтажа и светенето! Успех! Дано са сполучливи!

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набелязал съм ги доста отдавна, но не съм ги купил още тъй като се бях запасил със скъпи philips и bosch, но щом изгорят минавам на тях. Няколко човека от закупилите ми потвърдиха че на сивик 8 не заслепяват и светят много добре. В отзивите в алито ако се разгледате има и снимки от 8-ма генерация... Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушките още пътуват. Очаквам ги тук до седмица да дойдат. Взеха да ме сърбят ръцете вече :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер,

 

Днес монтирах крушките. Адски сложно са направили хората от Хонда подмяната им. Прикачам снимки. Светят много доволно. Да знаете обаче, че все още не са регулирани (левия е забит надолу).

 

Сега обаче фаровете за мъгла светят супер жълто и си мисля да ги сменя с тези. Предполагам обаче, че ми трябват H11. Някой може ли да удари рамо този въпрос?

post-35491-0-03513700-1509913358_thumb.jpg

post-35491-0-11733700-1509913359_thumb.jpg

post-35491-0-96685800-1509913359_thumb.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ги регулираш направи една снимка срещу стена.Според мен изобщо не светят както трябва,но стената ще покаже...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Tatriki поздравления колега! На моят сивик са H11 крушките така че предполагам и твоите. Аз съм се насочил към следните https://www.aliexpress.com/item/2Pcs-H8-H11-Led-HB4-9006-HB3-9005-Fog-Lights-Bulb-1200LM-6000K-White-Car-Driving/32822360175.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.263.OiyawM, но още не съм се решил да ги поръчам. На първо време може би ще си взема обикновени с бяла светлина.

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавите лед крушки задължително са с активно охлаждане. Обикновено са от 50лв нагоре. Един колега кара с китайски, които струват 45лв и светят доста прилично. Качествените трябва да са още по-добри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най вероятно тая дето е забите не е влязла добре, при мен беше така и с една пила се оправиха нещата. По скоро и двете не са влезли добре, провери дали не съм прав

 

Редактирано от Ioan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,карам Сивик 9,на късите има много добър ксенон,но на дългите съм с обикновенни Н7!Много ме дразни разликата с цветовете,та си мисля за ЛЕД!Но до колкото съм чул,на мястото на дългите няма необходимата дължина(ако ЛЕД са с вентилатор)!дайте съвет моля

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От около една седмица карам със Лед крушки H1 на Хонда ЦР-В, модел 2 от 2006г.

Какво ми харесва и какво не:

Плюсове:

  1. Много-добре осветява пътната настилка при дъжд.
  2. Видимостта е отлична
  3. Дори при изтъркана пътна маркировка тя се вижда
  4. Пътните знаци грейват, като коледна елха.

Минуси:

  1. Моята Хонда е с крушки за късите и дълги светлини H1, но има някаква редукция от към куплунга за крушката, така съм я купил от Италия. Куплунга с кабелите е с три крачета, та за това смятам, че по-скоро е H4 a не Н1. Закупих Н1 лед крушки и се наложи да слагам приставки, за да могат да се захванат от държача (пружинката, телчето) за рефлектора.
  2. Надявам се да не изгарят толкова често, както Н1.

Лично за мен имат повече плюсове отколкото минуси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На коя марка са и колко струват? Има ли ги в БГ или да поръчвам чужбински?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така преходника за H1 какъв е ? Оригиналния не става ли ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с osram night breaker unlimited къси и съм доволен. Определено светят доста по-добре от предния Bosch pure light, които ползвах. Решил съм да сменя и дългите със същия модел. Има и osram night breaker laser, които трябва да са още по-добри, но бяха в Метро като минавах и не ми се търсеха другаде. Хубавите лед крушки са с активно охлаждане, но предвид как са натъпкани работите в сивиците (особено хеч-а) сигурно ще е голям зор да се сложи  и да се затвори капака на фара. Аз си мисля че night breaker-ите са много прилично решение и вероятно може да се поспори дали не светят и по-добре от повечето ледове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът с найтбрейкърите е, че не се знае кога ще ти изгори, а си дал 30лв за крушка... 

 

@Dakota Сподели модела на крушките и как си се преборил с куплунга за крушките. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкараха 2 г. при мен, пак си взех, 32лв.е комплекта. Ледовете с гаранция ли са или не горят?;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ги вземеш от тук може да са с гаранция. Сигурно и те горят, но нямам наблюдение. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1/18/2018 at 16:19, Drone написа:

Проблемът с найтбрейкърите е, че не се знае кога ще ти изгори, а си дал 30лв за крушка... 

 

@Dakota Сподели модела на крушките и как си се преборил с куплунга за крушките. 

