Jump to content
Dzmeq

Смяна скоростна кутия Honda Jazz 2003/2005

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Бащата на един мой приятел, който има Honda Jazz 2005 година, е със спукан корпус и сълзене/теч на масло от скоростната кутия (ръчна, ако има значение). Майстора му е препоръчал да си намери друга скоростна кутия втора употреба. Човека си е намерил кола - донор, която обаче е от 2003, като доколкото ми показа талоните и двата автомобила са с L12A1 код на двигателя, та въпроса е само един вариант на скоростна кутия ли се монтира на този двигател, съответно има ли вариант заради разликата в годините на производство да не пасне "новата" скоростна кутия?

 

Предварително благодаря за отговорите :)!

 

Поздрави,

Захари 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да няма проблем.Разликата в годините какво те притеснява?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото успях да намеря някаква информация в нета по този въпрос видях само, че на този двигател се монтира 5 степенна ръчна скоростна кутия. Притеснява ме факта, че не видях само един вид/модел ли е тази кутия и дали зависи от годината на производство - например до 2003 да монтират едната кутия, а от 2003 нататък - друга (съвсем образно казано).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднакви са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговорите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет

Dzmeq. Може ли да те запитам информативно колко струва скоростната кутия втора употреба, защото и моята е с леко сълзене, а и малко ми вие на първа и втора скорост. Благодаря ти  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виенето на 1-ва и 2-ра се оправя със смяна на лагери на първичния вал, не със смяна на кутия, 2-ра ръка. Каква е гаранцията, че и да е читава, лагерите не са тръгнали да сдават багажа.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да благодаря. В такъв случай колко би ми струвало смяната на въпросните лагери?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В зависимост къде и кой ти прави ремонта - между 300-350 лв., в което влизат цената за лагерите, 2л MTF (масло скоростна кутия) и труд. Съвет - тъй като скоростната кутия ще се сваля, което е не е евтина процедура, провери си и съединителя и при нужда го смени, за да не се налага след време пак да плащаш отново за сваляне, отваряне, сглобяване, масло и качване.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласен с колегата над мен! Подмяна лагери на скоростна кутия, самите лагери, комплект съединител, масло и труд - 530 лева преди година. Бях само за смяна на лагерите на кутията първоначално, но като я свалиха подменихме и комплект съединител, че състоянието му беше такова след седмица-две отново да се повтаря процедурата демонтаж-монтаж. Та, най-добре да се погледне и неговото състояние и да се предвидят средства за евентуална подмяна на един път на всичко. Иначе ще се плаща двоен труд, което си е излишно, но всеки сам решава. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги за отговорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...