 

Ами мисля, че изкарват значително повече от обикновените крушки. Скъпи са, но надали ще смениш повече от една крушка на 1-2г. което за мен напълно оправдава инвестицията предвид значително по-високата осветеност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните ЛЕД които купих:

 

Първоначално ги купих за скутера, но се оказа че рефлекторите им са проектирани за автомобилен фар. Тествах ги на колата колкото за клипчето и от тогава 1 година прашасваха в чекмеджето. Тези дни реших да ги сложа отново и сега съм с тях. Хвърлят по-далече от халогенни крушки, дори на извънградско не се налага да пускам дълги. На клипа се вижда колко добре режат снопа. И между другото никой не ми е святкал че го заслепявам. Хубавото на модела е че е с пасивно охлаждане (вентилаторите имат най малък ресурс от цялата крушка, пък и набиват прахоляк), монтажа е перфектен - хем се ползва фабричното уплътнение на фара, хем радиатора е извън него. Ще видим колко ще изкарат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.01.2018 г. at 16:19, Drone написа:

Проблемът с найтбрейкърите е, че не се знае кога ще ти изгори, а си дал 30лв за крушка... 

 

@Dakota Сподели модела на крушките и как си се преборил с куплунга за крушките. 

Съжалявам колеги, че чак сега виждам съобщението, но бях много зает.

В събота 27.01.2018г., ще ви изпратя марката и данните на въпросните лед крушки, но ги махнах, защото много заслепяват водачите и разсейват светлината. Или не ги слагам правилно или все още не са ги усъвършенствали.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.01.2018 г. at 13:49, boiskii написа:

Последните ЛЕД които купих:

 

Първоначално ги купих за скутера, но се оказа че рефлекторите им са проектирани за автомобилен фар. Тествах ги на колата колкото за клипчето и от тогава 1 година прашасваха в чекмеджето. Тези дни реших да ги сложа отново и сега съм с тях. Хвърлят по-далече от халогенни крушки, дори на извънградско не се налага да пускам дълги. На клипа се вижда колко добре режат снопа. И между другото никой не ми е святкал че го заслепявам. Хубавото на модела е че е с пасивно охлаждане (вентилаторите имат най малък ресурс от цялата крушка, пък и набиват прахоляк), монтажа е перфектен - хем се ползва фабричното уплътнение на фара, хем радиатора е извън него. Ще видим колко ще изкарат.

Да и при мен е същата ярка светлина, чудесна видимост, но разсейват светлината и заслепяват водачите.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Монтирал ли е някой колега   Led крушки  H4  на колата си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато купувате нови крушки , желателно е да носите мострата :) . Едно недоглеждане хаби много нерви.

Не купувайте повече ватове, натоварвате "командното" у-во: реле, клеми или транзистор !

 

 

IMG_20180322_111706.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

От доста време и аз се чудя за подобна подмяна на крушките с LED. В тази връзка исках да попитам: Както беше писал Маркони, успяхте ли да направите снимки "срещу стена", където си личи какво е "отрязването" на светлината? Преди време приятел ми беше донесъл комплект H7, тип "евтини, китайски от AliExpress", просто за да ги тестваме в рефлекторни фарове - светеха в космоса. За това и вече търся препоръки :) 

В UK форума има колега, който там е известен с това, че "зарежда" народа с крушки. В темата му има добри отзиви и някакви снимки за тези крушки:
https://www.aurorabulbs.com/collections/led-headlight-kits/products/philips-lumileds-g7-led-4000-lumens-headlight-conversion-kit?variant=10675313475

 

След кратко разследване обаче силно вярвам, че той просто ги препродава, а реално човек може да ги вземе от източника - азиатците:
https://www.aliexpress.com/item/Yeslight-H1-H3-H4-H7-H11-9005-HB3-9012-9006-HB4-LED-Headlight-Auto-Kit-LUXEON/32803972844.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4db04c4dTxhmzF

 

Предвид положителните отзиви от UK форума и цената от 70-тина лева си поръчах комплект H7 от AliExpress. Ако някой от вас случайно има впечатления и от тях - добре са дошли (ако са гадни да ги отказвам, докато е време :P). Ако ли не, като дойдат и тествам ще пиша дали има "Сигналът на Батман" :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 10/1/2017 at 4:03, Иван Ангелов написа:

Ето това са крушките CNSUNNYLIGHT Car Headlights H7 H11 LED H4 9005/HB3 9006/HB4 9012 62W 9000Lm Mini Auto Fog Lighting Replacement Bulbs 6000K 12V

http://s.aliexpress.com/mINNNRvi

(from AliExpress Android) Светят силно и светлинния поток е точно като на халогенна, т.е. няма да заслепяваш.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

 

 

Купих си крушките, които колегата препоръча. Ползвах ги няколко месеца без никакви проблеми, но сега имам такива. Не светват и 2та фара. Единия път може да светне левия, а след 2часа да се сменят и да светне десния. Редуват се, но определено не са изгорели. Чудя се дали може да е от някаква генерирана грешка и затова да не светват и 2та.

 

Някой да е имал подобен казус?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...